ShadowDance Киберпънк: Българската следа
Здравейте отново! Разширяваме седмицата, която посветихме на ShadowDance #1: Киберпънк, с още един откъс от изданието, който досега бе достъпен само в апокрифния ни дигитален брой. Откъсът е посветен на Българската следа в киберпънка и проследява различни проявления на течението, свързани с родни творци от 90-те до наши дни. Тази секция построихме в движение, към края на редакционното приключване на вече подготвеното хартиено издание, и както често се случва в нашата работа, тя се оказа изключително многообразна. Многократно сме казвали, че фантастичното трябва да се търси из всички изкуства, случки, личности и ъгълчета на мирозданието – така стана и тук. Чрез собствени усилия и чрез поредица от щастливи случайности и контакти с читатели, успяхме да обходим родния киберпънк в най-различни области: дизайн и илюстрации, комикси, романи, обществено-политически манифести и за десерт най-родното и носталгично поле, книгите-игри. Този откъс включва последните две, но очаквайте и останалото по-напред в бъдещето. Веднага си признаваме, че не можахме дори в дигиталната версия да включим всичко, което искахме – художници и автори, с които се запознахме и припомнихме по-късно или не успяхме навреме да подготвим, останаха за „Киберпънк 2, както повелява добрата фантастична традиция“, за да цитираме Random от редакциона на изданието.
Разбира се, всеки разговор за киберпънка в България не може и не бива да минава без поклон пред големия Иван Попов, който ни напусна миналата година и за когото също има текст в книжката, с който можете да се запознаете ето тук, заедно с победителите от конкурса за разказ на неговото име.
Отново ви напомняме също да ползвате бутончето за цял екран долу на лентата с инструменти, за да можете да се насладите на текста в най-добрата възможна за екран форма. Приятно четене!
Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.
Едно много важно име липсва тук – Жоро Малинов: „ВИРТ“, „Хакери на генома“ и т.н.
Да не говорим на „Нано“ на Ники Теллалов, което е знаково произведение в нашия киберпънк.