Гледано напоследък

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Mar 31, 2006 10:54 pm

ахаа, изгледах го, не е лошо никак да ;) анимето излезна ли целото? или и то ше е вечно...
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Apr 03, 2006 3:17 pm

FLCL-аз ли съм глупава или то???за сефте ми се случва да гледам аниме с превъртане и сам в шок.всякакви мнения са добре дошли :?
Last edited by herairness on Mon Apr 03, 2006 7:38 pm, edited 1 time in total.
Image

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Mon Apr 03, 2006 7:21 pm

Xellos wrote:точим ся Shinobi http://imdb.com/title/tt0475723/ да видим. live-е де, ма стаа за тука ;р
Shinobi centers on the drama resulting from the war between two ninja clans in the early part of the Tokugawa era...
Амиии, и аз го изгледах току-що ...бррр, имаше някои неща дето ме издразниха, но като ги оставим настрана тях, филмчето си беше хубаво и се нарежда веднага след Азуми в списъка ми ^_^

пп. Но най-приятно ме изненада ендинг песничката. Направо уцелиха десетката с нея - още когато я чух миналата година и ми стана една от all time favourites, а тя да е била писана за тоя филм :roll:

Ayumi Hamasaki forever !! ^^

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Apr 03, 2006 8:38 pm

Трее фърла още едно оче и на Basiliska аз. Ама първо Paranoia agent.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Apr 04, 2006 7:57 pm

Image

Да споделя - изгледах сезон и половина Rozen Maiden, т.е. 12 + 6 епизода от ~ traumend ~. Анимето влиза под кожата. Историята е интересна и увлича. В някои отношения ми напомня за Пинокио, само че тук си имаме няколко, а не една, кукли, които са нещо много по-специално от просто дървени фигури. Всички имат ярко изразена индивидуалност и са коя от коя по-забавна и красива. Както каза Мат - трудно е да си избереш любимка. Факт, много е трудно.

По отношение на дизайна героите (куклите специално) са доста изпипани. Прически, аксесоари за коса, рокли, обувки, цветове... Наистина са впечатляващи :).

Личните ми пристрастия са към Шинку (русокоската на картинката по-горе) - истинска малка аристократка, която има сладкия навик да командори всичко живо наоколо, удава й се много добре. Гласът й ме впечатли доста, много женствен и мек, който все пак си тежи на мястото, ако мога да се изразя така. Проверих, сеюто, което озвучава няма кой знае какви големи и впечатляващи роли, поне не и такива, които съм гледала/чувала.

Трябва да се отбележи добрата комбинация между комедия, която наистина попилява от смях и драма - съвсем истинска и трогваща. Включвайки и страхотната музика, тези 18 епизода, които дотук изгледах, се оказаха безкрайно приятни.

*Хлип, хлип* докато си сваля останалите ще стане утре :(...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Apr 05, 2006 6:42 pm

Не се оплаквай прекалено, аз като изгледах първия сезон, вторият беше още по средата. Само да измисля на кой бог и почвам да се моля за трети сезон.

P.S. Suigintou rocks. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Apr 05, 2006 7:35 pm

Дизайнът й е най-впечатляващ, обаче е далеч зад аристократичността на Шинку и сцените на Суйсесеки.

А за трети сезон, сигурно бая народ се надява и се моли, то поне мангата да я превеждаха редовно, а то... От това, което прочетох в първия том дори не се появява още Хинаичиго :evil:.

P.S. Как очакваш да не се оплаквам като тегля с 3К, а имам едва 4 епизода да изгледам, за да приключа най-после :evil:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Apr 05, 2006 8:10 pm

Има аристократична злоба и пренебрежение към околните, ако питаш мен. И изобщо със Шинку са като двете страни на една монета, и двете са невероятно стилни и решителни (ако се съюзят сигурно като нищо ще завладеят света :)), така че не мога да си избера любимка. Шинку има много повече екранно време, но Суигинтоу има страхотен глас.
Но това да ни е проблемът, в толкова други анимета няма и един герой, който дори да се доближи до гореспоменатите, да се караме кой е по-по-най от тях е леко дребнаво и малко безсмислено. :D
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Sun Apr 09, 2006 3:52 am

бля,3-ти сезон 100% ще има,въпрос на време е.
от това,което дочувам,двата сезона са пожънали някъв нечуван успех в япония(ха,защо ли..),а края на 2-ри сезон си остана точно толквоа отворен,колкото и този на 1-ви. :)
да е жива и здрава мангака-та и да продължава да си драска комиксчето ,ако си върши работата както трябва(разбирай:ако не се осере,както обикновенно става) ще си получим 3-ти сезон :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Apr 11, 2006 10:00 am

А пък мен много ме зарибиха. Ама много. Изгледах няколко Fumoffu-та и сега ходя като гламава. Седнала съм да ги тегля, но с моя меганет дето го имам, я го изтегля цялото до края на месеца, я не. Леле, много изтрещях с това нещо! :lol:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Apr 11, 2006 10:26 am

Аз изгледах Gundam seed и сега почнах Destiny. Seed много ме изкефи, ама destiny нещо ме дразни за момента... Имам чувствто, че е старата песен на нов глас...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Apr 11, 2006 10:29 am

аз пък гледах Мобил Сюит 08 и ми се видя леко скучен (моля не ме биите).ще видим как са другите Гундами
Image

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Apr 11, 2006 3:10 pm

JaimeLannister wrote:Аз изгледах Gundam seed и сега почнах Destiny. Seed много ме изкефи, ама destiny нещо ме дразни за момента... Имам чувствто, че е старата песен на нов глас...
Ха, не знам докъде си я докарал, но просто бъди подготвен, че става и по-зле :) Но пак си радва, ако не се замисляш особено, а и разбира се има страхотна музика.
herairness wrote:аз пък гледах Мобил Сюит 08 и ми се видя леко скучен (моля не ме биите).ще видим как са другите Гундами
Аз съм гледала само Gundam SEED/Destiny и Gundam Wing, но и двата ми харесаха, (с особено мнение за Destiny) но пак съм си фенка и на двата, така че мога да ги препоръчам. Според мен те са добри за начално запознаване с Гъндамите като цяло. Опитай ги.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Apr 11, 2006 8:20 pm

Еми днес го докарах до седми епизод сийда и...
Много е зарибяващо, музиката е страхотна, красиво е...
Обаче...
Обаче наистина започва да омръзва.
Да не се обиди някой върл фен, ама започва да звучи като "Изабела е бременна"... :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Apr 11, 2006 8:37 pm

:lol: Гледай, гледай. Аз съм върл и доживотен 'фен' на Стелар. Като стигнеш 34 епизод, ако дотогава не си бил, сто на сто ще станеш 'фен' и на Шин.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests