Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Apr 26, 2013 10:49 am

passer-by wrote: Inb4 - да ви е студено ли предпочитате или да ви е горещо? Аз - първото. Винаги мога да си навлека по-дебели дрехи, ама при жега няма мърдане. А и на студ живвам (умствено и физически), при жега вегетирам. То имаше и теза, че северните народи донякъде и затова били по-напреднали от южните.
Определено да ми е жега. Макар че на мен жега не ми става на под 30. На студа буквално посинявам, а за да облека толкова дрехи, че да не ми е студено трябва да заприличам на космонавт. Също така имам разни здравословни проблеми, които при студ се изявяват остро. А и с едни елементарни щори можеш да си спасиш жилището от това да е фурна, но ако не е изолирано като хората, за да го стоплиш ти трябват доста повече усилия.
Last edited by Morwen on Mon Apr 29, 2013 6:16 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Apr 26, 2013 11:06 am

Девойките са така принципно, не траят студ и това си е :wink:

Аз също предпочитам студ, защото на жега буквално не мога да мисля понякога, Марфа хубаво е споменала ситуацията с Детритъс от Въоръжени мъже:)

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 26, 2013 11:28 am

Мдам двата режима на Ебаси... :mrgreen: абе 22-26 градуса ме радват останалото е се... :mrgreen:

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Fri Apr 26, 2013 12:17 pm

Определено предпочитам да ми е студено. Есен и зима са ми любимите сезони, много хора ми се чудят. Жегата много ме мори, не я обичам, все ми е задушно и това е една от причините да искам да сменя държавата. Ирландия има хубав климат :lol:
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Apr 26, 2013 12:24 pm

Muad_Dib wrote:Девойките са така принципно, не траят студ и това си е :wink:
Дам, напоследък и аз съм станала супер зиморничава!

Така че май се присъединявам към отбора на привържениците на по-топло време.

Но това не значи, че всъщност не харесвам пролетта най-много от всички сезони! :)

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Apr 26, 2013 1:02 pm

Аз нивгаш не съм обичала лятото... Колкото и да ми става студено през зимата, някак търпя, ама жегата ме смазва направо ужасно... Ето сега е няма и 30 градуса и почвам да се спихвам, ако изляза навън...

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Apr 26, 2013 1:23 pm

Абе предпочитам да се размажа на шезлонга до басейна с нещо студено за пиене вместо да ми посинява де що има крайник и да БОЛИ.

Robert Jordan fan
Farmer
Posts: 67
Joined: Mon Oct 11, 2010 5:10 pm

Post by Robert Jordan fan » Fri Apr 26, 2013 10:35 pm

Arlina wrote:Определено предпочитам да ми е студено. Есен и зима са ми любимите сезони, много хора ми се чудят. Жегата много ме мори, не я обичам, все ми е задушно и това е една от причините да искам да сменя държавата. Ирландия има хубав климат :lol:
Има, да. :) Заповядай, добре си се ориентирала.
Life's too short to take it seriously.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sat Apr 27, 2013 5:01 pm

Някой да знае как да обясня на Уинодус 7 да съпортва текст-сървисите за всички програми? Плеърите всички ми излизат на маймуница (понеже са на български), субтитрите също, а в лангуидж опшънс я няма любимата от експито опция "extend support of advanced text services to all programs".. :cry:

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Apr 27, 2013 6:28 pm

Погледни това евентуално - http://www.sisulizer.co.uk/_img/codepag ... rative.jpg

User avatar
Arlina
E'lir
Posts: 196
Joined: Tue Jan 03, 2012 8:24 pm
Location: Normandy

Post by Arlina » Sat Apr 27, 2013 9:23 pm

При мен по този начин други програми и приложения отказаха да работят и пак имах проблеми. Иначе ако помага - ползвам VLC player и от там ръчно си задавам от опциите да чете кирилица.
А в текстовите файлове така и не намерих начин да запазя нещо на кирилица.
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Apr 28, 2013 7:54 pm

Xellos wrote:Погледни това евентуално - http://www.sisulizer.co.uk/_img/codepag ... rative.jpg
Мерси, помогна, поне по отношение на субтитрите на филмите. БиЕсПлеъра остана на маймуница, но него винаги съм го имала за бъглива програма, тъй че просто го разкарах :)

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Apr 28, 2013 8:53 pm

БСПлейъра е коварен да. По принцим малките програмки е по-добре да се инсталират с латиница език, така и така няма кой знае кво като текст всички са еднакви почти за да се избегне. Субтитрите може да им се даде и някакъв друг шрифт в настройките на конкретния плейър ако много се опъват.



Баси няма по яко нещо от това човек да стигне навреме до тоалетната :shock:

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Sun Apr 28, 2013 9:42 pm

Xellos wrote:БСПлейъра е коварен да. По принцим малките програмки е по-добре да се инсталират с латиница език, така и така няма кой знае кво като текст всички са еднакви почти за да се избегне. Субтитрите може да им се даде и някакъв друг шрифт в настройките на конкретния плейър ако много се опъват.
Лесно е да се каже - компа е за майка ми и сестрата, а и двете са зле с английския...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Apr 29, 2013 6:21 am

Rammstein is basically the best band ever.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests