Да надбягаш съдбата

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Aug 25, 2004 8:40 pm

Знам само,че е не лош ДМ.

User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

Post by Lews » Thu Sep 02, 2004 2:52 am

И сега последно книгата хубава ли е, лоша ли е? Дайте малко мнения де, само Спар ли ще слушам как ръси комплиметни по адрес на френда Тучков. :wink:
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Sep 02, 2004 10:45 am

Ами аз на първите 18 страници я зарязах, превит от смях пред малоумията, които се ръсеха едно след друго, Ян на 130-та каза, че твърде много свежест му идвала...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Thu Sep 02, 2004 11:34 am

Много детска е тая книжка!... Ама мнооого...
Обаче да си призная мнението ми не е съвсем обективно, защото я зарязах по-средата. И никак не ме е срам.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Fri Sep 03, 2004 1:26 pm

Аз лично прочетох шедьовъра от кора до кора и от няколко дена съм на рехабилитационен режим. Ама сам съм си виновен, де - трябваше да надуша опасността още когато в началото на годината PC Mania разтръбиха навред в царството за предстоящия възход на българската фантастика в лицето на младата надежда господин Тучков...

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Sep 03, 2004 5:14 pm

Защо ли не съм изненадан? Цялата работа си вонеше още от начало, ма нали родно, та имаше известни надежди. Само дето идеята за 15 годишно лапе, което сяда и написва свястна книга, е меко казано смешна. За да го направиш това се иска или да си гений, или да не си знаеш възможностите и да се радваш на безгранично самочувствие. Щото и аз се опитвам да пиша, и аз съм на 17, а и са ми казвали, че не се справям зле, но на тази възраст ми е немислимо да го направя това. Само похвали за Тучков де. Това, че го е докарал до края си е похвално, но съм чел страхотни бг разкази, и фентъзи, и сай-фай, а авторите им трябва да се ограничават с по няколко такива на година, защото нямат финансови възможности за повече. Тъжна работа си е това, защото и да се раждат гении у нас, или въобще няма да се появят, или ще си пишат/рисуват/творят навън, където комерсиализмът може да управлява, но пък хората имат нюх за новото и им стиска да рискуват.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Sat Sep 04, 2004 3:02 am

мнях, нямам право, ама бих казал, че Тучков се справя не по-зле от американските си 17годишни колеги поне на ниво история. Стила може и да е зле, но аз лично бих(и ще) му засвидетелствам респект. Колкото и пари да имаш, все пак продукта си остава. Со-свестен редактор можеше и да се получи нещо много добро

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sat Sep 04, 2004 9:43 pm

Бълна бозичка и глуповата история,приличаща на автора си!

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Thu Sep 09, 2004 5:19 pm

Тъй, след като въпросният индивид се изтръска във форумите на RPGBG.net, за да рекламира творението си, реших да проведа частно разследване who the fuck is Тучков. Резултата: оказа се стар "колега", т.е. РПГей, потребител във споменатите форуми, Водещ и Демиург като мен. ;-) Поради някаква причина съм изпуснал темата му за сетинга (света), който е правил за Д20 (една западна система), но можете да прочетете откъде идва всичкото това надбягване на съдбата:
http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=1005
Ето тук, във секцията за творчество пише за намерението си да издава книга:
http://forums.rpgbg.net/viewtopic.php?t=1456
А ето и саморекламата и заяжданията на някои хора с него:
"Да надбягаш съдбата" - авторски дебют (колегата xsmind го гризе за цената ;-))

Резултата от проучването, поне за мен, беше известно изясняване защо и как се е появила тази книга. Нищо не казвам за качеството ;-)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

MasterBlaster!
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Mon Sep 27, 2004 11:37 am
Location: Пловдив-София

Post by MasterBlaster! » Mon Sep 27, 2004 12:36 pm

Моля, моля. Не сте прави. Лично аз прочетох книгата за един ден - много леко върви текста и отгоре на всичко е увлекателно. Стилът не е помпозен (като при любимецът ми Джордан), но това може да мине за плюс. Авторът трябва да го поизпипа малко, но все пак това е дебют. Дотук за стила. Историята е прекрасна. Уникална, мрачна, екзотична, дори донякъде философска. На мен лично много ми харесва, момчето явно има богато въображение. Както някой беше споменал във форумите на Бард - спокойно може да се конкурира със западните динозаври.
А на тези, които плюха, мога да кажа само едно - деца, пораснете малко, зарежете картичките Меджик и направете нещо смислено в живота си. Лесно е само да се плюе ( пък било то и ако не харесвате автора), много по-трудно е да се създаде нещо. Не знам дали си е платило момчето, но едно ще ви кажа - аз се опитах да издам при Бард, но просто не ме харесаха. От тогава не ги обичам, въпреки че бях готов дори сам да се спонсорирам, те ми отказаха - българите не се продавали. Евалата, че момчето е успяло да пробие при тези пирани (в лошия смисъл на думата). Съвсем скоро смятам да се опитам да взема интервю от него. Някой да има и-мейл адрес на Васил Точков? Ще ми е от страхотна помощ. Предварително благодаря.

Ивайло Асенов
Робърт Джордан + Dan Braun = Happiness 4 me

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Mon Sep 27, 2004 12:54 pm

Хм, мисля, че Точков си е написал `мейла в Бард...

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon Sep 27, 2004 1:58 pm

Моля, моля. Като една от тези, които не са прави искам да ти кажа някои неща MasterBlaster!:
Лично и аз прочетох книгата за един ден - по диагонал. Така бързо и качествено се четат само книги, които няма с какво да ти заангажират вниманието. Текста наистина върви леко. Направо зимни кънки можеш да караш по него. Стилът не е помпозен (чак пък помпозен май тук не сме наричали или нещо нямам спомен за това..:oops:). Стилът е детски - за това спор няма. Момчето може и да има богато въобръжение, то такова и аз имам, но меренето със западните динозаври да си го остави за после. Желанието му е похвално, но му липсва опит да направи от интересен разказ добра, четивна история. Между двете има разлика. Писането не е за всеки. При него не се разчита само на природен талант, а и на много търпение и труд. На собствения си гръб съм го изпитала.
Относно децата, порастването и картите Меджик:
Да се обиждаме на деца не е хубаво. Обиждаме децата. Порастването е процес, който продължава цял живот, ако не си го разбрал - жалко за теб. Ще паднеш от високо.
Картите Меджик - виж тук определено си сбъркал сайта, мили мой. Тук никой не колекционира карти Меджик и не бихме могли да ти помогнем да си попълниш колекцията. Съжаляваме много. Мога да ти услужа със старата си колекция карти "Костенурките нинджа", за да не плачеш. Защото света е лошо място и живота с глава в облаците не е препоръчителен.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Sep 27, 2004 2:05 pm

Регс, евала:) Само едно малко уточненийце - тук все пак има хора, които в пълно противоречие със здравия си разум, дето уж го имали, са Междик-маниаци. Имена не споменавам, очаквам да се засрамят кротичко, ма знам, че пак няма да дочакам... Въздъх:Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Mon Sep 27, 2004 7:07 pm

Лично аз не само, че възнамерявам да си задържа и занапред картите ( и новият сет няма да ми попречи ), ами и си ги обичам. И не ме е срам :Р Това не ми пречи да върша някои смислени неща в живота си, както и с удоволствие да обяснявам наляво и надясно защо не харесвам типа фентъзи на Тучьо. Обаче, както отбелязах, го правя със своята неповторима и завладяваща слънчева усмивка, издаваща насладата ми от живота. Патетичните яростни постове в стил "Я си заврете Magic картите в четирибуквието и признайте величието на Господаря" и отговорите "Детската градина е отсреща, хъ-хъ-хъ!, ние тук знаем що е то истинска литература, нещастни плужеко" са леко неподходящи, isn`t?

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Sep 27, 2004 7:45 pm

Или поне "aren't they"...

А аз също си се кефя на картите Меджик. И на Тери Пратчет. И на "Ghost in the Shell". И на "Боен Клуб". И на "Сталкер", пък и "Опасни връзки"... А, и за "На западния фронт нищо ново се сетих"... Изобщо, нема порастване при мен, никога няма успея го уценя нито Тучи, нит лекия му стил...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests