Да надбягаш съдбата

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Да надбягаш съдбата

Post by Roland » Sun Aug 22, 2004 2:24 pm

http://www.bard.bg/forthcoming/?BookID=643

Сега, знам какво си мислите, щото и аз си го мисля същото - 17-годишно лапе, което явно много се кефи на Фийст, рекло да компилира това и онова и да спретне книжка. Пък после зели и му я издали.
Подозирам, че ще се окаже голямо бездарие, ако съдим по откъса на линка. Обаче... ами представих си се на мястото на хлапето. И някак ми дожаля. В смисъл, тези, които правят опити за писане, сигурно ще ме разберат. Адски е трудно да завършиш цяла книга. Иска се страшно много воля. А момчето не само го е направило, ами е имало и смелостта да я покаже на Бардци, които, както знаем, са известни със своята некомерсиалност и способността да се гмуркат в неизследвани територии, каквато е бг-фентъзито.

Та цялата тая пледуария не за друго, ами за един безумен и абсурден апел - купете си я, а? Аз лично ще си я взема. Очаквам да е по-малоумна от Едингс, но пак ще си я купя. За какви ли не боклуци съм дал 8 лева, за какви ли не *неща* изобщо (един бустер Magic струва толкова в крайна сметка), а като си помисля за МЕН какво би значело това трудът ми да даде резултат... Това беше, просто едно предложение. Да ударим едно рамо на детето. На никой тук няма да му коства кой знае колко, пък ако ще и никога да не прочете книгата.
Най-малкото, ако се продаде добре, Бард може да решат да издават и други такива книги. А за разлика от Аргус и Квазар, които за момента са единствените, издаващи бг-фантастика и фентъзи, Бард имат средствата и връзките наистина да съживят тая ниша в пазара. Не да я съживят, ми направо да я *създадат* :) Щото следващата такава книжка може да е моя. Или на Мор, или на Морви.

Тва е от мен.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6944
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Aug 22, 2004 3:12 pm

Аз поне твърдо ще си я купя:) Трябва да си пазя реномето на единствения в екипа, дето си купува всичко българско в жанра:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sun Aug 22, 2004 3:53 pm

Съгласен съм, добра идея е да подкрепим българското. Ако имам възможност, и аз ще си я купя, но напоследък пръскам толкова много пари за книги, че започвам да изпитвам угризения... Силно ме съмнява Бард да тръгнат да подпомагат бг фантастиката. Има толкова много стойностни неща, които биха могли да попаднат сред заглавията им, все пак, а те се залавят за фентъзи клише, при това го пускат на ненормалната цена от 8 лева. Вероятно ще гледат само да изстискат някой друг лев и повече няма да се сетят за подобен род начинания.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 22, 2004 3:59 pm

Да, алас, сигурно така ще стане :/ Макар че договор за 7 книги все пак...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Sun Aug 22, 2004 4:00 pm

Разбира се, че ще ударим едно рамо на детето! Най-малкото, защото на децата не трябва да се отказва помощ и да им се убива ентусиазма.
А и без това моя милост под българска фантастика разбира само Л. Дилов и П. Вежинов. Мисля, че ми е крайно време да се дообразовам в тази насока.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Aug 22, 2004 4:00 pm

Мда, и аз напоследък съм се оляла с разходите за книги, но никак не ме гризе съвестта. Защо ли:РРР
Е, спечели ме, ще си я взема.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sun Aug 22, 2004 4:50 pm

Е, аз пък няма да си купя. Уважавам автора за упоритостта и смелостта, за положения труд, обаче от пролога ми стана абсолютно ясно, че това е от онзи тип фентъзи, който мразя ужасно и не смятам да се самонаказвам като го чета. И не искам да поощрявам още повече и без това ясната тенденция Бард да издават най-вече от от това фентъзи.

По-добре да си купя някоя от другите книги на български автори на пазара, нещо, което все се каня да направя, на все нещо става.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

Post by Lews » Sun Aug 22, 2004 6:45 pm

Много правилна реч, Рол.
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Aug 22, 2004 7:32 pm

Да, и аз мисля, че е правилна. Щото колкото и ирелевантно да звучи "подкрепете българското" понякога, това май ще е единствения начин да се подкрепи косвено и хубавото българско, дори тази да не си струва.
Дем, няма лошо, особено ако има нещо, което определено да ти харесва на български автор. Но ако ще стреляш напосоки, можеш и с това да се пробваш:Р
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 22, 2004 7:37 pm

Мне, аз наистина го мисля това за издателството. Бард са комерсиалисти, но не на 100%, а и в крайна сметка и от комерсиалното има хубави неща, както е писал Мат за Nightwish.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Aug 22, 2004 9:51 pm

Рол,незнам дали знаеш,но Тучков беше един от играчите на МЕджик преди година и нещо!
Той беше човекът със 5 Шока и 6Чука в дека си!!!

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Aug 22, 2004 10:00 pm

Уф, този призив трябваше да се чуе по-рано според мен, за някой от сборниците с разкази, за някоя от другите книги... Искам да кажа, апелирайте и друг път така, защото за българските автори обикновено няма информация. За това конкретно - признавам, много ми е трудно да реша дали да си го купя. Подозирам, че няма да е достатъчно добро, а парите са достатъчно, за да си помисля, преди да ги дам. Съжалявам, просто съм такъв консервативен тип :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Aug 22, 2004 10:02 pm

Сборниците и подобните не ги пишат мои връстници, затова сега се сетих.

Скай, сещам се и аз за нещо такова, ма не мога даси представя физиономия...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
necronom
Commoner
Posts: 40
Joined: Mon Jun 14, 2004 2:22 pm

.

Post by necronom » Mon Aug 23, 2004 1:36 pm

O, ami che "Tuchkata" bre! Mr. "6 Shocks, 5 Volcanic Hammers".... onzi 'deto sideboard-va v "realno vreme" sys sideboard na kolene...

"Emblematichen personaj" taka da se kaje... :)))

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 23, 2004 1:56 pm

Ам, да, пък ако говорехте и на български:Р
Медежикската мафия явно е навсякъде:Р
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests