V for Vendeta

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue May 02, 2006 4:27 pm

Малтусианците смятат че това е неизбежен начин за справяне с проблема.
Абсолютно съм съгласен. Ти ще си от първите. Освен това остро не си схванал същността на есетата му.

Ми Рол за проституцията - плюс си е. Просто комикса е много по-суров от филма. Липсва му захаросаността. В си е гадно копеле анархист, а не някакв борец за свобода. Ейви е принудена да проституира и освен това е на 16, а самите действия на V са много по-агресивни и брутални.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 02, 2006 4:52 pm

Аз за твa викам всяко за себе си да разглеждаме. Комикса малко ме кефи, а филма е друго и ме радва повече. Няма да е особено интересно ако е 1:1 според мен? Тва че V в комикса е далеч по брутален изрод не го прави по cool. Захаросана е Иви. V си е ПИЧ.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue May 02, 2006 5:12 pm

Е, най-после некво смислено мнение. Фен2000, пич, мисля, че имаш проблем. Сериозен.
This is it. Ground zero.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Tue May 02, 2006 8:34 pm

Не ми харесва как разни творби биват опростявани при тяхната филмова адаптация, за да бъдат по-лесно смилаеми. И това за съжаление е положението тук. Ясно са обозначени добрите и лошите, докато комикса е по-скоро морално релативен. И във филма повечето персонажи са порясъчно опростени, за да се вписват в съвответната си позиция.
Стилен е филма, да, но формулата Style over Substance вече не ме радва толкова. Не може ли да ги има и двете? :roll:

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue May 02, 2006 8:38 pm

Demandred wrote: Въобще филмът е много повече анти сегашните управляващи в САЩ, отколкото проамерикански, поне според мен и практически всички мнения, които съм чел досега тук, на IMDB, от самия създател на оригиналния комикс, и т.н.
Какво точно си чел от самия създател на оригиналния комикс и то относно филма? Защото, доколкото съм осведомена, той рязко се разграничи от филма, настоя и получи неговото име да го няма в Credits, по недвусмислен начин изрази неудовлетворението си от начина, по който е направен филма и са пресъздадени героите. Всичко това съвсем нищо ли не означава? Никога не съм застъпвала мнението, че една филмова адаптация трябва плътно да следва литературния източник, но все пак, когато автора толкова рязко се разграничи от филмовото творение, винаги ми светва червена лампичка.
Не съм гледала филма, може би чак в понеделник ще имам време. Но и нямам големи очаквания. И без друго, като изкл Син Сити, единствения филм по комикс, който наистина ми е харесал, е Батман1.
pulled out

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue May 02, 2006 8:46 pm

Е аде де? Всички искаме качество, и се изненадвам като има нещо дори полусготвено приятно. Създателите явно не са си поставили за цел друго освен да забавляват. Аз пък отивам на кино заради забавлението. Иначе предпочитам да си гледам вкъщи на компа Nineteen Eighty-Four. Има разлика нали?

You once asked me, Winston, what was in room 101. I think you know. Everyone does. The thing that is in room 101...is the worst thing in the world.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue May 02, 2006 8:54 pm

"Създателите" Уашовски да забавляват? :o И откога единствената цел на братя Уашовски е да забавляват?
pulled out

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue May 02, 2006 10:22 pm

Morgana - мисълта ми беше, че самият автор на комикса е недоволен от адаптацията на работата му и я оценява като пропаганда срещу Буш, нещо много далеч от оригиналната негова идея.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 03, 2006 12:07 am

Morgana wrote:"Създателите" Уашовски да забавляват? :o И откога единствената цел на братя Уашовски е да забавляват?
Откакто правят филми, примерно?
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 03, 2006 10:12 am

Впрочем създателят на комикса се отрича от филма не щото въпросният е лош, а защото изобщо (явно) не следва комикса му. И аз бих се вбесил при такава ситуация, но това не подронва по никакъв начин качествата на самия филм.
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 03, 2006 10:19 am

Бе аре бе ако не беше филма до са да го знаят 5 човека Великия комикс. Кво се жалва толкоз, или и тва поредния рекламен трик ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 03, 2006 10:25 am

Мне е баш така, комиксът се издава от Вертиго, а това е подразделението на ДС комикс за "елитни" неща. Те издават Сандмена примерно. В си е класика, но твърде стара, за да е популярна в момента.
And you can't dance with a devil on your back...

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed May 03, 2006 10:28 am

Е точно де, само за ценители? Са да видим дали нема му скочат продажбите?
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Wed May 03, 2006 10:45 am

Demandred, извинявай, не съм те разбрала правилно или още по-точно изобщо не съм те разбрала.

Не всичко е пари, известност и слава. Понякога някои хора влагат в проектите си сърце и душа, мечти и други такива все романтични и позабравени в наше време неща. И когато виждат творенията си превърнати в комерс, обременени с нечия чужда философия (щото братя Уашовски се чувстват длъжни да натъпчат всеки свой филм с философия, а не със забавление) вбесяването им от този факт е много силно разбираемо. И ако не си искал да следваш сюжета, разбирането и идеите на автора на комикса за какъв дявол си купил правата на точно този комикс? Прави си собствен филм, със собствените си разбирания и философствания, вдигай лозунги Долу Буш, ма не съсипвай чужди идеали. Да, ненавиждам ги Уашовски заради това, в което превърнаха Матрицата след 1-вата част.

Xellos, цинизмът ти понякога е адски потискащ. :(
pulled out

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 03, 2006 10:49 am

Ми филмът има достатъчно общо с комикса, за да Е по него, а да си говорим за "идеали" при комикс е малко твърде сериозно, струва ми се. Ти, впрочем, гледа ли го, или ся спориш на морална основа единствено?

П.П. Впрочем Уашовски са само сценаристи.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 4 guests