Влязохме в НАТО... май...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Fri Mar 19, 2004 12:52 am

но президента си го уважавам
И какво, ако смея да попитам, му уважавате на лицето Г. Седефчов Първанов ? :D
това ви е лицето пред света
Те това ме хвърля в тежка депресия. Че като са ощипах онзи ден пред огледалото, образа на мазния Седефчов не изчезна ! И како сега ? Като отида некъде извън село требе да носим маската на селския тарикат ? Е мерси ! :D

Но стига за дедовите кошмари. Язе много са радвам за улазането ни в Нато. Бавно и мъчително се освобождаваме от смъртоносната прегръдка на братушките. Дано някога се отървеме напълно от това зло !!!

Язе помним още как ни "освобождаваха" през 44-та. Изнасилваа, грабиа и убиваа... Мрчни времена беа... Дойдоха у село и заклаа даскало, кмето и предприемачо, и сложиа некви груби селяне да управляват. Диктатура на пролетариата ! Блахххх. Дано никога отново да не са роди мозък, способен да роди такваз болна идея...

Та я мислим да наминем на концерто на Жанката Мишел по случай приемането ни в НАТО. Тъкмо да додем у софето да видим как върват нещата :) Разбрах че 3 милиона евро искал хонорар, но Соломан Паси провел преговори и свалил на 1 милион ! Хвала на таквиз гиганти на дипломацията :)

Честито на сите бугари ! Дори и да не го осъзнават, това е добро за тех !

П.с. Гледам политически разбирачи са са насъбрале тука:
Логичният въпрос, който следва да си зададем е - защо, дявол го взел, НАТО продължава да съществува? Цялата организация взе да става само прикритие за амбицииите на САЩ,
Уау ! Теория за световен заговор ?!
Ми най-малкото ще се отворят пазари за наште стоки, иначе ако питате мене друга разлика няма да има, пък и вижте Турция- и без ЕС са си добре.
Стоки ? Турция добре!? Кхм. Май съм попал в детскому саду ? :D
Къде ми е виаграта ?

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Fri Mar 19, 2004 1:02 am

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:45 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Fri Mar 19, 2004 1:38 am

Дедо, все се чудих пристъпите на старческа деменция на кво се дължат, явно модема ще да е причината
Охохохо. Верно така стана, докато върта педалите, да захрана модема, вие сте развили цели трактати :) Ще взема двуместно колело, та поне бабата да помага :)

Ето ви едно линкче, дето деда ви го следи:
http://projects.sipri.org/milex/mex_wnr_table.html

Само няколко цифри за военните бюджети на USA и .... останалите :)

2002

USA - 344 милиарда долара
Европа / всички страни взети заедно / - 181
Азия и Океания - 147
и т.н.

Та за какви Европейски концепции говорите ? Та не видехте ли как смешните френцузи си мениха 5 пъти позицията ? Като им изхвърлиха незаконните петролни компанийки от Ирак викаха, кат че са им изяле десерта с лъжичка, а са ко? "Може ли и ние да участваме във възстановяването на Ирак"???!!! Та страните в Европа са карат кат на селкия мегдан бе. Обща концепция.... Дрън та пляс. А Шрьодер? Дет отиде да се моли на грозния Буш да дигне малко долара, че иначе геманската икономика че са срине, поради смазания износ, и ще загуби изборите.... Смешна работа е Европа в пози и вид. Хаос от интереси, комплекси и шовинизъм... А Испанците ? Оня кретен Аснар как се подведе да използва трагедията за популизъм... И още по-кретеноидните комунистчета спечелиха, изтеглиха войските и ко стана ? Брадатите ша са обаждат къде им е кеф, ще заплашват, ще ги намираме на всеки ъгъл ухилени... Та те си имат коз ! Мършавата Европа.... Не ми говорете...

Са сигурно ша ми скочат многобройни анархисти, соц-младежи и фенове на Че, ама ша ви кажа че само УСА правят нещо. Кучетата си лаят, а кервано си върви...
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 19, 2004 8:40 am

Факт, факт, но аз продължавам да не вдявам защо трябва да се радваме на тоя факт?

Или с други думи (ще ми простите мътната бавна провлачена мисъл, ма се пак анархист, соц-младеж и фен на Че, кво да искаме - дет са вика за толкова пари, толкова), изненадан от присъствието на цели двама войно-нато-любци, което не че е нещо лошо пер се, ма не си спомням да се е случвало по нашия край; та изненадан чета, чета и какво разбирам. Европейците са твърде некадърни или ако не некадърни то поне определено ше се намери причина никога да не сформират сносни военни сили и дося винаги НАТО ги е измъквало. От какво, питам се? Босна, Косово, Афганистан, Ирак? Абе да кажем първото с уговорките, че другите са малко смешни. Айде и второто да е. Разбира се, повечето сърби доколкото знам не гледат на американците като на освободители, бомби щото, туй-онуй, а пък за Ирак примерно да не говорим. Една добра кауза поотпада значи. Каква е другата? Пазим мира по света. Get real, все пак. Нит някой те е назначил да го правиш, нито нещо правиш - войната не потушава тероризма, а го ражда, тъй че да твърдим, че НАТО е защита от тероризъм е смешно. Схемата е до болка позната - как може войници да се бият с терористи? Терористите войници ли са? Някаква организация с настъпващи по полето роти ли са? Couldnt say so. Как помагат войниците срещу терористите? Постфактум отиват и отмъщават. Раждайки нов тероризъм. Така де, това е точно каквото и аз имам предвид, когато си помисля за защита от тероризма.

Иначе от какво друго остана да се защитаваме? Коя е най-войнолюбивата нация? Коя е най-мощната и най-технически оборудваната? Коя представлява най-голяма опасност за света и същевременно има явните империалистически уклони? Еми то е видно коя и именно от нея трябва да се пазим, не от Пакистан и Северна Корея.

От нея НАТО не може да защити Европа. То си е тяхно. Те пренебрегват абсолютно всяка спогодба, така че какво, да разчитаме, че ще спазват този пакт, само щото някога им е служел на интересите? Айде де. И прочитайки всичко това, което двамата сте изписали, аз нещо не успях да си отговоря на основния въпрос - прекрасно, така е, ама какво по дяволите му е хубавото? Европа че тъне в противоречия, комплекси и евтин шовинизъм е вярно, и че "концепциите", за коит споменах, са наистина смешни и никога няма да бъдат осъществени - и това е вярно, но какво толкова хубаво има във факта, че ше осъмнем в свят, в който всички заедно сме 51вия щат - ей това не ми стана ясно.

И не, не мразя американците, това че те са тъпи копеленца, а управителите им безумно нахални копеленца, не ме бърка чак толкова, ма да си стоят там и да си деградират на самотек.

И да, модно е, елементарно, и така говорят всички днес. Well, couldn't care less. То не пречи да е вярно.
This is it. Ground zero.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Fri Mar 19, 2004 9:17 am

Добре де, не мога да разбера всички тези които "не могат да вденат защо трябва да се радваме" от приемането в НАТО, каква по-разумна алтернатива виждат? Все пак , ако не всеки е разбрал НАТО не е веча само един военен съюз, познат ни от времето на Варшавския договор, а вече е нещо доста повече. Това че не всички решения на НАТО са безспорни, не значи че за България не е по добре да е вътре. Може би цялата еуфория около НАТО е прекалена, но все пак приемането ни е едно добро събитие за Бъ :wink: лгария

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 19, 2004 9:39 am

Well, is it really? Ся сме твърдо заклеймени като проамериканци :Р
А това, че нещо е по-хубаво от друго, не го прави самото него хубаво.

едит: А концертът нямаше ли да е на Дунав Мост, всъщност? Шото и мен ми се ходи, де...
This is it. Ground zero.

User avatar
Havelock Vetinari
Scholar
Posts: 123
Joined: Sat Jan 31, 2004 5:25 pm
Location: София

Post by Havelock Vetinari » Fri Mar 19, 2004 10:22 am

Ъъъ, един момент. Значи половината тук защитават това, че някой трябва да ни защитава, защото сме малка нация. Това защитаване обаче включва лизане на задника на тоя, дето ни защитава, след като направи така, че армията ни да се събере на един стадион. Другите смятат, че НАТО е гадно оръжие за налагане на влиянието на американците и налагането на волята им. Нали правилно съм разбрал?
Добре, НАТО не е ли военна организация, която се опитва да провежда мироопазващи военни операции? Че то това е като да вдигаш тост за трезвеничеството! Както и да е, аз не съм идеалист-мечтател, който смята, че войните и конфликтите по света могат да се избегнат, и затова няма нужда да има военни организации. Факт е обаче, че НАТО е един добър съюз. Съюз. Засега обаче - вече Франция и Германия се запънаха. Виж, ако Русия влезе в НАТО (ама хубави вицове разправям днес!), тогава съм навит и ние да влизаме. Не че съм нещо русофил, отраснал в работническо семейство на работник като Кубадински. Просто се опитвам да си представя сценарий за една евентуална войничка. Значи, НАТО напада малка държава, нейните също малки, но нахъсани съюзници се намесват на нейна страна и нещата се объркват. Русия само така леко се намесва, нещата съвсем се закучват. Разбира се, не забравям Китай, който ще прати един малък отряд от един милион въоръжени с вили селяни. И накрая кво? Руснаците ще построят 300 завода в Сибир и ще опукат всички останали по славянски. А НАТО ще остане с пръст в устата. И ние.
Not the really high, creative loathsomeness of the great sinners but a sort of mass-produced darkness of the soul...
Танго

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Fri Mar 19, 2004 10:35 am

Драги Моридинчо,

от постовете ти става ясно кои са лошите. Образа на прогнилите "имеприалисти", хрупащи небрежно пуканки и плувнали в лой се проектира ясно на платното на мирогледа ти.

Но не разбрах кои са добрите ? А без добри накъде? :D Дай да ги намерим, че и "тъпото копеле" ще трябва да търсим. :D Предлагам ти няколко варианта, простичко, като за деградирали хамериканци. Та язе съм дедо Джон все пак :D :

1. Добрия и единствен по своята същост Президент на Руската Федерация - мистър Путин / ето и едно негово изказване по време на войната в Ирак, охарактеризиращо същостта му : "Ние нямаме нукакъв икономически интерес САЩ да загубят войната". Точка/

2. Добрия Осама

3. Добрите французи

4. Добрите германци

5. Добрия чичко Ким

6. Абе.... някой добър, няма значение кой ! :D

Очаквам лъч позитивизъм от твоя страна. :D И...
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 19, 2004 10:40 am

Кои са добрите? Е, ся, да ти направя ли удоволствието да плямпам на безмоторно половин час за абсурда на доброто и лошото? Май не :) Свери последното ми изречение. Също искам да отбележа, че много обичам да ми се смеят, почти толкоз колкото обичам сам да се смея на себе си, ама не прави чест на стар човек така да се газира с младите крехки мирогледчета, Деде, ни мой тъй :Р

p.s. ние сме добрите :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Mar 19, 2004 11:00 am

И ние барабар Петко с мъжете, а? Че ко, лошо няма. Както стана дума, всички са лоши, някой са и тъпи, други са алкохолици на генетично ниво... А аз искам да ни вземат в Швеция! Там да си се присъединим, е те това искам! Те нямат ли си там някакъв скандинавски съюз, дето да се нуждае от морална, логистична и всякаква подкрепа, включително и духовна такава, а?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Mar 19, 2004 11:12 am

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 11:14 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Mar 19, 2004 12:36 pm

Мхм, на мен всичко ми е малко мътно... в смисъл от една страна и на мен ми се вижда като присъединяване към белите държави (и няма нужда и Русия да влиза в тях, може и да не сме комплект веднъж...). И не, няма да станем 51-вият щат, т'ва е популизъм, да ме прощава Мор. Или поне ако ще се правим на такъв, няма да е от влизането в НАТО. От друга е доста формално. Защото военното сътрудничество и взаимопомощ са много хубаво нещо, но все си мисля, че вероятността да изпитаме особена нужда от тях е минимална (и дано да съм права, де...). Ма както каза Марфа, няма лошо.
А що се отнася до швейцарската независимост - тя си върви с швейцарските банки. Пък нашите, както се видя преди няколко години, са доста далеч от това ниво. Бтв, много им харесвам военната система на швейцарците - държат си оръжията вкъщи и всяка година по някое време си организират пикник със стреляне, който броят за военна служба.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Mar 19, 2004 1:08 pm

По пътя отново шепа пясък или дим
опитваме за миг да задържим
понякога губим, но няма да се променим.

Между ад или рай
влакът просто продължава
и всяка спирка е една любов.
Ще вървим ли докрай още колкото остава
единствен ли e ...
Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 11:14 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Mar 19, 2004 2:10 pm

Само няколко цифри за военните бюджети на USA и .... останалите

2002

USA - 344 милиарда долара
Европа / всички страни взети заедно / - 181
Азия и Океания - 147
и т.н.
Това за мен е поредното доказателство колко са прости американците. Видно е, че и да похарчат 100-тина илиарда по-малко годишно, пак ще имат тотално превъзходство над всички. А и без това ако се стигне до тотална война и се използва ядрено оръжие всички загиват, включително и те, ако ще 1 трилиард да харчат годишно. За разни операции срещу Ирак и афганистан съвсем не им трябват толкова свръхмодерни технологии и т.н. Ама имали бол пари, похарчили ги... 8-)
концепция за европейска сигурност? ха-ха. ха.
е къде е? тия смешни сили за бързо реагиране дето ги мислят от две години и още не могат да се начудят кох да ги командва? каква успешна мисия имат? Босна, Косово, Афганистан, Ирак? ми не, НАТО е, не и европейски сили

и кои са европейските сили? Германия - която я гледат накриво всеки път когато изкара войски зад граница? Великобритания - която е 51-вия щат? или Франция - още си кара на принципа от Втората световна - живота на един френски войник не струва колкото цяла Чехословакия? или Испания - при тотална обществена съпротива за мизерен контингент от 2000 човека?
Съвсем прави са си европейските страни за мен. От една страна, по никакъв начин не могат да се конкурират с американците и техните чудовишни военни бюджети, от друга, не се забелязва някакъв особено голям враг на хоризонта, ако изключим терористите, за които армиите не помагат. Тъй че защо да харчат огромни суми и усилия?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Mar 19, 2004 2:44 pm

Demandred wrote:
Ми най-малкото ще се отворят пазари за наште стоки,
Наистина ми е интересно как ще стане точно пък това и какво общо има НАТО с нашите стоки. 8-)
.
За присъединяването ни към Ес ставаше дума.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest