Влязохме в НАТО... май...

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Влязохме в НАТО... май...

Post by Roland » Thu Mar 18, 2004 2:16 pm

Гледам днеска на Първанчо изказванията пред парламента и преди да заспя от скука и клишираност, изведнъж си дадох изненадано сметка, че всъщност тоя факт някакси ме радва. В смисъл, тука май повечето бяха против алианса, но аз всъщност изобщо не съм запознат с предимствата и недостатъците му и само си ми е такова общо приятно приобщаването ни към бялата раса и откъсването от гадната ориенталска източно-европейщина, от която винаги сме били част. Ама аз наистина не съм достатъчно в час май, та...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Mar 18, 2004 4:16 pm

Логичният въпрос, който следва да си зададем е - защо, дявол го взел, НАТО продължава да съществува? Създаден за борба с комунизма, а ето почти 15 години след падането на същия все още си съществува без да има каквито и да било врагове, дори и потенциалните хич ги няма. Терористите им дойдоха тъкмо навреме, но все пак логично ли е да се бориш срещу терористи с армия? Това е повече като оправдание. Цялата организация взе да става само прикритие за амбицииите на САЩ, та дори се стигна дотам, че повечето членки не се забъркаха във войната с Ирак, та и тази употреба изчезна.
Къде е нашата роля? Аз не знам някой да се е засили да ни напада, че да ни трябва НАТО да ни пази but you never know. Като PR за страната това изглежда добре, а ако премахнат и задължителната военна служба ще е още по-добре.;)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 18, 2004 6:05 pm

Аха, последното е единственото, за което човек би се радвал. А иначе и Швейцария и скандинавските страни са бяла Европа, ма не си дават и кътните зъби на америка. Не знам де, ЕС също е крайна боза като слезем на по-ниските нива от Голямата Идея, обаче аз принципно съм много силно настроен по линията Европа vs Америка. От НАТО сигурно има някакъв смисъл защитен все от нещо, но тъй като той никога не се реализира (да напомним, че прословутият там пети ако се не лъжа член за нападение над страна-членка никога преди 11.9 не влизал в действие, а дори тогава употребата му беше смешна), организацията реално служи единствено на геостратегическите интереси на САЩ. Та бялата Европа (те не че и те са стока, де, но поне са наши хора тука..) по-скоро се откъсва от НАТО, докато ние се бутаме вътре, но това не е твърде изненадващо - н-кратните анализи отдавна са изяснили, че приемането на новите членки от източна европа не спомага с нищо особено за организацията, затова пък създава удобен проамерикански буфер между Русия и Германия/Франция.

Та така, за последното без съмнение цитирам като папагалче квот съм прихванал от медиите, обаче всъщност не виждам причина да се съмнявам, то е доста очевидно.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Mar 18, 2004 8:27 pm

То т'ва всъщност днеска май не беше влизане в НАТО, май гласуваха някакъв си закон де. Ма не го знам какъв. Хич. А иначе - ми де да знам... По едно време се радвах дето сме щели да ставаме част от Европата, обаче сега някак си ме е срам да се показвам пред хората по без гащи, най-малкото, освен дето природно не съм ексхибиционистка (въй, написах го!) ми нямам и нужните за това... форми да го кажем. Та така де, да е жива и здрава Европата, ма ние ко ще правим в нея не вдявам.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Mar 18, 2004 8:49 pm

Ми най-малкото ще се отворят пазари за наште стоки, иначе ако питате мене друга разлика няма да има, пък и вижте Турция- и без ЕС са си добре.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Thu Mar 18, 2004 10:48 pm

Pazari za na6ite stoki li???Kakvo li tolkova i pritriabvalo na Evropa ot nashite stok?:)

Ako ni priemat,shte bade dosta po razli4no,primer za tova e voinikluka...
Dano go napraviat platen,please!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Mar 18, 2004 10:51 pm

Ми най-малкото ще се отворят пазари за наште стоки,
Наистина ми е интересно как ще стане точно пък това и какво общо има НАТО с нашите стоки. 8-)
Иначе съм съгласен с Мат.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Mar 18, 2004 10:57 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 11:11 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Mar 18, 2004 11:41 pm

Току-що ме поздравиха с новината и на мен ми дойде на езика нещо, което смятам да премълча и тук :) Малко ми е противна цялата история.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Fri Mar 19, 2004 12:01 am

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:44 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Fri Mar 19, 2004 12:04 am

Турин, не виждам от какво успя да се засегнеш толкова, но сега ме залюбопитства с това мистериозно "с това се занимавам от малък"... щото хич не разбрах с кое ;(
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Mar 19, 2004 12:09 am

Кажи на какво е въпрос тогава, след като ние не разбираме.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 19, 2004 12:19 am

Аха, и аз нещо не схванах много патоса, но президента си го уважавам, ако не друго...
This is it. Ground zero.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Fri Mar 19, 2004 12:28 am

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:44 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Mar 19, 2004 12:44 am

1)Мм затова дори не бих се сетил като причина за уважение, но пък..
2)Thanks, but no, thanks?
3)Дали все пак не трябва да заменим "е" със "е роден с мисълта за"? А концепции за европейска сигурност има, просто когато го правят *няколко*, а не *един* нещата не винаги се получават гладко, плюс това фактът, че Америка отделя невъобразимо количество пари за военни цели, а другите - не, не прави другите по-лоши и МАКАР ЧЕ наистина означава, че Америка е по-добре защитена... как да се изразя, че да не стане смешно, ама - това не е честно, ебати :Р
4)Е да, тук съм в общи линии съгласен, или поне не поддържам тезата, че никой няма да го боли за нас като потенциална следваща жертва.
5)Не виждам това как се връзва с написаното от останалите.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests