John Wick

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Moderators: Roland, Morwen, Marfa, Roamer

трубадур
Forsaken

Re: John Wick

Post by трубадур » Thu May 23, 2019 9:50 am

Баси един джон уик още нямам изгледан, а избозах 2 филма на единия от режисьорите (атомната блондинка и втория дедпуул). От друга страна изглеждах всичките интервюта на киану около тоя филм. Ебаси колко се кефи пичът на какво правят и никога не пропуска да спомене каскадьора си, да направи разликата между каската и заснемане на екшън, обяснява как е направено това с коня, как са тренирали кучетата и всичкото. Включително и тая сцена в пустинята е щото нашият е имал видение, споделя го с режисьора и той го харесва, същото и за коня. Докато режисьорът има идеята за нинджи на мотори. Видях, че и Марк Дакаскос е тука. Екшън сцените са с легендарен статус вече (в цялата поредица) и не мога да го гледам още. Твърде много болка ми причини оная тъпотия с дензъл уошингтън, дето беше много бедес и си засичаше на часовника колко бързо ще претрепе хората и не искам тия филми да са от тоя нисък калибър :ninja:

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Thu May 23, 2019 10:57 am

Дааамн изгледах си на нискобюджетното домашно кино в нас двата уика пак, втория просто си е упражнение по стил брат, ся ще взема си наруша правилото да не ходя в селския киносалон, където сума неща ми се пречкат на изживяването и го правя 1-2 пъти годишно за визуалното преживяване от 3-ката. :heart:

Deep Keanu is Deep :) :heart:
https://9gag.com/gag/aerqmGO
Profanar la tumba, al ritmo de la rumba!

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Thu May 23, 2019 1:41 pm

трубадур wrote:
Thu May 23, 2019 9:50 am
Твърде много болка ми причини оная тъпотия с дензъл уошингтън, дето беше много бедес и си засичаше на часовника колко бързо ще претрепе хората и не искам тия филми да са от тоя нисък калибър :ninja:
На мен еквилайзерите на Дензъл ми харесаха бая, бтв, обаче поредицата за Джон Уик е друга класа направо, пък и ако човек има някакъв интерес към чистата каскадьорщина, трябва да ги гледа задължително.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Thu May 23, 2019 1:57 pm

Мен просто модерните уан мен арми, без драскотина, юбер пичове много не ми понасят. Навремето в неща кат смъртоносно оръжие, рамбо и умирай трудно нашите бая трябваше да се поизмъчат, за да си постигнат целите. Ся дензъл влаза некъде, пуща си хронометъра и ги гази на пустиняк. Някак си малко усилие, ако вложи в действията си няма да е зле. Затва и модерните мисии навъзможни, както и първият Бонд с Даниел Крейг бяха толкова яки. Не им се получават нещата лесно и не минават през злодеите като стой та гледай. Не знам как е с джон уик, изглежда понабит на моменти, а и предполагам вече за 3 филма са почнали да му хвърлят опоненти, който да са му преко сили, но просто първия Уик излезе покрай еквалайзера и май избрах грешния филм да гледам от двата.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Thu May 23, 2019 2:38 pm

Мен затова ми хареса Атомна блондинка, там и Шарлийз и всичките лоши се уморяваха, залитаха и отнасяха солиден бой. Не мога да се сетя за друга толкова мейнстрийм и красива актриса в някакъв екшън филм да е била гримирана като видимо наранена и насинена, вместо само с една естетична драскотинка
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Thu May 23, 2019 3:03 pm

трубадур wrote:
Thu May 23, 2019 1:57 pm
Мен просто модерните уан мен арми, без драскотина, юбер пичове много не ми понасят.
Я се кефя на такива от време на време. На Тоширо Мифуне самураите ме радват ужасно много, примерно, а неговият Телохранител особено минава през повечето противници все едно са направени от въздух. Зависи в огромна степен доколко актьорът може да го продаде това, в крайна сметка.

При Джон Уик готиното е, че, като опре до ключове и хвърляния, ги прави все едно човекът отсреща тежи и оказва съпротива, налага му се да положи сериозни усилия, пък и изяжда доста бой. Сегал в ранните си филми същите техники ги прави все едно е на демонстрация по айкидо - което е готино, де, обаче изглеждат тотално различно.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

penzata
Archmage

Post by penzata » Thu May 23, 2019 4:25 pm

Claymore wrote:
Thu May 23, 2019 2:38 pm
Мен затова ми хареса Атомна блондинка, там и Шарлийз и всичките лоши се уморяваха, залитаха и отнасяха солиден бой. Не мога да се сетя за друга толкова мейнстрийм и красива актриса в някакъв екшън филм да е била гримирана като видимо наранена и насинена, вместо само с една естетична драскотинка
Точно в Атомната, онзи бой, който си спретнаха по стълбите и из стаите бе чуден. Стилистично толкова добре направен, че чак ти се измаряш, все едно ти си ги раздавал тез кютеци и понасял демиджа. :yay:

трубадур
Forsaken

Post by трубадур » Thu May 23, 2019 5:02 pm

И е от един от режисерите на първия джонатан уик, затва се чудя що още не ги гледам тия филмове :dunno:

penzata
Archmage

Post by penzata » Thu May 23, 2019 5:04 pm

Щот се правиш на лили иванова на пудела. :mrgreen:

coldie
Jaghut Tyrant

Post by coldie » Thu May 23, 2019 5:51 pm

Филмът не ме кефи, но Киану е рядък екземпляр.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

TheGrimReaper
Merchant

Post by TheGrimReaper » Thu May 23, 2019 6:20 pm

Онзи ден го гледах на кно в най-близкия град тук - екшъна беше супер, много добре заснет и още по-добре изпълнен от Кеану и компания, Холи Бери се беше постарала в нейните сцени, не вкара някаква дълбочина в образа, но то за такъв филм не ми трябват да има Шекспирови герои и фестивални диалози - екшъна е ключа и се бяха справили супер за мен. Сцената с ножките, кучетата, Марк Дакаскос двубоя, с онези двамата от The Raid поредицата (там се виждаше как онези индонезийци нарочно забавят скоростта на ударите си, за да се синхронизират по-добре с уменията на Кеану). Всяка екшън сцена беше добре премислена, вкараха малко Матрицата моменти, май за мен пустинята беше излишна като сегмент, ама после компенсираха с частта с бронираните пичове. Кеану е вкарал много пот и усилия да изглежда адекватно на екран, евала за което. Имам някаква надежда за четвърти, въпреки изказванията на Кеану, че не иска да продължава с героя, ама след тоя край как да не искаш да видиш още една част мамка му :)

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Thu May 23, 2019 7:29 pm

Четвъртият е потвърден за 21ви май 2021.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

TheGrimReaper
Merchant

Post by TheGrimReaper » Thu May 23, 2019 7:36 pm

Amelia wrote:
Thu May 23, 2019 7:29 pm
Четвъртият е потвърден за 21ви май 2021.
Благодаря за информацията, не го знаех това - ще видим какво ще се получи :)

Martix
Mistborn

Post by Martix » Wed May 29, 2019 3:05 pm

Гледах двойката най-после. Много е як, братя и сестри, давам му 9-ка само заради тъпите реплики отвреме навреме, съвсем малко му трябва да е перфектния филм. Първия въобще нямаше нужда от продължения, а продължението е още по-добро(ish). Мислех, че ще е няква сбирка бойни сцени като Taken-ите и другите подобни, а то се оказа любовното дете на Hitman, Max Payne и анимето Noir. Тоя филм ме изпълва с надежда, че бъдещето не принадлежи само на дисни. А и ми начеса фетиша към неоново осветление отразяващо се в локви. :ninja:
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

penzata
Archmage

Post by penzata » Wed May 29, 2019 3:15 pm

Martix wrote:
Wed May 29, 2019 3:05 pm
А и ми начеса фетиша към неоново осветление отразяващо се в локви. :ninja:
Ю ту?!? :roll:

Двойката е чук. Гръмкото начало с неона и гонката чупи от надръвяне. :mrgreen: