A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Bamse! Pimpa! Ruxpin!

Moderators: Yan, Morwen, Marfa

Matrim
Moderator

Re: A Game of Thrones (HBO) [SPOILERS FOR THE SHOW]

Post by Matrim » Mon May 20, 2019 3:09 pm

Добре се посмях, 8/10 за unintentional comedy. Сцената със Съвета беше краят просто, жалко че бях прочел спойлъри, защото иначе щеше да е още по-забавна. Тирион просто толкова да е writer's pet, че и Джон да му завиди. Всички го слушаха все едно не е предал куп хора и извършил куп глупости, някви рандъми са в Съвета (Аря, Сам, Бриен?!?), северняците вече не щат много-много Джон, а Санса (Докторът ще е екстаз). Джон утрепа Данчето, а драконът си го изкара на... трона? :lol: :lol: Unsullied дават на тази сбирщина вестеросци да решат дали Джон и Тирион ще мрат и ония като казват не, се примиряват? The North won't bend the knee even if the King is a Stark. But if the King/Queen in the North is a Stark then they will? What? Ставаме избираема монархия, защото Тирион така реши.
Тирион трябваше и цяла реч да дръпне, за да се усети Джонката, че Данчето е вестеросовият Хитлер. :P
Аря е първият вестероски конкистадор.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Litz
Forsaken

Post by Litz » Mon May 20, 2019 3:35 pm

What is west from Westeros?

Иначе самият факт, че тия идиоти бяха казали как ще се покрият и напият е показателен, че дори те самите знаят колко са зле. Такава помийка и Раян Мърфи не може да му роди главата.

Martix
Mistborn

Post by Martix » Mon May 20, 2019 3:35 pm

Ох, болката на хепиенда. Честно казано дори нямаше да се изненадам ако бяха направили Вестерос република накрая.
Свалям оценката на целия сериал в imdb-то на 8-ца и да се приключва.
Тва верно незнам колко стотин творци да си дават душата за този сериал и накрая 2 егота на върха да окепазят всичко. Това ако не е метафора за падението на монархическата система не знам кое е.
Man has always assumed that he was more intelligent than dolphins because he had achieved so much...the wheel, New York, wars and so on...while all the dolphins had ever done was muck about in the water having a good time. But conversely, the dolphins had always believed that they were far more intelligent than man...for precisely the same reason.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Mon May 20, 2019 4:46 pm

Чакаме спинофа, в който някоя червена жрица ще съживи Дани и тя ще се върне to take back what is hers with fire and blood.
Glee is the answer when questions are wrong.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Mon May 20, 2019 4:50 pm

То нали по единия от спинофите в момента работи Джейн Голдман - а тя, всъщност, е кадърен сценарист, та може и да се получи нещо. Дано е гледаем за някой като мен, дето не е гледал стабилно сериала от години.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Mon May 20, 2019 6:28 pm

И другото бяха глупости, обаче "Great" Council сцената би всякакви рекорди по идиотизъм. Тирион като се изцепи, че трябва да изберат Бран, защото имал the best story, а пък "There's nothing in the world more powerful than a good story" просто ме разби от смях. А това, че в този съвет присъстваха всички останали живи герои с повече от 5 реплики през годините освен Тормунд и Джон (независимо колко нелепо е да се дава глас за това на хора като Бриен, Давос и Сам) плюс няколко рандъмляк лордове, които така и не представиха, също беше безумно. Тирион като изръси как е по-добре, че Бран не може да има деца, because who cares about inheritance in a monarchy, am I right, също беше major facepalm момент.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Mon May 20, 2019 6:33 pm

Сам е Тарли. За Бриен не знам
And you can't dance with a devil on your back...

Dr. Horrible
Archmage

Post by Dr. Horrible » Mon May 20, 2019 6:44 pm

THE QUEEN IN THE NORTH!
— the last words ever spoken on Game of Thrones (The Iron Throne, 8x06)

Аз пък съм много доволен :mrgreen:
Голямата мъка на сериала е, че в трети епизод тотално преебаха митологичната линия и показаха огромен среден пръст на историята с белите бродници, дългата нощ и така нататък.
Вторият голям минус е, че претупаха яко развитието на Денерис, дейтвията ѝ трябваше да бъдат една доста по-дълга арка, а не последните два епизода в деветгодишен сериал.

И все пак!
САНСА БЕШЕ ПРАВА!!!!
ТОЛКОВА МНОГО МИ ХАРЕСА ДИАЛОГЪТ МЕЖДУ ТИРИОН И ДЖОН!!! "А САНСА БИ ЛИ ПОДКРЕПИЛА ДЕНЕРИС, А??". И аз така правя - ако се чудя как да постъпя, си мисля "Какво би направила Санса?" И което би направила тя - това е истината.

И трябва да признаем, че Санса има най-стройната, хармонична и завършена арка в целия сериал. Това си беше нейната история - много дълга история, в която младо наивно момиче преминава през множество страдания, научава се да оцелява, помъдрява и накрая се превръща в независима Кралица. Малко е предвидимо, несъмнено, но все пак е класическо и хубаво. Последните ѝ сцени ми напомниха на Elizabeth с Кейт Бланшет, същата енергия имаше :heart: Феноменална си е!
От другите неща разни работи ми харесаха - Бриен най-вече, някои не толкова - Аря примерно не ми беше издържано. Но като цяло окей. Ама най-важното - Санса – си го изпипаха перфектно.

Браво! Евала!
All I want to do
is come running home to you
And all my life I promise to
keep running home to you

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Mon May 20, 2019 7:00 pm

И трябва да признаем, че Санса има най-стройната, хармонична и завършена арка в целия сериал.
In the land of the blind, the one-eyed man is king.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Mon May 20, 2019 7:12 pm

Санса до края си остана от най-зле развитите и най-зле изиграните персонажи. Не мога да повярвам изобщо на внезапното ѝ поумняване, щото то не си личи от нищо, което ѝ дадоха да направи и изприкаже. И ни остават само разговорите на некви трети лица, от които да разберем колко е умна и сцените, в които най-умните персонажи като Тириън и Литъл фингър са превърнати в абсолютни идиоти, за да обслужат на Санса керъктър девелопмента. А можеше да е наистина яка, ако бяха постъпили с нея както @The Dragon беше обяснил по-напред в темата...

ПП. Сравненията между некадърното Софи и Кейт Бланшет ми причиняват болка в менингите. Недейте.

едит: Бриен е Tarth, което значи, че е неква много незначителна там. Като видях Сер Подрик накрая и се захилих на простащината, че, първо, е станал Сер и че, второ, най-големият ебач в Сед... пардон Шестте кралства е решил да става celibate Кингсгард, Сашко се обърна към мен и ми каза It's all they got left. Та така и с Бриен на оня убер важен съвет. It's all they got left.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Dr. Horrible
Archmage

Post by Dr. Horrible » Mon May 20, 2019 7:33 pm

Amelia wrote:
Mon May 20, 2019 7:12 pm
Санса до края си остана от най-зле развитите и най-зле изиграните персонажи. Не мога да повярвам изобщо на внезапното ѝ поумняване, щото то не си личи от нищо, което ѝ дадоха да направи и изприкаже. И ни остават само разговорите на некви трети лица, от които да разберем колко е умна и сцените, в които най-умните персонажи като Тириън и Литъл фингър са превърнати в абсолютни идиоти, за да обслужат на Санса керъктър девелопмента. А можеше да е наистина яка, ако бяха постъпили с нея както @The Dragon беше обяснил по-напред в темата...

ПП. Сравненията между некадърното Софи и Кейт Бланшет ми причиняват болка в менингите. Недейте.
Нп, имаш си и ти право на твое си мнение :wink:
Image
All I want to do
is come running home to you
And all my life I promise to
keep running home to you

Matrim
Moderator

Post by Matrim » Mon May 20, 2019 7:35 pm

Добре, че е Аря да ни светне, че Денерис е лоша:

Image
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

AlDim
Elder God

Post by AlDim » Mon May 20, 2019 8:15 pm

Litz wrote:
Mon May 20, 2019 3:35 pm
What is west from Westeros
Westworld? :unsure:

@Dr. Horrible аз да ти кажа в прав текст - обсесията ти към Санса дава много силни хиби-джибис...
Last edited by AlDim on Mon May 20, 2019 8:48 pm, edited 2 times in total.

Roland
Site Admin

Post by Roland » Mon May 20, 2019 8:18 pm

BUT YOU GUYS! GHOST FINALLY GOT HIS SNOOT BOOPED! #justiceforghost #thegoodestboi
And you can't dance with a devil on your back...

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Mon May 20, 2019 8:34 pm

Roland wrote:
Mon May 20, 2019 8:18 pm
BUT YOU GUYS! GHOST FINALLY GOT HIS SNOOT BOOPED! #justiceforghost #thegoodestboi
И аз затова казах, че сичко е наред и аре стига мрънкали сички. :lol:

Реално погледнато, финалето все пак успя да сложи някакъв сравнително смислен (предвид тоталната им непоправима изпортеност) край на повечето важни сюжетни линии. Аз му давам 3/10, щото живея с абсолютната убеденост, че можеше и по-зле.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.