Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Moderators: Roland, Morwen, Marfa, Roamer

Yan
Site Admin

Re: Блокбъстърите, супергеройските филми и смъртта на изкуството

Post by Yan » Tue Jul 31, 2018 5:27 pm

alshu wrote:
Tue Jul 31, 2018 3:48 pm
Съсредоточаването на всички блокбъстърски филми в едно студио обаче е проблем.
Технически не си прав. Студията са различни, само фирмената шапка е една и съща.
Да си видял шефството на Дисни да се отразява лошо на Мьрвел комиксите? Доколкото съм чел са ги оставили доста рахат.
Всъщност доста лошо се отрази на Marvel комиксите и доведе до унищожаването и спирането на Fantastic Four (сега ще го рибуутват), набутването на X-Men-ите в пета глуха, унищожаването на десетилетия градене на митос и превръщането на Quicksilver и Scarlet Witch в инхюмани, понеже иначе няма как да ги ползват в MCU (не че Quicksilver го ползваха особено...).

Греховете на Дисни са доста, но ще поживеем ще видим.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.
===============
Have you got any tips for growing an awesome Viking beard?
Yes: don’t shave.
Powered by Johan Hegg

alshu
Ascendent

Post by alshu » Tue Jul 31, 2018 5:59 pm

Yan
доведе до унищожаването и спирането на Fantastic Four
Чекай малко, това документално потвърдено ли е?
Всичко, което съм чел по темата е, че си е решение на Marvel и студиото, и издателството, заради конкуренцията с Fox.
Ако е решение спуснато от Disney - да, вреда е.
превръщането на Quicksilver и Scarlet Witch в инхюмани
Доколкото съм видял нещо от Agents Of SHIELD (ако въобще е канон в MCU) инхюманите тук са нещо, като метахюмъните в DC - силите им могат да бъдат събудени изкуствено, принципно нелош plot device.
Това, че конкретните герои не са мутанти и не са деца на Магнето е проблем предизвикан единствено от разделените кино права с Fox. Къде е злодейският пръст на Disney тук? Те ли са натискали студио Marvel да работят точно с този състав Отмъстителите (не е като да няма безброй варианти без X-Men-и)?
The point is not that the mass media is too pessimistic, but that it's always oversimplifying or focusing on the wrong problems altogether.
Adam Greene

coldie
Aes Sedai

Post by coldie » Sat Mar 23, 2019 4:58 pm

Аз не смятам (но не е категорично) че супергеройските филми трябва да са тъпи, за да се гледат. Вероятно ще донесат малко по-малко приходи ако са по-умни, отколкото тъпи, но все пак...това е теория. Имаме примери дори и при тях. Относно блокбъстърите това важи в степени по-малко тъй като там имаме немалко примерни за качествени филми, НО май те са все в миналото. В момента тук-таме може би може да се намери нещо долу-горе. Като примерно Ready player one, макар да не съм сигурен колко голям блокбъстър може да се нарече.
I`m addicted to the truth, it`s a dangerous love affair.
94.34 Out of the limits.
kpzstudio dot com

alshu
Ascendent

Post by alshu » Sat Mar 23, 2019 6:28 pm

coldie wrote:
Sat Mar 23, 2019 4:58 pm
Като примерно Ready player one, макар да не съм сигурен колко голям блокбъстър може да се нарече.
- Беше провал.
- Какво му е по-умното?
The point is not that the mass media is too pessimistic, but that it's always oversimplifying or focusing on the wrong problems altogether.
Adam Greene

Roland
Site Admin

Post by Roland » Sun Mar 24, 2019 4:22 pm

alshu wrote:
Sat Mar 23, 2019 6:28 pm
coldie wrote:
Sat Mar 23, 2019 4:58 pm
Като примерно Ready player one, макар да не съм сигурен колко голям блокбъстър може да се нарече.
- Беше провал.
- Какво му е по-умното?
Не беше. Това, че не изригна, не му попречи да удари половин милиард и да си плати бюджета и рекламната кампания.
And you can't dance with a devil on your back...

alshu
Ascendent

Post by alshu » Sun Mar 24, 2019 8:14 pm

Roland wrote:
Sun Mar 24, 2019 4:22 pm
Не беше. Това, че не изригна, не му попречи да удари половин милиард и да си плати бюджета и рекламната кампания.
Е, парите си ги е избил (Worldwide Grosses > 2.5 * Production Budget), но се е провалил в ролята си на блокбъстър...какъвто точно трябва да изригне.
Adam Greene