Breaking Bad + Better Call Saul

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
Killua
Ascendent

Re: Breaking Bad + Better Call Saul

Post by Killua » Wed Dec 28, 2016 8:48 pm

хахахахахаах :Д всичко изгледах!
No one saw Shane coming except for your wife :D
Уолтър спечели, разбира се :Д
shadow dance nikoga ne luje

Xellos
Moderator

Post by Xellos » Wed Dec 28, 2016 11:11 pm

Ще спечели я, с тва dude smoothie :D
If you have come to these pages for laughter, may you find it.
If you are here to be offended, may your ire rise and your blood boil.
If you seek an adventure, may this story sing you away to blissful escape.
If you need to test or confirm your beliefs, may you reach comfortable conclusions.
All books reveal perfection, by what they are or what they are not.
May you find that which you seek, in these pages or outside them.
May you find perfection, and know it by name.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Mon Apr 10, 2017 3:26 pm

Нинжи, днеска започва началото на новия сезон. Деба тоя нетфликс как ме разлигави с пълни сезони от ден 1, а тук ще се чака епизод по епизод на седмица и сигурно ще го гледам чак лятото сезонът, когато с простолюдието ще тровим мозък с новите тронове, ма поне това тук ще е качествен антидот.

Ма дъ бест американски сериал, действащ в момента, се завръща.

penzata
Archmage

Post by penzata » Mon Apr 10, 2017 3:56 pm

Точенето ме устройва. :mrgreen:. Тъкмо като излезе целия, ще съм довършил петия за амфетаминчовците и двата на Better not Call me Saul, yet. :ninja:

penzata
Archmage

Post by penzata » Tue Apr 18, 2017 11:45 pm

Бахти, много як тоз сериал. :panic:
Освен първокласният сценарий и всичкото друго благинки, най-много ми хареса правдоподобното развитие на абсолютно всички герои и фактът, че в дадени моменти исках да наритам всеки един от тях (освен Сол и Майк), ги прави наистина пълнокръвни персонажи; нат бед, нат гуд, бът пипъл.
Превъзходен сериал.
чиърс :ninja:

Първият епизод на Better Call Saul е суууупер зарибен, с хубаво начало и история, и достатъчно фен сървиз. Пък и сериал със Сол и Майк си е уин-уин. :mrgreen:

ЕДИТ:
Иначе, Ваас, много добре, много добре. 8-) Два епизода, хайпнат съм.

penzata
Archmage

Post by penzata » Sat Apr 22, 2017 11:52 pm

Двата епизода от трети сезон са първокласни. :panic:
Крайно задоволително е да гледаш как разсъждават персонажите, надцакват се и цъкат най-старата игра на котка и мишка.

Промо клиповете го издаваха, но
Spoiler: show
въпреки че се знаеше за появата на Густаво и се подразбира, какво ще се случи в тези два епизода, действието бе направено страхотно и не те оставя да скучаеш. Появата на Фринг беше епична. Чакаш, чакаш, чакаш, знаеш че ще се появи и, когато се пръкна най-накрая беше баси кефа.
Между другото, от цялата паплач в тая вселена като мозък Густаво ми е на върха. Страхотен мастърмайнд, който направи само една миниатюрна грешчица досега :hihi:.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sun Apr 23, 2017 1:10 am

Хаха, още един дето го отнесе химията.

Густаво е доста як, а актьорът дето го играе, Джанкарло Еспозито, е тип, от който лъха класа на талази.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

penzata
Archmage

Post by penzata » Sun Apr 23, 2017 2:16 am

:wabbit:
Отлагах досега The Get Down, обаче заради него, скоро му се мятам.

Волтар Вайт, с все зарибените му избухвания (I'm the one who knocks; Say my name; and stuff), е сила, но екстровертно експлозивна такава, докато при Густаво целият огромен армагедон, който представлява, никога не се вижда и не избива на повърхността на минималистичното му държане и ти просто го чувстваш и усещаш, чиято огромна заслуга е на Еспозито дюда. Все пак се изисква някаква колосална психопатийна епичност да клъцнеш гръцмуля на един от най-приближените ти чиляци, без да ти мигне очото. :ninja:

penzata
Archmage

Post by penzata » Tue Jun 27, 2017 8:39 pm

@трубадур , братчед, не го ли изгледа вече сезона?
Толкова първокласни персонажи се пръкнаха и доразвиха този сезон, че не е истина просто. Бахти кефа е да ги гледа човек.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Wed Jun 28, 2017 8:31 am

Цъ, не знаех, че е излязъл целият, скоро ще се навакса.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sun Jul 09, 2017 12:41 am

Изгледах първите четири сезона на "Breaking Bad" и сега се чудя да гледам ли петия. :metal:
Много е як, обаче е съвсем очевидно, че финалът на четвъртия сезон е мислен за финал на целия сериал - чак до употребата на музиката на Родриго и Габриела накрая.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Tenet“/“Тенет“

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sun Jul 09, 2017 8:31 am

Гледай и пети. Финалът на тоя сериал е страхотен.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Sun Jul 09, 2017 11:28 am

Заслужава си пети сезон, но за разлика от сопранотата, където двойната доза епизоди свърши работа, тук имаме материал за два калпави сезона, набутани в един и е малко юруш (но има точно две сцени, свързани с тъста, които са просто задължителни и са сред най-добрите в сериала). Иначе и аз харесах как приключи четвърти сезон и спокойно можех да си остана само с него. Но в крайна сметка не говорим за бягство от затвора крах. Пети сезон пак е сред най-добрите неща, показвани на телевизор, просто четвърти е ебаси постижението.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Sun Jul 09, 2017 4:06 pm

трубадур wrote:
Sun Jul 09, 2017 11:28 am
Заслужава си пети сезон, но за разлика от сопранотата, където двойната доза епизоди свърши работа, тук имаме материал за два калпави сезона, набутани в един и е малко юруш (но има точно две сцени, свързани с тъста, които са просто задължителни и са сред най-добрите в сериала). Иначе и аз харесах как приключи четвърти сезон и спокойно можех да си остана само с него. Но в крайна сметка не говорим за бягство от затвора крах. Пети сезон пак е сред най-добрите неща, показвани на телевизор, просто четвърти е ебаси постижението.
Силно съгласен. Миналия месец го доизгледах, след като бях гледал първи сезон още 2011. Ми хареса ми 5ти, хареса ми и финала, но изобщо не ми беше толкова задоволително и умопомрачаващо, колкото очаквах. Даже не ме разчувства финала много, за разлика от примерно финала на Ханибал. Озимандий удари яко, ама следващите епизоди бяха леко вяли. А сцената с Густаво в старческия дом на фона на песента на Soap&Skin беше космонастръхващо яка. Иначе и Better Call Saul ще гледам, естествено, Майк и Сол са ми след любимите второстепенни герои. Особено Майк.
Но си е постижение Breaking Bad, от малкото сериали на basic cable които имат интересна кинематография и не дават на юруш през всяка сцена, ами оставят камерата и зрителя да се застоят. Скайлър впрочем ми е супер любим герой, помня колко ме дразнеше 2011 кат бях хъшлак в 10ти клас, но сега абсолютно я разбирам като мотивация и държание, с такъв човек за съпруг.
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg

трубадур
Ascendent

Post by трубадур » Sun Jul 09, 2017 4:28 pm

Да, мен доста ме изненадаха крайните мнения спрямо Джеси.
Яко спойлери!!!!
Spoiler: show
сцената, където Джеси признава кой е Уолтър пред плешивия пичага и партньора му беше една от най-добрите в сезона и такава, дето чакам от доста време.

И после четох как пишма генгстарите зад телевизорите са се жалвали, ама как може джеси да предаде "май хоуми уолтър" и т.н. Даже някви са се радвали на сцената, в която умират гологлавия и бате хесус... добре, де проверих ги - Ханк и Гомез, дето за мен тотално прави пети сезон задължителен, особено накрая, където Ханк само с едно изречение и изражение успя да придаде съжалението си за ситуацията, реализацията през какво минава Уолтър и всичкото. Страшно нюансиран и чудесен момент...

А не посредствения типичен анти-геройски финал със смъртта на главния (с него и без него реално е все тая).
Скайлър е ясно що я мразят - как може да ѝ трудно да живее с психопат, пачата мръсна :roll: