"Тъмната кула"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Moderators: Roland, Morwen, Marfa, Roamer

Вашта леля
Scholar

"Тъмната кула"

Post by Вашта леля » Fri Jan 15, 2016 3:01 pm

... и за ролята на Роланд е избран Идрис Елба. :)
http://www.lawyerherald.com/articles/26 ... y-2017.htm
Прощавай Идрис, мноо ме кефиш, но в представите ми Роланда е pure Caucasian, много повече дори от 007.

Roland
Site Admin

Re: "Тъмната кула"

Post by Roland » Fri Jan 15, 2016 5:30 pm

Като човек дето вече второ десетилетие ползван тоя ник, и за мене е много странен тоя избор, ама какво да правим
And you can't dance with a devil on your back...

Вашта леля
Scholar

Post by Вашта леля » Fri Jan 15, 2016 7:08 pm

На Стивън Кинг явно също не му пречи. :) Ако основните физически белези описани в оригиналното произведение чак толкова нямат значение вече, да чакаме в някое от продълженията направо някоя дебела жена да играе ролята на Роланда Стрелецкая. :D
Заради нас (и заради самия Идрис, впрочем) се надявам, че няма да направят някоя боза от тази история.

The Dragon
Elder God

Post by The Dragon » Fri Jan 15, 2016 7:59 pm

Псоледният път се получи с Шоушенк ...

Забавното е че една особено малоумна част от интернет ще почне да бучи "ама как така, той е негър", докато друга също толкова малоумна ще почне да писка колко е bold, brave и progressive. А пък преди месец бяха на обратно мнение за Боговете на Египет и белите.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Fri Jan 15, 2016 9:12 pm

Клинт Истууд е твърде дърт за ролята, така че перфектния избор не е наличен и не виждам проблем да сложат някой друг, независимо от расата му. 8-)
Ако основните физически белези описани в оригиналното произведение чак толкова нямат значение вече
Вече? Кога са имали значение за Холивуд?
Glee is the answer when questions are wrong.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Fri Jan 15, 2016 9:18 pm

Вашта леля wrote:Ако основните физически белези описани в оригиналното произведение чак толкова нямат значение вече, да чакаме в някое от продълженията направо някоя дебела жена да играе ролята на Роланда Стрелецкая. :D
Аре, верно. Ако не за друго, то поне за експеримента. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

The Dragon
Elder God

Post by The Dragon » Fri Jan 15, 2016 9:33 pm

Amelia wrote:
Вашта леля wrote:Ако основните физически белези описани в оригиналното произведение чак толкова нямат значение вече, да чакаме в някое от продълженията направо някоя дебела жена да играе ролята на Роланда Стрелецкая. :D
Glee го направиха като смениха FrankenFurter от Тим Къри с дебела чернокожа. Не се получи много добре.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Fri Jan 15, 2016 10:04 pm

След кратък преглед на нета, щот Glee ще го гледам гат цъфнат налъмите, Glee е романтична драмедия, в която Франкенфъртър се появява в един епизод, в който правят Роки Хорор Шоу.

Т.е. ДОСТА ДАЛЕЧЕ е от това да имаме дебела жена в главна роля в дарк фентъзи поредица с уестърн елементи.

Oui. Je suis garbage.

Demandred
Moderator

Post by Demandred » Fri Jan 15, 2016 10:27 pm

The Dragon wrote:
Amelia wrote:
Glee го направиха като смениха FrankenFurter от Тим Къри с дебела чернокожа. Не се получи много добре.
То в Glee след първи сезон освен някоя песен от време на време нищо не се получи много добре.
Glee is the answer when questions are wrong.

Вашта леля
Scholar

Post by Вашта леля » Sat Jan 16, 2016 12:45 am

Amelia wrote:След кратък преглед на нета, щот Glee ще го гледам гат цъфнат налъмите, Glee е романтична драмедия, в която Франкенфъртър се появява в един епизод, в който правят Роки Хорор Шоу.

Т.е. ДОСТА ДАЛЕЧЕ е от това да имаме дебела жена в главна роля в дарк фентъзи поредица с уестърн елементи.
Новия каст на GhostBusters ми се струва по-подходящ като база за сравнение. :)
Demandred wrote:Клинт Истууд е твърде дърт за ролята, така че перфектния избор не е наличен и не виждам проблем да сложат някой друг, независимо от расата му. 8-)
Да, ама като имаш предвид, че преди Идрис се спрягаха Хавиер Бардем и Виго Мортенсен, а като резервни варианти и Даниел Крейг и Хю Джакман, пак не е баш като да е опрял ножа до кокала да вземем кой да е.

armageddon
Forsaken

Post by armageddon » Sat Jan 16, 2016 1:20 am

Новия каст на Ghostbusters не бих казал, че е особено точно сравнение - все пак това ще е женска комедия по мотиви от Ghostbusters, отколкото джендър флипнат римейк.

Абе изобщо къф е проблема не ми е мн ясно - уж се борим и се кефим на някви такива разчупвания при холивудските продукции, Франкенфуртър в новия Фокски проект по Rocky Horror ще е черен транс, даже Хърмаяни вече е черна. И не на последно място Идрис Елба е готин, все пак, нали.

tigermaster
Elder God

Post by tigermaster » Sat Jan 16, 2016 7:28 am

Demandred wrote:Клинт Истууд е твърде дърт за ролята, така че перфектния избор не е наличен и не виждам проблем да сложат някой друг, независимо от расата му. 8-)
Тимъти Олифант? От това, което си спомням от първата книга - не можах да я дочета по някаква причина, въпреки че ми харесваше - някой като него или Виго Мортенсен би паснал на ролята.
А Олифант специално с лекота влиза в обувките на Ийстууд на млади години.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „Green Book“/“Зелената книга“

Ghibli
Elder God

Post by Ghibli » Sat Jan 16, 2016 3:22 pm

Вземете сменете заглавието на "Поредната тема за сексизма и расизма в Холивуд", че в момента влизам и очаквам да прочета нещо за "Тъмната кула", пък то...
@}->--
"анакин поворачивается к зеркалу, а в нем дарт вейдер. и тут анакин понимает, что ему трудно дышать."

Amelia
Moderator

Post by Amelia » Sat Jan 16, 2016 6:49 pm

tigermaster wrote: Тимъти Олифант? От това, което си спомням от първата книга - не можах да я дочета по някаква причина, въпреки че ми харесваше - някой като него или Виго Мортенсен би паснал на ролята.
А Олифант специално с лекота влиза в обувките на Ийстууд на млади години.
Аз нещо не съм му фенка на Олифънт. В Deadwood се цъклеше много нелепо. Идрис Елба според мен може да докара Клинт Истууд поведението по-добре. Има нужното присъствие пред камерата и ако си го постави за цел, може да те пробие с очи. И куршум.

Oui. Je suis garbage.

Claymore
Ascendent

Post by Claymore » Sat Jan 16, 2016 7:12 pm

Чел съм само първата, и на мен ми е леко странно, но иначе ме кефи тая идея доста. Повече щеше да ме изкефи ако беше Бонд, ама как да е.
Mouthpiece drawn, got a verbal armory
Stack bodies, not figurines
Move beneath the surface, submarine
I'm half machine, obscene with a light sword
Look inside the brain, it's a riot in the psych ward
What you standing on the side for?
Roar like a lioness, punch like a cyborg