Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Споделете пак

Post by Amelia » Fri Sep 04, 2015 9:26 pm

@Litz, ненам. Аз ак днес я видях снимката в канадска медия. Никой във Фейсбука ми не я споделя, но всеки трети реве срещу споделянето й.

А на кого помага... Със сигурност не на умрялото детенце. Но като се има предвид кви са настроенията към бежанците в целия източен блок на ЕС, може би ще е добре хората да видят колко струва една война. И кой плаща истинската сметка за нея.

В този ред на мисли, време е и канадците да почнат да си плащат сметките вместо да отхвърлят молбите за убежище на разни нуждаещи се. Щото чичото и братовчедите на удавеното дете са били отсвирени от канадските власти. Надявам се да не тръгнат да се давят и те от отчаяние. Поне след като тая снимка зациркулира из мрежата и излезе инфото, че Канада е отказала убежище на членове на семейството на мъртвото дете, тука взе да се вихри дребен политически скандал. Има доста възмутени граждани. Дано да е поредния пирон в ковчега на консервите, които непрекъснато променят правилата на имиграционната политика и правят страната все по-недостъпна и неприятна за имигрантите - случва се доста удобно таман преди изборите.
http://www.cbc.ca/news/politics/syria-m ... -1.3213878

И вместо да си играят с някви такива дребни цифри, да пробват да поемат колкото Германия. Тука земя и вода дал господ колкото за десет Сирии. Само ще им е студено на нещастниците, ама ще свикнат.

Много е гот да си на отделен континент иначе. Пращаш малко армия някъде си, насираш всички светски режими, дето пречат на произволен билионер в континента ти, създаващ прекрасна среда за зараждане на всякакъв допотомен и екстремен ислям и след това седиш и се кефиш на квито стотинки ти е пуснал билионера докато някой друг чисти насраното. Русия пък го постига това и без да е на чужд континент. Евалата направо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Fri Sep 04, 2015 10:28 pm

Различни фейсбук приятели имаме. Дразни ме бездействието в тоя случай и идеята, че шеърването на тая снимка води до нещо. Вместо това нека отидат в бежански лагер и помогнат на хората, дарят нещо. Знам ли. Варианти да помогнеш бол. Щото хората, които са на европейска земя също страдат безумно. Дори в Германия. Макар, че тук в Германия се дарява до такава степен, че помолиха хората да спрат. Заради това бузумие Дъблинската регулация имат право да изискват статут само в една държава и това е първата държава от ЕС, в която попаднат. Ако получат такъв статут след месеци чакане, те могат да работят САМО в тази страна и никъде другаде. И на никого не му дреме ърдечен хирург ли си, програмист ли си, химик ли си, учител ли си. Няма работа за тях. Италия примерно е мега расистката страна. Тук в Берлин имаше случай на бежанец, разболял се от някъв вид шарка и целия лагер беше под карантина с все бременни жени и тн. Вместо да го изолират него. Друг е въпросът, че едно 90 процента от хората не знаят, че съществува нещш като дъблинска регулация, камо ли кво представлява и какъв булшит е.

Това са хора, които искат възможност за нормален живот след като са преживели ужаси. Хора, които поне в Берлин боядисват детски площадки, за да се чувстват полезни. Но в крайна сметка всички бежанци, с които аз говорих са на мнение, че колкото и кофти да е животът им в Европа пак е по-добре от мъченя и това да гледат как сестра им бива изнасилвана. Цитат, който ми се наби в мозъка от един от пичовете, с които говорих е "I like Berlin but Berlin doesn't like me"

Когато преди месец споделих клипчето с Меркел и малкото момиченце, на което тя каза "Политиката е трудна фък оф" ми беше казано, че оувърриактвам.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Споделете пак

Post by RRSunknown » Fri Sep 04, 2015 10:55 pm

Честно казано вместо да гледат как изнасилват сестра им докато те бягат към германия би трябвало да вземат автомата и да се бият за всичко което са им взели.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Sat Sep 05, 2015 9:37 am

И все пак има доста мирни арабски държави. Защо не отиват там. В крайна сметка детето нямаше да е удавено, ако си бяха стояли в турция и купили самолетен билет на някъде.

Трябва да има филтър за бежанците. Имаме достатъчно проблеми с християни които се взимат насериозно, че да вкарваме и мюсюлмани които да продължават да подронват светските устои на държавата. Ако ще приемаме бежанци - тест за секуларност. Не ядеш свинско - твой си проблем, тъп си но си добре дошъл ако имаш смислена професия и образование. Смяташ, че жената трябва да е скромна и покрита щото пророка казал така - айде без. Религиозните забрадки нямат място в европа.

Едит: А и трябва да са с ограничени права - никакъв път към гражданство, връщане в Сирия след като нещата се успокоят и т.н.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Споделете пак

Post by RRSunknown » Sat Sep 05, 2015 11:40 am

А бай да уей ISIS вече разполагат и с повече изтребители от България и няма да се учудя ако започнат първи с газовите атаки.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Споделете пак

Post by Litz » Sat Sep 05, 2015 2:00 pm

И все пак има доста мирни арабски държави. Защо не отиват там. В крайна сметка детето нямаше да е удавено, ако си бяха стояли в турция и купили самолетен билет на някъде.
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34132308

Тази статия отговаря ли на въпроса ти? Отделно Йордания примерно е приела око 600 000 хиляди бежанци. Огромна част от мюсюлманите са заинтересовани от СТЕМ специалностите, именно защото това са им част от вижданията. Аз лично не познавам мюсюлманин/ка с хуманитарка. Особено хората от кризисните страни издържат на 16 часа тежък труд с 30 минути почивка. .

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Re: Споделете пак

Post by moonlight » Sat Sep 05, 2015 2:47 pm

Споделям: тука лятото го закрихме вече.
Днес се смъкнах до плажа в последен напън да дочакам слънчице и качване на температурите над 15 градуса, ама нейсе... направих две селфита на каменния пясък зъзнейки, с вълнения панталон и зимната пухенка, и си се прибрах вкъщи :lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Sun Sep 06, 2015 2:02 pm

Litz wrote:
И все пак има доста мирни арабски държави. Защо не отиват там. В крайна сметка детето нямаше да е удавено, ако си бяха стояли в турция и купили самолетен билет на някъде.
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-34132308

Тази статия отговаря ли на въпроса ти? Отделно Йордания примерно е приела око 600 000 хиляди бежанци. Огромна част от мюсюлманите са заинтересовани от СТЕМ специалностите, именно защото това са им част от вижданията. Аз лично не познавам мюсюлманин/ка с хуманитарка. Особено хората от кризисните страни издържат на 16 часа тежък труд с 30 минути почивка. .
ми не, това само показва, че богатите нагушени от петрол техни братя по етнос и религия не ги искат. Не е аргумент защо идват в Европа. А и тук не говорим за хора дошли на запад да учат - които поради една или друга причина са елит, а за възсрастни които вече са се изучили.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Sun Sep 06, 2015 3:21 pm

И пак по темата.

http://www.reuters.com/article/2015/09/ ... G720150906

Хубаво е, че Евреите никога не са били преследвани и бежанци.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Споделете пак

Post by RRSunknown » Sun Sep 06, 2015 4:14 pm

Няма нищо учудващо - ако гледаме само фактите въпреки, че границите на ислямска държава и изразел за залепени много отдавна една до друга между двете няма никакъв конфликт до момента.Ислямска държава воюва с Хамас. А по някаква случайност ислямска държава в Сирия разполага с израелско въпръжение.... Пак по някаква причина Израелски въздушни сили уж нанасят удари против Хисбула в Сирия а дали не поразяват и мирно население никой не може да каже. За всеки случай няма документиран удар против ислямска държава.

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Споделете пак

Post by Xellos » Wed Sep 09, 2015 8:43 am

Това може да си го отцепите в отделна тема, че много се натрупа ПО ТЕМАТА ;р

Аз да споделя само, че не съм вече в бара да бачкам или поне за известно време, и вместо да си почивам в нас тичам по полиция и застраховки щото ми откраднаха колата... Съдба. :suck:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Споделете пак

Post by Ghibli » Wed Sep 09, 2015 8:29 pm

Гадост :-| Дано се намери.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Споделете пак

Post by The Dragon » Fri Sep 18, 2015 7:05 am

Споделям, че ми пуснаха един SWIFT който бях отписал и ще мога да си направя ремонта на новата квартира както искам.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Споделете пак

Post by Xellos » Fri Sep 18, 2015 8:10 am

Честито, и както каза един познат вчера - Днес хиляди жители на София отбелязват "Празника на Хазяина". :D
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Re: Споделете пак

Post by Ghibli » Fri Sep 18, 2015 11:58 am

Иха, ремонт! Колко вълнуващо! Колко радостни моменти! :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests