Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Drigan
Sorcerer
Posts: 456
Joined: Thu Oct 06, 2005 10:51 pm
Location: Neverwhere

Post by Drigan » Thu Dec 04, 2014 1:54 pm

Проверявам контролни на първокурсници по микроикономика... Depression.
"Ние сме просто хора и боговете са ни създали за обич. Това е голямото ни величие, това е славата ни и най-голямата ни трагедия."
Емон Таргариен

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Dec 04, 2014 2:25 pm

А, споко, съдейки по предишен опит, и мой, и на сестра ми, в други университети с други специалности, дори да минеш в някой момент на проверяване на работи на студенти от по-горни курсове, няма да стане по-добре :plez:

Иначе, да, съчувствам ти.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Dec 04, 2014 7:18 pm

Споделям, че оня ден един циганин педерас ми докара сериозна нервна криза, заради което си докара перманентна забрана за достъп до библиотеката, но това не ми помогна с нищо, а днес един ексхибиционист с девиантно поведение, който принципно обича да пикае на отворена врата, за да бъде съзерцаван от всички, ме заплаши, защото съм му викала от сто километра (просто му казах: Господине, ориентирайте се да приключвате, двата ви часа изтичат след малко), каза, че при втори такъв опит ще се разправяме сериозно и подаде оплакване срещу мен.

Отделно имам некви проблеми от личен характер, дето няма да споделям тук, щото няма значение, и просто вече не знам.

Отивам пак да прочета как Вежди протестира срещу Бинев с надеждата това да ми оправи настроението. Ако не помогне, ще си препрочета за атракциона в Ново село.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Thu Dec 04, 2014 7:51 pm

Иде най-лошото време от годината - предпразничните дни и всички луди и с отклонения се активизират.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Dec 05, 2014 12:29 am

Marfa wrote:Споделям, че оня ден един циганин педерас ми докара сериозна нервна криза, заради което си докара перманентна забрана за достъп до библиотеката, но това не ми помогна с нищо, а днес един ексхибиционист с девиантно поведение, който принципно обича да пикае на отворена врата, за да бъде съзерцаван от всички, ме заплаши, защото съм му викала от сто километра (просто му казах: Господине, ориентирайте се да приключвате, двата ви часа изтичат след малко), каза, че при втори такъв опит ще се разправяме сериозно и подаде оплакване срещу мен.

Отделно имам некви проблеми от личен характер, дето няма да споделям тук, щото няма значение, и просто вече не знам.

Отивам пак да прочета как Вежди протестира срещу Бинев с надеждата това да ми оправи настроението. Ако не помогне, ще си препрочета за атракциона в Ново село.
E при нас е по-скромно - само срязахме оптиката на 112 спешния между северна и южна българия а на другия ден ударихме насред 110 киловолта подземен далекопровод и оставихме половин габрово и Узана със все селата без ток.
:dash:

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Fri Dec 05, 2014 1:28 am

RRSunknown wrote:
Marfa wrote:Споделям, че оня ден един циганин педерас ми докара сериозна нервна криза, заради което си докара перманентна забрана за достъп до библиотеката, но това не ми помогна с нищо, а днес един ексхибиционист с девиантно поведение, който принципно обича да пикае на отворена врата, за да бъде съзерцаван от всички, ме заплаши, защото съм му викала от сто километра (просто му казах: Господине, ориентирайте се да приключвате, двата ви часа изтичат след малко), каза, че при втори такъв опит ще се разправяме сериозно и подаде оплакване срещу мен.

Отделно имам некви проблеми от личен характер, дето няма да споделям тук, щото няма значение, и просто вече не знам.

Отивам пак да прочета как Вежди протестира срещу Бинев с надеждата това да ми оправи настроението. Ако не помогне, ще си препрочета за атракциона в Ново село.
E при нас е по-скромно - само срязахме оптиката на 112 спешния между северна и южна българия а на другия ден ударихме насред 110 киловолта подземен далекопровод и оставихме половин габрово и Узана със все селата без ток.
:dash:
:shock: Ужас.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Dec 09, 2014 8:55 pm

Днес бях брутално и безкомпромисен принуден да сваля розовите очила и да погледам малко българската действителност. Три дена бях с приятели на вилата си в Априлци, покрай 8 декември. Много храна, разговори и топли във всеки смисъл вечери с настолни игри на диваните край камината. Тотален релакс. Но, нали, всичко си има цена.
От Априлци към София има автобус само в 15 ч. Преди това трябваше да свърша спешно работа от компютъра, но се оказа, че заради няколко сантиметровия сняг, който падна вечерта и се стопи следобед, интернет в целия град просто липсва. Обаждам се на местния съпорт, а от там почти директно казаха да не ги занимавам и ми затвориха, без чао, без нищо. Взех си целия багаж и слязох на центъра, където след 30 минути обикаляне по заведения намерих едно селско ресторантче където имаше интернет. Още с влизането ми виждам една маса с двама турбо, турбо селски олигофрени на средна възраст, прилично пияни, с две, извинявам се за думата, но си беше точно така, селски курви. И понеже не отговарям на стандартите им, облечен с палто, носещ лаптоп и фотоапарат, първото изречение, което чувал е "ееее, тука се напълни с ПЕДЕРАСТИ!". Правя се, че не чувал и сядам на най-далечната маса, където през целия престой трябваше да слушам "очилатия гей на съседната маса след малко ще стана и такъв ще му забия, че ще види на какъв интелигент ми се прави", крясъци "ДАЙ РАКИЯТА МА" към сервитьорката, хилкането на кифлите и други подобни. Абстрахирах се от това и продължих да си работя. Качих се на автобуса, който по график изминава колосалното разстояние от около 120 км. за 3 часа и половина... който в последствие станах 5 часа, просто така, щото шофьора го мързеше да кара. В началото зад мен седнаха едно момиче и едно момче, което на висок глас, на едва разбираем диалект, разказаха целия си живот един на друг, ама така, че всички да ги чуят. Любимото ми беше "аз пак в тас Софията сам си мноу дубре, работа там до Славито, абе там бе на НЪДЪКЪТО и взиам 720 кинта, ама ся ше станат 920. И знайш ли ко?, фчера си взиех скап смарфон, 750 лиева в КЕШ ги дадох, в КЕШ!, щото ги имам, хъхъхъх". Малко по-късно се качиха огромна група "студенти" връщащи се от 8 декември. Е, няма такива олигофрени. От онзи тип чалгари, които не се мислят за чалгари, дето са големи отворковци, обичат да говорят на езика на софийския батка, по възможност на МНОГО висок глас и да се смеят още по-високо. Наслушах се 5 часа на простотии. За 5 часа пък шофьори ни, който се оказа демент от високо равнище, отказа да спре за почивка и тоалетна. След като го заплашиха с бой накрая реши да спре в Правец, където такава тоалетна липсваше. За сметка на това си слезе като пич, отиде отстрани на автобуса, където можеха да го видят всички през прозореца, и се ИЗПИКА на ШИБАНИЯ ВЕНТИЛАТОР НА АВТОБУСА....
Последните 40 минути ми минаха в самосъжаление и яд от това, че нямам AK-47 подръка. Слязох, взех си раницата, която, незнайно как, цялата беше станала в КАЛ и вода в багажното, извиках си такси от "ОК", въпреки че знам, че тези са най-големите злетаци в София и се качих. Таксиметровия пък се оказа, че е някакъв неземен тъпак, от ония най-досадните, и през целия път, отново на развален български, ми обяснява какви олигофрени сме младите, как разваляме държава и как може да идваме в София да му развалям града от "тъпата провинция", макар че самия той бил от Костенец, ама бил тук от 30 години. Празните приказки преминаха в директни обиди, когато се опитах да си сложа колана, щото, "що за БАЛЪК ще си слага колан за такова разстояние, как може да сте толкова ТЪПИ БЕ". Мълчах си, защото не исках да му падам на нивото, а знаех, че ако си отворя устата ще го псувам много. Пълният цирк стана когато ме закара до нас, разстоянието между гарата и нас е много малко, излиза 2.50 с такси, но трябваше да го взема защото имах много багаж. Тогава нашия човек реши да си поиска 5 лв., защото съм го "преебал" за такова кратко разстояние. Казах му, че имам 4 лв. в себе си, а онзи продължи да псува и да ме заплашва. Писна ми, погледнах го в очите и най-спокойно му казах "Хайде тогава - удари ме". Онзи млъкна и веднага слязох.
И така. Нищо особено. Но просто съм отвикнал от тези неща. Заобиколен съм от интелигентни, свестни и възпитани хора. И то не само приятелите ми, а и средите в които се движа. Това често ме кара да съм оптимист и да имам надежда за страната, но в момента в който попадна в такива ситуации винаги оставам искрено шокиран от това какъв прост народ има в тази държава.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Dec 09, 2014 9:41 pm

I feel ya bro...

Особено това с таксито никога, ама НИКОГА не разочарова. Не си спомням някога да съм сядал в българско такси и таксиджията да не е брутален селянин. В смисъл, познавам пичове, които карат такси, просто аз не съм попадал на такива.

Все бързат за някъде, все са нервни, псуват, бибиткат, бият се в гърдите как знаят всяка уличка в града, говорят по телефона и ми говорят и на мен, докато говорят по телефона.

Така де, за щастие имам кола и ми се налага 1 път в годината да се кача на такси.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Dec 09, 2014 10:23 pm

Бай Ганьо е жив - само трябва да се огледаш извън тесния кръг и ще го видиш навсякъде.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Dec 09, 2014 11:34 pm

Данте, ако бях на твое място, на таксиметровия шофьор щях или да му счупя главата, или да му извикам полиция заради заплахите. Във всеки случай нямаше да му платя.
За другото - да не коментирам. Нормално е, всъщност. Все пак мисля, че ще ти остане хубавият спомен от почивката.

Пък аз сега се прибрах от концерта на 2Cellos. Беше доста яко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Mr. Nobody
Misting
Posts: 275
Joined: Sat Jan 28, 2012 12:08 am

Post by Mr. Nobody » Wed Dec 10, 2014 9:18 am

Dante, не ти завиждам - понякога и аз се изумявам от простотията, поради сравнителната ми ограниченост на контактите. Но пък наскоро бях в Италия и там обстановката не е много по-различна, що се отнася до младите. Крещят по автобусите все едно са на Лацио-Ювентус, набират се, псуват (беден ми е италианския речник, но 'те ва фан куло' поне схващам), а не можех да повярвам, че и използват красивите си улички за тоалетни нощно време. Така че това по-скоро бих казал, че е световно явление - с което не оправдавам абсолютно никого, де.

Колкото и да не съм фен на исляма, ми се струва, че мюсюлманите от всякакви възрасти се държат много по-адекватно в повечето случаи на обществени места (техните кахъри са други вече).
'Poetry first, sausage - later!'

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Dec 10, 2014 10:18 am

Dante wrote:Днес бях брутално и безкомпромисен принуден да сваля розовите очила и да погледам малко българската действителност.
...
Специално за таксиджията може да си вземеш касова бележка и после да се оплачеш в такси компанията. Не е задължително да проработи, но най-вероятно ще го глобят с доста повече, отколкото е взел от теб.
Би могъл да се оплачеш и във фирмата превозвач от шофьора, но там не е ясно колко ще се получи.
Но цялата поредица от случки наистина е много отчайваща.
Last edited by Morwen on Wed Dec 10, 2014 2:39 pm, edited 2 times in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Dec 10, 2014 2:20 pm

Никаква милост за таксиджиите-идиоти, те ще са първи до стената, когато дойде революцията!

Иначе тази част толкова добре си я написал, че чак си го представих като характерен етюд на сцена:
"аз пак в тас Софията сам си мноу дубре, работа там до Славито, абе там бе на НЪДЪКЪТО и взиам 720 кинта, ама ся ше станат 920. И знайш ли ко?, фчера си взиех скап смарфон, 750 лиева в КЕШ ги дадох, в КЕШ!, щото ги имам, хъхъхъх".
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 13, 2014 6:50 pm

Абе някой има ли идея това върши ли работа като си говорим за бакшишите?
Uber
http://offnews.bg/news/%D0%90%D0%BD%D0% ... 30637.html
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Dec 15, 2014 11:19 am

Нямам идея, но не ми се вижда особена далавера, И първоначалната такса, и цената на минута са почти колкото на такситата. Да, тарифата на километър е с 39 стотинки на километър по-ниска, но пък отделно се плаща по 20 стотинки на минута и докато тече отчитането на километър. Т.е. ако се движите с 50 км/ч към всеки километър ще се добавq и 60/50х 20 ст = 24 стотинки. На по-бавни участъци добавената стойност ще е по-голяма. Т. е на практика голямата далавера ти е десетина стотинки на километър, две стотинки на минута изчакване и спестени бакшиш. Което при по-малък курс може и да е под лев, а при епиките от типа на "до летището" може да стигнат 3-4-5 лв, но може и да не, ако е по-натоварено. И при това рискувам поръчката ми да дойде след сума ти време (за отказване има такса, така че не можеш просто да го откажеш, ако има дълго време на изчакване) и да е неясно каква лична кола.
Бих го пробвала, но малко се съмнявам да заменя такситата с него.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 3 guests