Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Thu Sep 18, 2014 12:15 pm

На 25-ти заминавам за Шефилд, Англия.

Работа в логистичен център TKMAXX STOKE (един от най-големите аутлет магазини, доколкото разбрах), 7,40 паунда на час в началото, след 12-тата седмица вдигат на 8 и нещо. :)
36-часова работна седмица, всичко останало се заплаща като овъртайм :)

Прилично заплащане е, за докато си "припомня" езика и си намеря свястна работа :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu Sep 18, 2014 3:44 pm

Честито! Да имаш безпроблемно пътуване и настаняване.
What's a goon to a goblin? What's a shooter to a shotta?
I can boom shakalaka your medulla oblongata

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Sep 19, 2014 10:12 am

Явно няма нови държави да има днес...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Sep 19, 2014 1:16 pm

Мдаааа, явно Империята спечели :) https://twitter.com/delian/status/512646512963112960

А това, което всъщност се случи, е, че Великобритания пропусна прекрасна възможност да се отърве от външния си дълг: https://twitter.com/iandioch/status/512652792364691457 :plez:
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6463
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Fri Sep 19, 2014 8:02 pm

Два пъти в последните десет дена ме объркаха със сценичен музикант. Единия път беше в клуб, където бях отишъл да гледам доста известна група. Намери се човек да ме попита аз ли ще свиря на сцената.
Втория път беше в една административна сграда, където жената, която ми обработваше документите, каза, че ми е била на концерт и много ме е харесала.

Май е време да хвана китарата и да тръгна сериозно да свиря пред хора. :twisted:
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Post by Veritas » Sun Sep 21, 2014 1:24 pm

Споделям, че от запушени канали през последната седмица за трети път ни се наводнява апартаментът. Тоя път опряхме до 112.
Гледката как от сифона в банята почват да бълват всевъзможни гадости не подлежи на описване, миризмата е умопомрачителна. Съседите, дето си хвърлят целокупния боклук в тоалетните, ще ги намеря и ще ги накарам да си го изядат.
The truth shall make ye fret.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20300
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 23, 2014 12:00 pm

Ей тва колата е само разходи :dash: :dash: :dash: Поне днеска изпратих старата към скрапа с небивало злорадство. :devil:
:ninja:

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Sep 23, 2014 3:42 pm

Гражданска отговорност = 200 лева, каско = 400 лева(при мен), винетка = 60-70 лева, годишен преглед = х(не помня колко), масла/филтри = 150 лева, нови гуми всеки 4 години(не карам много) = 450-500 лева, ремъци, ролки, спирачна течност, антифриз и т.н.

За всичко това получаваме уникалната възможност да караме по разбитите бг пътища. Нямам представа къде отиват парите за тия винетки и за какво ги плащаме...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20300
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 23, 2014 4:23 pm

Ммм, 40 лв е годишния преглед нейде. Дамн, нейде в тия параметри мислех и аз само дето днеска майстора ми вика 882 кинта за смяна на нещата на полото, масла филтри андренажен и около него неща и простотии стандартните кат се земе... а уж сервизирана, че върната от лизинг, карана в бг, лятото минала в сервиза на VW. фирмен сервиз уя ми. :dash: а дори не съм стигнал до каско още, винетката за са ще пости, поне има добри зимни гуми.
:ninja:

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Sep 23, 2014 4:56 pm

И данъци имате да плащате на държавата...

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Tue Sep 23, 2014 5:43 pm

Xellos wrote:Ммм, 40 лв е годишния преглед нейде. Дамн, нейде в тия параметри мислех и аз само дето днеска майстора ми вика 882 кинта за смяна на нещата на полото, масла филтри андренажен и около него неща и простотии стандартните кат се земе... а уж сервизирана, че върната от лизинг, карана в бг, лятото минала в сервиза на VW. фирмен сервиз уя ми. :dash: а дори не съм стигнал до каско още, винетката за са ще пости, поне има добри зимни гуми.
Много кинти ти иска тоя майстор, той голяма работа бе. На това Поло поддръжката му трябва да е сходна на моята. Аз този месец сменях масла/филтри + спирачна течност, цялата работа излезе 198 лева. Тоз майстор как ги е скалъпил тия 900 кинта... :shock:

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20300
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 23, 2014 6:01 pm

А да и данъци, поне тва е платено за са, да могат да ми я шитнат разбойниците. Е са го купих таралясника и съответно... наизникнаха неща... ама да, ще искам подробен отчет какво и колко разбивка. Иначе си го ползвам тоя от 6 години човек и не съм имал проблеми и рекламации. Ама болката си е болка, дано поне в кат смяната и висенето не е неква пълна простотия и такси още сериозни.
:ninja:

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Sep 23, 2014 6:42 pm

Надай се ти в КАТ да не е простотия... И сподели непременно как е било.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Tue Sep 23, 2014 10:32 pm

Споделям, че с досегашната ми фирма се разделихме. В петък си пуснах уведомлението за напускане по чл. 327 (за забава и / или неплащане от страна на работодателя - към момента 4 заплати). Сутринта още. Чак в 17:30, след като се изсели народа, шефа благоволи да ме "привика" на разговор на изпроводяк. И представете си изненадата, когато ме погледна в очите и ми вика: "Много некоректно от твоя страна е да напускаш така, затова аз ще направя каквото мога но доброволно няма да ти изплатя никакви пари. Ще се влачим по съдилища 3 години, но доброволно няма да ти платя и лев, освен ако не скъсаш тоя документ и не се съгласиш на напускане по взаимно съгласие".
И познайте дали му мина рекета. Макар че, признавам, в първия момент замълчах смаяно - да ми се възмущава същия човек, дето миналата година в последния ден на август, петък в 5 вечерта се изтипоса пред отдела да съобщи че в понеделник заплати няма да има, и не се очакват да се превеждат пари до края на годината!!!
Та така, по всичко личи че ще се съдим. Накрая освен че ще ми плати заплатите, ще плати и лихви, но от чист инат ще ми прави мръсно до последно. Български работодател, какво да каже човек повече...

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Tue Sep 23, 2014 11:20 pm

Съди го до дупка. И ти желая успех в новата работа и обстановка. :D

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 2 guests