Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Dec 11, 2011 9:39 am

Beasts на Джон Кроули. (Или както в ютюб му викат/си вика в записите от разни конове, Джон Краули.) Като я препрочета, ще пиша пак.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Dec 12, 2011 11:07 am

Покрай едни намаления в Angry Robot си взех на сляпо Nekropolis на Tim Waggoner. Оказа се много приятно градско фентъзи в град на чудовища, а главният герой е зомби частен дедектив, малко стил Филип Марлоу. Ако ви кефи идеята, хвърлете му един поглед.
Elves dig rocket launchers.

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Sat Dec 17, 2011 1:47 pm

Черният Дом на Стивън Кинг успя да ме уплаши като възрастен човек, за тези 20 години сериозно е напреднал :yay:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1951
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Sun Dec 18, 2011 1:47 pm

Успях да се сдобия с апокрифната Аурелион 2: Храмът
Тези дни ще я почвам, само исках да се похваля. :D

edit: илюстрациите са още по-добри, отколкото в първата :P
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sun Dec 18, 2011 1:54 pm

The Cold Commands на Моргън. Има немалко кусури, които или не съм забелязал в първата, или ги е нямало.

Bernar
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Dec 18, 2011 7:37 am

Post by Bernar » Sat Dec 24, 2011 6:26 am

"До ада и назад", български хорър разкази. :D Голям смях пада. Все още не съм прочела всичко, но единствените разкази, които струват са "Декември" на Петьо Ангелов и "Червеният жерав" на Божидар Грозданов. "Декември" е покъртителен и прекрасно написан! Другите, които прочетох или са средна работа или са зле. Поне се посмях от сърце на места, а някои направо ги зарязах по средата! Не, че нямат талант и въображение момчетата, но им трябват работа, работа, работа и доста конструктивна критика. А вероятно и повече жизнен опит.
Продължавам да дочитам, може и да открия още нещо интересно. Дано :roll:
Да! И в долината на мрачната сянка ако ходя,
няма да се уплаша от зло;

Bernar
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Dec 18, 2011 7:37 am

Post by Bernar » Wed Dec 28, 2011 7:34 am

Имаше още един два добри. Браво на тях. Но като цяло такива явления в българската литература ме правят тъжна. Сигурно се случват за да изпъкнат добрите, но това е нож с две остриета, защото смъкват нивото и критериите. Почвам "Патрулите" на Лукяненко за да си пооправя настроението. Не съм чувала досега някой да се е оплакал от тях.
Да! И в долината на мрачната сянка ако ходя,
няма да се уплаша от зло;

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Thu Dec 29, 2011 11:09 am

Bernar wrote:Имаше още един два добри. Браво на тях. Но като цяло такива явления в българската литература ме правят тъжна. Сигурно се случват за да изпъкнат добрите, но това е нож с две остриета, защото смъкват нивото и критериите. Почвам "Патрулите" на Лукяненко за да си пооправя настроението. Не съм чувала досега някой да се е оплакал от тях.
Това, че някой се оплаква от книга или я хвали не е гаранция, че ще споделиш мнението му. Литературата не е наука, а изкуство.
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Thu Dec 29, 2011 11:33 am

Дай тогава никога да не се вслушваме в никакви препоръки за нито една книга?

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Thu Dec 29, 2011 1:09 pm

Trip wrote:Дай тогава никога да не се вслушваме в никакви препоръки за нито една книга?
Аз самият се вслушвам в препоръките тук, Тъмната кула така я купих :) Въпросът е, че човек трябва да се вслушва и в своя разум. А има други места, като Замунда, където понякога е задължително да вземеш филм с лоша оценка от зрителите и той се оказва добър ;)
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Dec 29, 2011 1:42 pm

Ъ. Това, което аз обикновено правя (и което, струва ми се, би било естествено за всеки човек), е да си изграждам с времето представа за вкусовете на различните хора, за предпочитанията им, за приликите и разликите между техните и моите предпочитания - и съответно, с времето все повече и повече да мога да "пречупвам" мнението на всеки даден човек (с когото съм си контактувал сравнително дълго време) през призмата на сравнението между моя и неговия вкус - и така да си изграждам поне някаква база за очаквания.

Да, малко сложно го казах; става дума за неща като "харесва го, ама така и така той харесва подобни неща, та не е ясно"; "не го харесва?! ама той харесва подобни неща, странно, може би действително е слабо"; "харесва го?! той?! това?! ихааа, значи си заслужава да се погледне поне" и т.н.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Bernar
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Dec 18, 2011 7:37 am

Post by Bernar » Thu Dec 29, 2011 1:51 pm

raylight wrote:
Bernar wrote:Имаше още един два добри. Браво на тях. Но като цяло такива явления в българската литература ме правят тъжна. Сигурно се случват за да изпъкнат добрите, но това е нож с две остриета, защото смъкват нивото и критериите. Почвам "Патрулите" на Лукяненко за да си пооправя настроението. Не съм чувала досега някой да се е оплакал от тях.
Това, че някой се оплаква от книга или я хвали не е гаранция, че ще споделиш мнението му. Литературата не е наука, а изкуство.
Не разбирам какъв е проблема и защо спамиш, то и чалга-музиката е изкуство, но аз на никого и никога няма да я препоръчам, въпреки че се харесва на масата българи. Тук става въпрос за това кой, какво чете и дали го харесва, а не за това изкуство ли е литературата или наука. Щото изкуство без наука е имало в първобитнообщинния строй. А днес, на изкуството без наука му се вика любителско. И това не е случайно! Повече няма да пиша по тоя въпрос за да не спамя, така че може да не ми отговаряш.
Да! И в долината на мрачната сянка ако ходя,
няма да се уплаша от зло;

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Fri Dec 30, 2011 10:36 am

Bernar wrote:
raylight wrote:
Bernar wrote:Имаше още един два добри. Браво на тях. Но като цяло такива явления в българската литература ме правят тъжна. Сигурно се случват за да изпъкнат добрите, но това е нож с две остриета, защото смъкват нивото и критериите. Почвам "Патрулите" на Лукяненко за да си пооправя настроението. Не съм чувала досега някой да се е оплакал от тях.
Това, че някой се оплаква от книга или я хвали не е гаранция, че ще споделиш мнението му. Литературата не е наука, а изкуство.
Не разбирам какъв е проблема и защо спамиш, то и чалга-музиката е изкуство, но аз на никого и никога няма да я препоръчам, въпреки че се харесва на масата българи. Тук става въпрос за това кой, какво чете и дали го харесва, а не за това изкуство ли е литературата или наука. Щото изкуство без наука е имало в първобитнообщинния строй. А днес, на изкуството без наука му се вика любителско. И това не е случайно! Повече няма да пиша по тоя въпрос за да не спамя, така че може да не ми отговаряш.
Имах предвид, че литературата не е салам да се отреже, в такъв смисъл не е наука. Не можем да я измерваме лесно, по - сложно е от математиката заради субективния фактор, а че има наука в нея, не мога да отрека / иначе най - добрият ми приятел, който е филолог ще ми се разсърди :oops: /
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

matsi
Merchant
Posts: 87
Joined: Mon Jan 17, 2005 2:02 am

Post by matsi » Fri Jan 06, 2012 4:23 pm

По празниците прочетох Питър Хамилтън - Звездата на Пандора -част 1 и 2 от сагата за Федерацията.Много ми хареса,а и от доста време ми се четеше нещо от този род и сега бягам към книжарницата да си взема двете части на Освободения Юда:).Прочетох също Черния магьосник на Труди Канаван - хареса ми,макар че е доста клиширано и наивно,но....

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Fri Jan 06, 2012 8:45 pm

Сянката на Ендър започнах, ще видим дали ще ми хареса.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests