Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Thu May 19, 2011 10:44 am

В случая с Анджела Картър 20 лв. са добра цена, при положение че преводът е качествен. По този въпрос не мога да се изкажа, тъй като не съм го чел, но преводачът е популярно име, така че съм склонен да вярвам, че текстът е добър. Подобна книга няма как да продаде много бройки, а в същото време качественият й превод е доста скъп за бг условията. Пък и оформлението беше яко, май. Затова трябва да се радваме, че изобщо е излязла.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1953
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Post by Martix » Thu May 19, 2011 3:14 pm

not to mention, да се повторя от другата тема, че си я взех от книжарницата на издателството с 30% отстъпка. Незнам обаче дали още важи. Той човека ми каза до кой май е, ама ми е минало през ушите.
There are no rules! I'm gonna get you!

raylight
Sorcerer
Posts: 377
Joined: Sat Aug 28, 2010 8:21 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by raylight » Fri May 20, 2011 12:22 am

Прочетох Пергаментът. Добра литература, интересни идеи в областта на митологиите, но много левичарство, много комунизъм, бре. Нищо против хомосексуалната част, но това, комунизмът, е пълна извратенящина :lol:
В традициите вграждаме себе си – ценностите си, светогледа си, паметта си, мъдростта си, себе си жертваме, за да предадем своите познания, но и страхове на бъдещите поколения през хилядолетията.

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Tue May 24, 2011 1:01 am

Ей така изведнъж ме прихвана нещо и си изтеглих Storm Front на Джим Бучър. Вече съм на 18-та глава което е показателно, защото принципно не чета на компа, още повече пък толкова много. Много як стил, интересен свят, но леко ме дразни че главният герой засега не е толкова корав пич колкото очаквах. Плюс някои изрази и думи които са по на място във някой картуун.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Wed May 25, 2011 10:18 pm

Прочетох Върколашки метаморфози на Виктор Пелевин - интересна книга ...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu May 26, 2011 9:13 am

"Среднощни кули"....
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Morin
Commoner
Posts: 30
Joined: Mon May 12, 2008 2:54 pm

Post by Morin » Thu May 26, 2011 1:54 pm

Strelok wrote:Прочетох Върколашки метаморфози на Виктор Пелевин - интересна книга ...
За мен това беше най-слабата от всички книги на Пелевин. Автор, който инак много ми допада.
Затова пък с удоволствие прочетох (всъщност изслушах на аудиокниги) "Метро 2033" и "Сумерки". А в "Рассказы о Родине", която слушам сега, Глуховский спокойно може да се мери по идеи, стил и изобретателност с Пелевин. Оставил съм си "Метро 2034" за десерт.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Thu May 26, 2011 3:20 pm

Може и да е най-слабата му - това е първата му която чета. :)

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Thu May 26, 2011 3:55 pm

Намери си Шлемът на ужаса.

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Thu May 26, 2011 5:40 pm

Завърших трилогията на Дейвид Гемел за Троя. Трябва да кажа, че Гемел ме разглези - вече никога няма да мога да се сетя за която и да е история, свързана с Илиада или Одисея, без да се сетя първо за неговата интерпретация. Може би това е най-радващото в книгите - всички легенди бяха обърнати с хастара навън - особено любим момент ми е Цирцея и прасетата. Колкото за героите, в началото на Повелителят на сребърния лък лееко ме дразнеше колко са черно-бели, после дразнението отмря и в края на Гибелта на царете отново се върна. Но бидейки епичен епос за епична битка, това като че ли е оправдано. Не мога да се сетя в книгите да има и един сив образ. Дори при Хеликаон - Хеликаон Златния, Хеликаон Подпалвача, това е само хвърляне от едната в другата крайност, което го прави герой от епичен епос, но не и сив. Това си е лично мнение, разбира се, може и да греша. В първата книга любимец ми беше Гершом - отчасти, защото в началото знаех твърде малко за него и бях любопитна и отчасти, защото в този момент Хеликаон ми беше леко дразнещ. В последствие много бързо разбрах кой е първообраза на Гершом, но пак си ми остана любимец.
Ако трябва да избера коя от трите книги най-много ми е харесала, ще трябва да избера Гръмотевичния щит. Защото в нея действието набира скорост и защото в нея се появява героят, който си остана мой любимец до края - Банокъл. Няма как да не харесаш тунелното му мислене, нито да не се хилиш на приказките му. Голяма изненада за мен беше, че харесах Хектор наравно с Банокъл. Хектор е може би най-идеализираният от всички герои /до колкото си спомням всички/ и логиката повелява, че би трябвало да ме дразни като бръмчене на комар. Обаче не е така. Мистерия, мистерия.
Гибелта на царете довежда историята до логичния й край.
Spoiler: show
Повечето герои, на които е дадена гледна точка приключват по един или друг начин участието си - голяма част биват гътнати, в интерес на истината. В един момент битките ми дойдоха твърде много и станаха еднообразни, още повече че почти винаги свършваха с един герой по-малко в картинката. Знаеш какъв ще е края, знаеш, че Троя няма да оцелее, но дори да не беше така, се натрупва изключително мрачно усещане, което само нашепва Погром, погром, погром.
Тук имам проблем с това, че съдбата на двама герои остава висяща - Ксандер и Скорпиос. Скорпиос добре, мога да го преглътна, той се яви малко по-късно, но Ксандер участва още от Повелителят на сребърния лък, а е оставен в девета глуха накрая. Какво става с него, убиха ли го, оставиха ли го жив, напусна ли Троя? Дразни ме и факта, че Хеликаон остана жив. Ясно, главен герой и т.н., но той просто трябваше да умре, няма причина да се остави жив, и добре, просто искам и той да беше гътнат. Захаросаният финал може в действителност да не е бил толкова захаросан, но в съзнанието ми си остава такъв. И епилогът не спомогна да ми мине раздразнението.
Като цяло съм много доволна. Гемел става един от любимите ми автори.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Thu May 26, 2011 7:59 pm

Гемел ми е един от любимите автори и също негово, което препоръчвам, пак нова идея за митологията, е Камъните на силата (ако не се лъжа беше така заглавието)
Прочетох антологиите на Бард за 30г ДАУ, имаше някои неща дето ще ги запомня и ще търся същия автор или поредицата от която са взети разказите.
Сега ще започна най-вероятно препрочитането на Песен за Огън и Лед :D

User avatar
Томек
Scholar
Posts: 104
Joined: Tue Feb 15, 2011 6:07 pm
Location: Sofia

Post by Томек » Fri May 27, 2011 8:48 am

cordelia , нали се сещаш за малката иконка Spoiler, която се използва при подобни коментари. Хубаво, че са ти харесали книгите, но не е готино да отнемаш на другите удоволствието сами да видят какво се случва.
Какво зората? Ние сме Урук-хай — не спираме да се бием ни денем, ни нощем, ни в ясно време, ни в буря. Идем да убиваме под слънце и луна. Какво зората?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri May 27, 2011 9:02 am

тру, още вчера трябваше да го спойлерирам но много ми се спеше :?
This is it. Ground zero.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri May 27, 2011 11:36 am

Claymore47_Fen wrote:Намери си Шлемът на ужаса.
Присъединявам се към тази препоръка.
VMITW!

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Fri May 27, 2011 12:47 pm

Започна Последната империя от поредицата Мъглороден.
Ибахти якото, за отрицателно време опатках 100 страници и съм тотално зарибен, дано нататък да е също толкова яко.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests