Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

lone90wolf
Smallfolk
Posts: 15
Joined: Thu Mar 10, 2011 5:49 pm

Post by lone90wolf » Wed Mar 16, 2011 1:03 pm

Добре де, някой от вас може ли да се АРГУМЕНТИРА точно защо пускането на линкове убива дискусията и пречи на форума, защото всичко, което виждам тук е "дрън,дрън,дрън". Освен това, като няма съмъри и не се интересуваш-не чети. :? В конкретния случай коментарът на Силвър убива дискусията със заядливия си тон и поредния офтопик...
И плюс това да казваш на някого как да си изразява мнението нарушава идеята на форума като място за свободно изразяване на МНЕНИЕ. Ако не нарушавам никакви правила, мога да го правя изцяло по мое усмотрение.
"Да, и на тебе щях да ти го кажа същото, ако форумът не беше твой", е не, железен си! :lol:

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 16, 2011 1:11 pm

Ето ти аргумент. Сложи си блога в подписа. Актуализирай си го, когато си написал нещо ново там. Или пускай линкове към него в темите за линкове към разни неща. Гледай да поддържаш едно съотношение от поне 90/10 на реални съдържателни постове, от една страна, и линкове към блога си, от друга. Това как е?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 16, 2011 1:47 pm

Хайде вярно някой да отцепи темата, защото тя си е важна, ама не спомага много за каузата на новите филми... и да, в конкретния случай темата отиде в малинака...
Добре де, някой от вас може ли да се АРГУМЕНТИРА точно защо пускането на линкове убива дискусията и пречи на форума, защото всичко, което виждам тук е "дрън,дрън,дрън". Освен това, като няма съмъри и не се интересуваш-не чети.
Аз вече го обяснявах в музиката, но... Нека екстремизираме. Да предположим, че всички без хипотетичната Пенка пускат във форума само линкове към блоговете си. Пенка може само да прехвърля мегабайти информация, но няма да получи капка общуване в този форум, където се е регистрирала. Много е вероятно и постващите линкове да не получат особено общуване с Пенка на блоговете си, защото тя не се е регистрирала във форума, за да чете блогове - ако искаше това, щеше да ходи на сайтовете на блог агрегаторите. Да, това е хипербола, но изразява добре идеята защо много хора се дразнят.

Форумът не е дъска с обяви, а още по-малко е дъска с обяви от типа на "иди виж обявата на дъската на долната улица".

И има нещо, на което му се вика нетикет, но това е дълга и широка...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Mar 16, 2011 1:59 pm

lone90wolf wrote:Добре де, някой от вас може ли да се АРГУМЕНТИРА точно защо пускането на линкове убива дискусията и пречи на форума, защото всичко, което виждам тук е "дрън,дрън,дрън".
Извинявай, че ти го казвам така, обаче... Предния път ти казах, че хората, които ти правят забележки, са тук от години. Тогава не се изразих както трябва. Ще се опитам да го направя сега. Мисълта ми беше, че е леко, ама съвсеееем леко нередно ти, който си регистриран във форума от има-няма пет дена, да обясняваш как да се държат на хора, които онлайн се знаят от 3-4-5 или повече години, знаят си начина на общуване, малко или много са свикнали един с друг и така нататък. Особено ако всъщност не си се регистрирал, за да си част от форума, а за да го използваш като място за реклама - а сам си каза, че именно заради това си създал акаунт тук. Съжалявам, че така директно, обаче постването на голи линкове, придружени единствено с вариация на "вижте ми мнението в блога", е просто досадно и затлачващо темите, особено ако човекът, който го прави, е като теб - т.е. *напълно* непознат, който не взима *никакво* друго участие във форума, освен да си рекламира сайта. Няма лошо да си постваш линкове към блога, обаче прави и нещо друго. И недей толкова агресивно. Ако аз тръгна в коментарите към твоя блог да поствам линкове към моя, приятно ли ще ти е? Да, знам, че сравнението е некоректно, но...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

lone90wolf
Smallfolk
Posts: 15
Joined: Thu Mar 10, 2011 5:49 pm

Post by lone90wolf » Wed Mar 16, 2011 2:09 pm

Ами админът сам си каза, че и той го прави... Това ако не е парадокс. А и както сам се уверих не го прави рядко. Тегли му сега и на него един бърз урок по "нетикет" :? Работата е там, че не искам да ви продавам нищо и не печеля нищо от вашите кликове. Мога да се съглся, че това не е най-добрият начин за присъствие във форум, но и подходът на Силвър беше изкючително неподходящ и елементарен. Щях да си замълча, ако не смятах, че съм поне малко прав... Грешката е и моя, че започнах така съществуването си във форума, и е твърде вероятно да го прекратя :) Няма значение, редно е да се приключи вече с темата...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Wed Mar 16, 2011 2:13 pm

Админът има двайсет и кусур *хиляди* поста, от които линковете към блога му надали са повече от двуцифрено число. Виждаш ли разликата?
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

lone90wolf
Smallfolk
Posts: 15
Joined: Thu Mar 10, 2011 5:49 pm

Post by lone90wolf » Wed Mar 16, 2011 2:25 pm

Ясно. :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Mar 16, 2011 2:34 pm

Btw, получавам уртикария от логиката "политиците всички ни окрадоха, значи ти нямаш право да ми кажеш аз да не крада". Съжалявам. Админът може да направи кви ли не дивотии при добро желание, това не означава, че е ок ти да го правиш в стократен вариант.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

lone90wolf
Smallfolk
Posts: 15
Joined: Thu Mar 10, 2011 5:49 pm

Post by lone90wolf » Wed Mar 16, 2011 2:38 pm

lone90wolf wrote:Ясно. :)
:?

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Mar 16, 2011 2:40 pm

Пич, на никого не му дреме дали продаваш или купуваш нещо на блога си. Има си блогове, пълни с линкове към амазон, които си струват четенето. Твоят не струва. Което по принцип е ок, но не и когато агресивно го навираш в очите на всички тук, във всеки пост.

User avatar
la sonrisa
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sun Mar 13, 2011 7:31 pm
Contact:

Post by la sonrisa » Wed Mar 16, 2011 2:46 pm

OK! Peace! Разбрахме си грешката, нужно ли е да продължава цялата тирада, при това с толкова негативен тон.
Where I go I just don't know
I got to got to gotta take it slow.
When I find my piece of mind
I'm gonna give you some of my good time.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 16, 2011 2:50 pm

Факт, че няма нужда. Стига толкова :)
Един съвет, в позитивна посока - блогърите обикновено ПЪРВО са хора с активно участие в някакви среди (форуми и прочие). Много по-добре би било част от мненията си там да ги цитирате като част от мненията си тук. Ето, и Джен, и Роланд имат блогове (и Силвър, ако не се лъжа кой стои зад ника в онзи кино-блог - ако се лъжа: Силвъре, баси съвпадението във вкусовете и мненията, честно :mrgreen:) - понякога просто повтарят тук казаното там, само че в контекста на дискусия с останалите потребители. Това е начинът.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Wed Mar 16, 2011 2:57 pm

Така и така стана масиран офтопик, който ще бъде заметен... Та кой блог? Аз нямам блог. :)

User avatar
la sonrisa
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Sun Mar 13, 2011 7:31 pm
Contact:

Post by la sonrisa » Wed Mar 16, 2011 2:58 pm

Факт е това, което казваш. :) Осъзнавам, че не беше този начинът да започна членството си във форума, ама к'во да направя като ми е за пръв път и не знам много как стават нещата. Просто ме издразни факта, по който ми се каза :(. Иначе Trip благодаря за съвета, ще си взема поука. :wink: :)
Where I go I just don't know
I got to got to gotta take it slow.
When I find my piece of mind
I'm gonna give you some of my good time.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Wed Mar 16, 2011 3:03 pm

@ Силвър: оня, бе, на скротума :)

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest