Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 18, 2010 3:58 pm

Dante wrote:Най-сетне свърших четирилогията за Хиперион.
Мнението ми явно се различава коренно от вашето. Двете книги за Хиперион ми харесаха адски много, но вторите две за Ендимион ми хареса доста повече, даже по едно време усетих, че ми идва да се просълзя, а на няколко пъти ме побиха тръпки. Някак си по-сюжетна и по-бъркаща в душата ми се стори. Страхотни книги, просто страхотни. Едни от най-добрите, които съм чел през живота си. Дан Симънс е ГОЛЯМ.
Изобщо не мога да се съглася с това. Не знам дали бъркат в душата Ендимионите, но се гаврят на 100 места с Хиперионите по най-гнусния възможен начин - чрез доизмисляне и "опровергаване", което за мен винаги е признак на писателска немощ.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jan 18, 2010 4:08 pm

Да -гадничко е да видиш че автора си противоречи сам и омотва излишно нещата с идеята за самоцелна оригиналност. Нещо такова видях и в Олимп.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Jan 18, 2010 4:08 pm

To и аз доста често не съм съгласен с теб, когато ти чета ревютата и съм на напълно коренно мнение, като ти се чудя защо мислиш така, но всеки има право на мнение, нали?

На мен ми въздейства по този начин. И всъщност това "гаврене" ми хареса, защото след завършване на Хиперионите в устата ми остана един привкус на незавършеност, а казано честно, за мен това е една съвсем различна книга, която носи друго усещане и разглежда друга история.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Jan 19, 2010 9:10 pm

Doomsday Book на Connie Willis. Дотук е учудващо кефеща... :shock:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Jan 23, 2010 9:28 pm

Things Fall Apart: A Novel на Chinua Achebe, егати стила! А и егати тематиката с тая Нигерия...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 23, 2010 11:04 pm

Dante wrote:To и аз доста често не съм съгласен с теб, когато ти чета ревютата и съм на напълно коренно мнение, като ти се чудя защо мислиш така, но всеки има право на мнение, нали?

На мен ми въздейства по този начин. И всъщност това "гаврене" ми хареса, защото след завършване на Хиперионите в устата ми остана един привкус на незавършеност, а казано честно, за мен това е една съвсем различна книга, която носи друго усещане и разглежда друга история.
Има разлика между "довършване" и "вие си мислехте, че е така, щото ви го бях казал в прав текст, но то е ТОЧНО ОБРАТНОТО ВСЪЩНОСТ!" Това е точно да си плюеш на творчеството.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Jan 23, 2010 11:28 pm

Vivian wrote:Things Fall Apart: A Novel на Chinua Achebe, егати стила! А и егати тематиката с тая Нигерия...
Това беше една от книгите, които учих в 11-и или 10-и клас по английски :lol: :lol: :lol:

Щях да предложа по-състоятелен коментар, ако не ми беше изсмукана волята за анализ на тая книга заради всички тестове и есета, които си спомням мъгляво...
Last edited by Lubimetz13 on Sun Jan 24, 2010 9:38 am, edited 1 time in total.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Jan 24, 2010 8:55 am

Утре шотландците честват един свой голям поет, който е добре известен и у нас, с хубави преводи. А клипчето ми припомни за една книга, която всички харесвахме навремето, но съм я позабравил и трябва да си я препрочета :)
http://www.youtube.com/watch?v=fzq6AKi- ... r_embedded
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jan 24, 2010 10:52 am

Много заспало началото бре ужас :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Jan 26, 2010 9:49 pm

Lubimetz13 wrote:
Vivian wrote:Things Fall Apart: A Novel на Chinua Achebe, егати стила! А и егати тематиката с тая Нигерия...
Това беше една от книгите, които учих в 11-и или 10-и клас по английски :lol: :lol: :lol:

Щях да предложа по-състоятелен коментар, ако не ми беше изсмукана волята за анализ на тая книга заради всички тестове и есета, които си спомням мъгляво...
Еми, дочетох я и те разбирам напълно. Не са били съвсем нормални да я преподават в 10-11 клас IMHO...

Сега съм впила зъби в това: True Compass: A Memoir на Едуърд Кенеди. Дотук е доста прилична.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Tue Jan 26, 2010 11:26 pm

Прочетох Соларис.

:shock:

друг коментар просто нямам. Тая книга ме отвя.

Сега чета малко от детските книги на Исабел Алиенде, които всъщност са доста добри, макар че ако това, което казват за остатъка от творчеството й, е вярно, не са на нивото на остатъка от творчеството й... паралелно си препрочитам малко от първия Патрул на Лукяненко и мечтая за втория (ех, няма да стане скоро) - сцената с Антон и Юля след партито е връх („Юля... Юленка...“ и после как шщял да й купи два Сникерса). И доста сцени със Семьон...

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Jan 27, 2010 12:09 am

Ако детските книги на Алиенде са трилогията за Александър, значи и аз тях чета, ама на испански, на втората съм, за дракона. Лекичко зациклих, най-вече защото нямам време да седна да почета, баси :roll:

RAT400
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Tue Jan 06, 2009 11:55 pm

Post by RAT400 » Wed Jan 27, 2010 12:14 am

Тия са, аз не знам тя да има други детски.

Те, между другото, обръщат правилото за поредиците: първата е най-лоша, а третата - най-хубава от трите, поне за мен.

Иначе и аз ги чета на испански (или поне се опитвам - с мноооооооооого гледане в речника) - и стилът, особено в третата, ме кара да се радвам, че уча езика :)

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Wed Jan 27, 2010 12:17 am

Мда, нейният стил е чудесен по принцип, толкова леко се чете, просто се кефя на всяка книга :)

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Wed Jan 27, 2010 1:48 pm

Дума Ки на Стивън Кинг - след няколкото му несмилаеми последни бози, тази книжка от 700 страници ми се явява елексир. Наскоро издадения му сборник с разкази също е много хубав.

Приятно съм изненадан от разказите на Джон Гришъм - Окръг Форд, романите му не чета от години, но в този сборник слаб разказ няма. 10/10 :wink:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests