A V A T A R

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Колко пъти гледахте Аvatar?

Poll ended at Wed Feb 03, 2010 8:17 pm

Веднъж
24
34%
Два Пъти
16
23%
Повече от два пъти
12
17%
Веднъж, но планирам още гледания
9
13%
Не съм го гледал
9
13%
 
Total votes: 70

Scourge
Mistborn
Posts: 1280
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:02 pm

Post by Scourge » Sat Jan 09, 2010 4:37 pm

'cept, всичко може да е хуй, докато птеродактилът е само един...

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Sun Jan 10, 2010 9:41 am

Само да питам, защо след като еволюцията на Пандора е стигнала до шест крайника и четири очи, на'витата имаха съответно четири и две???!?
Image

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Jan 10, 2010 10:42 am

Grumpi wrote:Само да питам, защо след като еволюцията на Пандора е стигнала до шест крайника и четири очи, на'витата имаха съответно четири и две???!?
Логичният отговор е, че имат различен биологичен прародител. На мен ми приличат на някакви котки с тези опашки :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Jan 10, 2010 11:51 am

И освен това имат тигрови краски и хъщят! :D Ужасно си ги харесвам и искам да съм на'ви! :oops:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jan 10, 2010 1:53 pm

Логичният отговор гласи "абе дайте да им сложим 6 крака, вместо 4, някво по-cool ще е", нищо че по всички закони на естествения подбор някакви големи копитни животни, с които трябва да галопираш би трябало да са само с 4. Но както и да е - то целият дизайн на филма е подчинен на това правило - оттам и пеперудените крилца на птеродактилите, нищо че е абсурдно да са им по 2 чифта.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Jan 10, 2010 2:15 pm

Естествения подбор на коя планета? :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jan 10, 2010 2:23 pm

Ограмоти се:
http://en.wikipedia.org/wiki/Natural_selection

Все пак, за да смеля основното: естественият отбор не се отнася до определена екосистема или планета или галактика или..., а е фундаментален принцип, който определя развитието на всеки жив организъм (разбирай - репликиращ се генетичен материал и неговата обвивка) в съответствие с околната среда.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jan 10, 2010 2:33 pm

*плясващо се по челото смайли*
Добре де... Сега до естествения подбор на Вселената ли опряхте... То бива смукане от пръстите, ама това е вече прекалено.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Jan 10, 2010 2:38 pm

Мерси Силвъре, че с един линк към уикипедия ми припомни 5 години учене за олимпиади по биология и кандидатстване медицина в училище :)

съществува такъв принцип, но хайде да вземем впредвид няколко неща:
0) its a fucking movie
1) Пандора е друга планета, с бог знае какви условия на живот и бог знае как точно е еволюриал, от какво е еволюирал, кога е започнал да еволюира и защо точно по този начин е еволюирал живота там.
2) този "принцип" не обяснява изцяло теорията на еволюцията ДОРИ на Земята
3) its a fucking movie
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jan 10, 2010 2:47 pm

Ами като ми кажеш, че естественият подбор на *земеподобна* планета може да действа по друг начин и язък ти на петте години учене за биологични олимпиади. :) Знаеш ли кога ездитни животни ще развият още един чифт крайници? Примерно когато са още няколко метра дълги и трябва да ги яздят по 5 наавита наведнъж, при това не много бързо.

Точно щото е fucking movie като са решили да правят дизайните нереалистични от гледна точка на правилата в природата, поне да ги бяха направили малко по-интересни, а не на принципа на разменени глави на разни животни и/или по-голям брой крайници.

(Btw, този принцип обяснява напълно еволюцията на живото на Земята.)

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sun Jan 10, 2010 2:52 pm

Silver wrote:Ами като ми кажеш, че естественият подбор на *земеподобна* планета може да действа по друг начин и язък ти на петте години учене за биологични олимпиади. :) Знаеш ли кога ездитни животни ще развият още един чифт крайници? Примерно когато са още няколко метра дълги и трябва да ги яздят по 5 наавита наведнъж, при това не много бързо.

Точно щото е fucking movie като са решили да правят дизайните нереалистични от гледна точка на правилата в природата, поне да ги бяха направили малко по-интересни, а не на принципа на разменени глави на разни животни и/или по-голямо число крайници.

(Btw, този принцип обяснява напълно еволюцията на живото на Земята.)
Сега ако бях на мястото на останалите в този, хм, спор, бих ти казал нещо от рода на:
"ДОБРЕ, ПЕЧЕЛИШ. ТИ СИ ПРАВ, НИЕ ГРЕШИМ. `АЙДЕ МЛЪКНИ СЕГА, А?"
Само дето не съм. Все пак бих ги посъветвал да спрат да ти обръщат внимание. Не си интересен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jan 10, 2010 2:56 pm

Подобни неща ми говори на ЛС и тук коментирай филма, а не мен. Това ти е навик, не много приятен при това.

Темата напоследък третира дизайна на продукцията, Камерън каза, че е целял реалистичен извънземен свят, така че намесата на естествения отбор е съвсем уместна.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Sun Jan 10, 2010 3:01 pm

Мога да измисля начини и за получаване на шест крака, и за бързо тичане с тях, и да намеря едно-две обяснения за разликата в броя крайници.
Обаче се съмнявам, че някой от екипа се е задълбочавал чак до там.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jan 10, 2010 3:13 pm

Аз пък се съмнявам, че можеш да измислиш обяснение.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Jan 10, 2010 3:18 pm

Колкото повече му обръщате внимание, толкова повече тая тема се извращава и превръща в мерене на пишки/мечове, доказванки и т.н. Стигнахте вече до биологията. Всичко това е много тъжно...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests