Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Dec 19, 2009 11:54 pm

Ахелой - Варна. А филма вече съм го гледал в Бургас. Просто искам да го гледам на 3D. Какво ми пречи? 1 час път е до Варна, ако не бързам. Ама човек не може да мръдне никъде без някой да се притеснява излишно. Предполагам, че е нормално. Просто тия истерии ми разбихра всички планове и сега надали ще мога да сглобя същите хора да дойдат с мен в друг ден.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Dec 20, 2009 10:24 am

Мразя снега все повече и повече. Мразя го особено много, когато настроението ми е едно никакво...защо глобалното затопляне не вземе наистина да затопли страната, толкова ли е трудно? :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun Dec 20, 2009 10:52 am

Днеска е Игнажден. Който е Игнат, да се почерпи. Сол назаем се не дава, нито се зима. Жените не плетат, да не се оплетат чирвата на пилците. На гости се не оди, а ако се наложи, ще клекнеш у полога, дето са го оставили комшиите зад вратата и ще речеш три пъти „кудкудяк”, да снасят квачките повече яйца.
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 20, 2009 11:13 am

По-яката част :)
Характерен за празника е обичаят полазване. По това кой човек-полазник, първи влезе в дома ви сутринта, се гадае за здравето, плодородието и имането през годината. Ако се случи първият гост да е добър и богат, то и годината ще е плодоносна.
:beer:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Sun Dec 20, 2009 11:20 am

Евалата за аватара, Браги :)

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 20, 2009 12:03 pm

Днеска си правя маратон с 1вия сезон след обилен обяд и перспектива за чай с коняк следобеда :mrgreen: Пък снега и работата да го...., и утре е ден ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Dec 20, 2009 3:46 pm

Навън е Армагедон... :( След като почти цяло денонощие валя ЕЙ ТАКЪВ ДЪЖД!!!!!! и околността придоби характеристиките на Амазонка в разгара на дъждовния период, в момента е около нулата и ВАЛИ ЕЙ ТАКЪВ СНЯГ!!!! Вариантът утре градът да е скован от ЕЙ ТАКЪВ ЛЕД!!!! изглежда все по-обещаващ. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Dec 20, 2009 4:48 pm

Добрече имам три работни дни още, после нема излизане почти да има :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Sun Dec 20, 2009 4:53 pm

Marfa wrote:Навън е Армагедон... :( След като почти цяло денонощие валя ЕЙ ТАКЪВ ДЪЖД!!!!!! и околността придоби характеристиките на Амазонка в разгара на дъждовния период, в момента е около нулата и ВАЛИ ЕЙ ТАКЪВ СНЯГ!!!! Вариантът утре градът да е скован от ЕЙ ТАКЪВ ЛЕД!!!! изглежда все по-обещаващ. :neutral:
Да не си у Варна?
Щото при нас е така...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun Dec 20, 2009 5:05 pm

Е Варна де!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Dec 21, 2009 12:32 pm

Я, съгражданка. :D

Днеска поне е хубаво времето, че и слънце пекна, а освен това не ходим на училище.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Dec 21, 2009 1:01 pm

Късметлии... В София е най-студеният ден за целия месец досега (а дано излязат прави метеоролозите, че ще се стопли още днес), и не искам да започвам дори да разправям каква поредица от студосвързани случки имах сутринта; ще изчакам да посвърши още малко денят, че да не се окаже, че дърпам дявола за опашката да ми се случи още нещо :?
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Dec 21, 2009 1:30 pm

Добре че преди да завали заебах колата в сервиза, ся и да падне ток мок там нема да я изривам от улицата, и да търса съседи с кабели. Че е нематакава пързалка пред нас. Дори маршрутките сутрин дет минаваха по нея напряко са нещат.

Не ми се мисли за Драгалевци. :(
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Alanna
Arcanist
Posts: 959
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:53 pm
Location: In the Middle

Post by Alanna » Mon Dec 21, 2009 3:00 pm

Мда... а дано се постопли малко... Поне малко. Знам, че не искам много.

Вчера беше ад. За 10 минути ход навън имах чуството, че така се сковавам, че всеки момент ще спра да се движа и ще замръзна сред преспите. А наште ми обясняваха, че -13 градуса не е толкова страшно. Ми, да, и -20 си спомням, ама там е работата, че в комбинацията с вятър, си се получава пак толкова. И започвам да си мисля, че няма особена разлика в усещането от -10 до -30. Т.е. губи се всякаква чуствителност.
Поне концерта на UB40 оправда смръзващата разходка до НДК, а пък юнаците този път бяха улучили настройките и силата на звука.
Върнах се в ранните си тинейджърски години :)

Искам да е ЛЯТО! :evil:
(\ /)
(X.x)
(> <)

Reality is an obstacte to halllucination.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Dec 21, 2009 4:51 pm

А лятото ще се оплакваме как е нечовешка жега, потим се по улиците и сме хванали настинка от климатика в офиса.

Всъщност искаме да е нонстоп пролет и температурата да е 22 градуса целогодишно :) Тъкмо ще разрешим и проблемите с Топлофикация и ЧЕЗ ("Алоооо, Топлофикация ли е?" "Не, тук е ЧЕЗ" "Е и на вас да ви еба майката")
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest