Кой какво чете, part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Nov 16, 2009 5:20 pm

ifadriana wrote:
Dante wrote:Прочетох "Пикник край пътя". Страхотна книжка.
Само дето...втф стана накрая? :shock:
Spoiler: show
Пичът не можа да си каже това, за което беше отишъл и затова повтори думите на момчето, което по-рано пожертва, за да мине. А не можа, защото в последния момент преосмисли ценностите си, живота си и Смисъла :D
Това го разбрах и си го тълкувах по този начин, но ми се видя малко странно.

Към края на "Охлюв по стръмното" съм. Много е откачена и ми харесва.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Nov 16, 2009 9:33 pm

The Google Story на David Vise -отегчително, празно, незаслужаващо кой знае какво внимание дотук...
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Tue Nov 17, 2009 8:58 am

"Антипапата" на Робърт Ранкин. Силно четивна, с лек и забавен стил на автора, макар на моменти да прекалява в старанието си всяко съществително да е придружено с определение и всеки глагол - с наречие.

Много добре ми действа след почти двата месеца, през които се борих с "Игра на дама" на Хулио Кортасар. Борбата беше неравностойна и накрая, прочитайки и последната страница (която разбира се не съвпада със страницата предхождаща задната корица - не че не съм я прочел цялата, просто авторът е решил да се скача от глава на глава, разпръснати из книгата), осъзнах, че съм загубил битката. И морален победител не съм, в никакъв случай. Много различна литература, истински модернизъм. На моменти се кефех; понякога побеснявах от безсилие пред факта, че не мога да схвана или почуствам еднозначно (което може би е било една от целите на романа - да избяга от стереотипа и да предложи нов начин на четене) това, което Кортасар предлага. Преливаща от идеи, това е книга, която определено си струва четенето.

Подхванах и "The Blind Watchmaker" на Ричард Докинс, време е да се дообразовам ;)

За хората с интерес към идеите на атеизма: http://atheistmovies.blogspot.com/
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Tue Nov 17, 2009 10:31 am

Довърших Странник в странна страна на Хайнлайн.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Nov 17, 2009 4:39 pm

gal.eon wrote:Подхванах и "The Blind Watchmaker" на Ричард Докинс, време е да се дообразовам ;)
За хората с интерес към идеите на атеизма: http://atheistmovies.blogspot.com/
А чел си "Делюзията Бог" на Докинс? Даже на български е преведена. Силно препоръчителна ако те вълнува тази тема.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Tue Nov 17, 2009 5:59 pm

Strelok wrote:Довърших Странник в странна страна на Хайнлайн.
Аз съм някъде до средата и как само кефии...
След Странник... съм си заплюла Спечели облог за сатаната. Дано и тя да ми хареса толкова.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 17, 2009 8:59 pm

Мен тя ми беше любимата му книга навремето като ги четях, редом със Сираци на вселената, ма сега не помня нищо :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Tue Nov 17, 2009 9:46 pm

Strelok wrote:Довърших Странник в странна страна на Хайнлайн.
Преди няколко седмици си я намерих за четири левчета и сега чака реда си.

Свърших с "Охлюв край стръмното" - много странна книга, ама страшно странна, при това ми хареса... Как си я тълкувате вие?

Най-сетне започнах Хиперин, след като си намерих и последната част.
Започва великолепно и се надявам да продължи така.
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

User avatar
gal.eon
Adept
Posts: 220
Joined: Thu Jul 31, 2008 2:10 pm
Contact:

Post by gal.eon » Wed Nov 18, 2009 8:27 am

passer-by: да, прочетох я на български (наистина задължителна!), и затова реших да прочета и другите книги на Докинс, които засега намерих в pdf формат. Може би ще си ги поръчам от амазона.
В края на краищата няма жив човек, който да може да разбере другия, защото всеки от нас гастролира пред отделни хора с отделни, избрани измислици от собствения си аз!

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Thu Nov 19, 2009 11:14 pm

Прочетох новия "Вещер" и съм доволен. Върви си във същия дух.
Довърших и "Музей на невинността" на Памук и също ми допада, макар, че за разлика от "Истанбул" тази може да бъде (а това се случва инстинктивно) сравнявана със "Сняг", а е по-слабата от двете, което по никакъв начин не може да развали удоволствието от четенето й, де.

Да се похваля - с един приятел си поделихме 22та тома събрани съчинения на Юнг, изданието на Принстън. Поръчахме ги от Ориндж, и те взеха, че дойдоха най-после.
:mrgreen:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 20, 2009 8:39 am

Тъкмо минах сцената от The Shining, в която Дани се страхува от падналия пожарогасител. Убийствено добра! Интересно е, че Кинг май е най-добър в обрисуването на детски страхове. Също така винаги се разпадам от кеф при сцени (или както в случая - цели глави), фокусирани върху един най-обикновен уж предмет, който внезапно крие в очите на героя някаква мистериозна заплаха. разкош!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Sat Nov 21, 2009 8:25 am

Не мога да повярвам че и хора в България приемат книгата на Доукинс като информативна и важна - тъжно е че безчувствената рационалност е взела такъв превес и над въпроси които са чисто човешки и персонални..Прочетете малко от Стивън Хоукинг или си припомнете Достоевски, да се четат егоцентрични наивници като Доукинс е безсмислено.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6947
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Nov 21, 2009 9:00 am

И религиозният фанатизъм е тъжен, във всичките му форми. Както сам каза въпросите са персонални т.е. личен избор...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Mon Nov 23, 2009 7:10 pm

Първата Дюн.

User avatar
Dante
Mistborn
Posts: 1275
Joined: Sun Jan 20, 2008 7:58 pm

Post by Dante » Mon Nov 23, 2009 8:17 pm

Strelok wrote:Първата Дюн.
Завиждам, че я четеш за сефте.


Продължавам с Хиперион.
Кажете ми, че качеството се запзва и в Ендимион...
Сайт за нещата, които ни вълнуват - http://podmosta.bg/

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 0 guests