Гледано напоследък, Part IV

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Mon Feb 02, 2009 4:20 pm

"Фауст" съм го гледал и много ми хареса, виж другите два не съм, ще ги гледам и тях ако ги намеря....

User avatar
Vespertine
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Sun Feb 01, 2009 2:01 pm

Post by Vespertine » Mon Feb 02, 2009 4:36 pm

M също е задължителен и по моему най-доброто от Ланг.

User avatar
moonlight
Warmage
Posts: 1089
Joined: Fri Jun 27, 2008 10:54 am
Location: Sofia

Post by moonlight » Mon Feb 02, 2009 5:08 pm

Гледах "Подземен свят 3" - само дето си дадох парите. На този тъмен фон почти нищо не се различава, качеството на картината е много по-зле от предните две продукции, хореографията на бойните действия съкс, един и същи кадър го гледах 15 пъти в 5 различни сцени... мани :(

Пък уж скъпа продукция, бла-бла.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Feb 02, 2009 5:16 pm

:shock: По-тъмен от предишните два?! Стига бе, аз като помня те какъв мрак бяха...
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Mon Feb 02, 2009 5:48 pm

Много е куц. Неудобно чак ми стана зарад Майкъл Шийн, който е толкова симпатичен човечец иначе.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Mon Feb 02, 2009 6:48 pm

Trip wrote:Много е куц. Неудобно чак ми стана зарад Майкъл Шийн, който е толкова симпатичен човечец иначе.
От този петък пускат "Фрост/Никсън" и винаги можеш да разчиташ, че след него ще си пооправиш малко вкуса. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5782
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 04, 2009 1:21 pm

На мен "Възходът на върколаците" ми хареса страшно много, дори някои неща, на които по принцип бих се подразнила :shock:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Feb 04, 2009 1:54 pm

Преди няколко дни гледах "Рокенрола". Макар и не на нивото на "Гепи" и "Две димящи дула", филмът си беше завръщане към гения. Ричи се е поучил от "Револвер", че драмите не са в неговия стил, и си е направил кефа по вече утвърдения шаблон.

Аз лично не се оплаквам, бяха много добре изгубени два часа. И Джони Куид беше проблясък, да не говорим за лондонските наркоманчета.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Wed Feb 04, 2009 2:32 pm

Снощи гледах Фрост/ Никсън и по-скоро ми хареса. В смисъл, очаквах малко пресолена политическа драма, а получих добра актьорска игра, премерен сценарий, великолепен диалог и дори няколко дози смях. Жанрът не е точно моя, може би и затова изненадата беше толкова приятна. Доста е вероятно да го гледам пак на голям екран.
VMITW!

User avatar
pnv_Creator
Misting
Posts: 328
Joined: Mon Feb 18, 2008 11:48 am
Location: Screw you guys Im going home

Post by pnv_Creator » Thu Feb 05, 2009 10:08 am

Underworld III - доста празен филм, дори за почитател на тематиката. История няма, хореографията е слаба. Двете добри неща са Bill Nighy и наистина яките доспехи, тройни арбалети и др. оръжия разни.

Changeling - не очаквах толкова много от този филм. Разпростира се доста по-далече, отколкото може да предположи човек от "plot" description-a и е много силен. + Малкович, мн ме радва.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Feb 08, 2009 10:02 am

Valkyrie -все едно сценарий предназначен за Майкъл Бей беше попаднал в ръцете на Майкъл Мен... :shock: Не особено лош екшън в ретро-стил, с добро темпо.

Hounddog -навремето харесвах Дакота Фанинг, но напоследък я намирам за страхотически дразнеща. Претенциозна продукция, с кошмарно-зли изпълнения и ненужна история.

Rachel Getting Married -бях удивена! Един от най-добрите филми, които са направили миналата година според (а аз дори не си падам по подобен сорт филми). Идеална режисура от страна на Джонатан Деми и превъзходен каст...с изключение на главната роля, демек номинираната Ан Хатауей. Господи, защо са номинирали нея?!!! Тя никога не е могла да играе и тук не прави изключение. Колчем се появи в една и съща сцена я с Дебра Уингър, я с Розмари ДеУит (превъзходно изпълнение, тази жена я чака чудесна кариера), то просто все едно изчезва. А и този непоносим гъгнещ, хъхлещ глас у Хатауей, жестовете й, ОГРОМНАТА уста и непоносимото и излъчване...напомня ми много на моментите, когато Сандра Бълок се пробваше да играе...Как да е, човек като се абстрахира от Хатауей остава с много добър филм. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Mon Feb 09, 2009 1:08 pm

Току що изгледах A good woman и съм много доволна. Не е прекалено сладникъв, не е прекалено драматичен, всяка втора реплика е афоризъм, понякога доста саркастичен. Даже си има своеобразен хепиенд, обаче без да дразни.
The good face pain. But the great - they embrace it.


User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Feb 10, 2009 1:15 am

In Bruges - прекрасен е, още съм унесен в музиката :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

jean_lesn
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Wed Jan 21, 2009 9:15 pm

Post by jean_lesn » Tue Feb 10, 2009 11:35 am

Гледах за пореден път Avalon. За мен това е по-смислената "Матрица", така да се каже ;-) Много идеи, показани с неподражаем стил. Е, полските актьори играят малко дървено, но даже и това се вписва добре в целия свят на Авалон.

Гледах The Ghost in the shell. Като цяло разбирам, защо толкова много се цени, и се твърди, че е най-доброто от киберпънка/анимето. Невероятни анимация, музика и сценарий. Всичко ми хареса много, но не мога да не отбележа, че това си е елитарно изкуство - не само, че не е за деца, но и малко възрастни хора ще го разберат без предварителна подготовка в жанра. Ако има нещо, което малко ме подразни, бяха няколко места, в които героите говорят философски по един леко изкуствен начин - т.е. идеите на филма си ги казват твърде експлицитно на места.


Гледах на кино El Greco. Учудващо добър филм. Пълен с много трагизъм и дълбочина. Е, актьорската игра и диалозите невинаги са на блестящо ниво, но оригиналната музика на Вангелис (написана специално за филма; има и стар албум от 1995 El Greco, който няма нищо общо) изкупува всички грехове. Във филма е показано наистина едно символично и духовно пътуване на Ел Греко.


Walk the line - Много добре направена биография на Джони Кеш. Още не мога да повярвам колко органично Хоакин Финикс и Рийз Уидърспуун се превъплъщават в дует на сцената и живота. Нито за миг не се усъмних, че те са хората, които играят.




@Random:
Да, In Bruges е доста силен филм (разтърсващ към края) :lol: Аз бях потънал в цялата сюрреалистична атмосфера, даже не само в музиката.

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 1 guest