Крал Артур - spoilers ahead

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
HeavenWarrior
Scholar
Posts: 103
Joined: Mon Jan 19, 2004 11:46 am
Location: Kingdom Of Glory
Contact:

Крал Артур - spoilers ahead

Post by HeavenWarrior » Sun Sep 05, 2004 7:04 pm

Въпреки лошите мнения, които чух относно филма, моя милост пожертва няколко лева и видя филмът. Така, въпреки че бил правен с мизерен бюджет и бил слаб и плосък, лично на мен по ми хареса от Властелинът примерно - в трилогията на Джаксън, дори да има ефекти и куп други неща няма едно нещо - атмосфера, или поне аз не я почувствах. Крал Артур бе едно приятно изживяване за мен и въпреки особената история и смъртта на Ланселот ми хареса.
Гордостта заслепява хората и им отнема потребността от промяна. Затова за да извърви човек пътеката на истинската мъдрост, трябва да пристъпи върху нея през дверите на смирението.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Sun Sep 05, 2004 10:39 pm

Филма е добър,звука е перфектен.За сюжете,ние си го знаехме.Еденствено не разбрах защо трябваше да са облечени в римдски бронии.:)

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6944
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Sep 05, 2004 11:20 pm

Skywalker wrote:Филма е добър,звука е перфектен.За сюжете,ние си го знаехме.Еденствено не разбрах защо трябваше да са облечени в римдски бронии.:)
Хехе, ми щото служеха на Рим, примерно:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
HeavenWarrior
Scholar
Posts: 103
Joined: Mon Jan 19, 2004 11:46 am
Location: Kingdom Of Glory
Contact:

Post by HeavenWarrior » Sun Sep 05, 2004 11:24 pm

Ам да, обаче аз не разбрах откъде се черпи този сюжет. Класическите легенди, които знам са по-различни. И в тях Ланселот преспива с Гуинивър, вместо да умира - дори и Пламен Митрев не го убива в "Изгревът на викингите".
Гордостта заслепява хората и им отнема потребността от промяна. Затова за да извърви човек пътеката на истинската мъдрост, трябва да пристъпи върху нея през дверите на смирението.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6944
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Mon Sep 06, 2004 12:15 am

HeavenWarrior wrote:Ам да, обаче аз не разбрах откъде се черпи този сюжет. Класическите легенди, които знам са по-различни. И в тях Ланселот преспива с Гуинивър, вместо да умира - дори и Пламен Митрев не го убива в "Изгревът на викингите".
Черпи се от факта, че Артур е властвал точно в този период. Що се отнася до Пламен, той не точно експерта по тия проблеми:)

Прочети "Мъглите на Авалон" и може пък да ти се поизяснят малко нещата.

П.С. Аре по-леко със спойлерите все пак. Някои хора може да не са гледали филма.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Sep 07, 2004 5:06 pm

Освен това в самото начало на филма се споменава, че тази интерпретация е основана на новооткрити факти. Не мисля, че претендира за достоверност, все пак.

Иначе като цяло филмът ме израдва. Едно вдъхновяващо слово на тема свобода ми дойде малко в повече, но може да е било въпрос на настроение. Пък и го изнесе Крал Артур, което ми даде възможността да се порадвам още малко на гледката Клайв Оуен :wink: .
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
B. Delvig
Sorcerer
Posts: 354
Joined: Tue May 18, 2004 6:58 pm

Post by B. Delvig » Tue Sep 07, 2004 6:02 pm

Филма може да е сериозно бездарен опит за 'нов преразказ' на старата история..но.. Кира Найтли!!!
Хеликоптерите са душите на взривени танкове...

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Tue Sep 07, 2004 6:39 pm

Ами дори не мога да го нарека точно опит за преразказ. На времето ме радваше историята за Крал Артур. А и приказката "Мъглите на Авалон" също. Но това просто е различно.

Колкото до Кийра... по ми върви да си говоря за Артур и Ланселот, ма и нея си я биваше :wink: .
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Sep 07, 2004 8:08 pm

Всъщност действието се развива след падането на римската империя.

User avatar
frik
Smallfolk
Posts: 4
Joined: Sun Mar 14, 2004 1:20 pm
Contact:

Post by frik » Fri Sep 10, 2004 10:34 am

а всъщност в началото един глас учтиво разказваша всичко, но :lol: :lol:
пък дали не бяха букви :roll:
The bells of hell go ting-a-ling-a-ling
For you but not for me:
And the little devils how they sing-a-ling-a-ling
For you but not for me.
O death, where is thy sting-a-ling-a-ling,
O Grave, thy victor-ee?

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Sep 10, 2004 11:28 am

А всъщност... Страшно ме разочарова. Стори ми се някак незавършен. Твърде кратък. Може би очаквах твърде много. И все пак, ако го бях гледал на кино може би друго щях да говоря...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Sat Sep 11, 2004 1:19 am

Във времена, когато светлината на Рим вече гаснела и варварите се готвели да завладеят света този път завинаги Императорът изпратил един свой верен войник да охранява северозападната граница на Империята... Дотук добре... После става малко по-весело, отколкото му се полага.
Като начало при всичките ми уважения към историята на Британия не разбрах защо наричат отряд римски войници - рицари. Не може хем рицари, хем Рим. Самото действие на филма се развива някъде през втората половина на 6-ти век от н.е.*, когато Западната римска империя вече не съществува на практика, а Рим е управляван, от който варварин е успял да си го хване пръв. С разрешение на Негово Светейшество Папата, разбира се. А светът е все още в преход между Късна Античност и Ранно Средновековие. Никакви рицари няма тогава. Вервайте ми. Но да не изпадаме в излишни подробностти.
Филмът е много по-добър от многострадалната "Троя". И много по-истински и войнишки от така упорито хваления "Гладиатор". Битката при реката ще ми стане една от любимите предчувствам го.
Основният минус е, че беше прекалено кратко и малко разхвърляно на моменти, защото са се опитвали да съчетаят историческите факти с елементи от легендите за крал Артур и неговите рицари, но самите легенди не дават достатъчно поле за изява на реалната история.
На разни неща от сорта: "къде се дяна конницата на саксите и обсадната им техника?" няма смисъл да се спирам. Филм е това. Нормално е някои неща да се губят. Особено пък в онази мъгла. Но като цяло това май ще ми е първият филм за тази година, който бих изгледала втори път.


* Онзи Пелагий, който Артур споменава за щяло и нещяло е папа Пелагий I (555-561г.).
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Sep 11, 2004 10:14 am

1-во: Рицар = Войник на кон
2-ро:
Ян wrote:Аре по-леко със спойлерите все пак. Някои хора може да не са гледали филма.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Sep 11, 2004 11:04 am

Drizzt Do`Urden wrote:1-во: Рицар = Войник на кон
Абе, ти чуваш ли се какви ги плещиш? Значи, да речем и прабългарите и те са били рицари? Ама че нелепост.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Sat Sep 11, 2004 11:08 am

Дризт, войник на кон = кавалерист/спахия/хусар и т.н.

А що се отнася до рицарите - ами, в края на краищата, Артур е известен със своите рицари на кръглата маса, нали? И търсенето на Граала оттам придобива известност.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest