X-men : First Class

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

X-men : First Class

Post by Muad_Dib » Fri May 13, 2011 1:04 pm

Пускам тема, защото остана сравнително малко време, а това поне за мен е най-чаканият филм за годината. Може би защото съм екс-мен фен, може би защото има толкова много неща, за които да се развълнува човек (Вон, целият каст начело с Фасбендер и Макавой, сюжета, Бейкън като Себастиан Шоу). Дано наистина е толкова добър, колкото изглежда.

http://www.youtube.com/watch?v=QP24T-dq_N4 - по-новичкият трейлър, не този, които се върти и у нас.

Който е изгледал първият трейлър вече около 40тина пъти като мен сигурно ме разбира :)

Излиза на 10 юни.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 13, 2011 1:47 pm

А при мен още на 3-ти, та като си кацна вечерта, на 4-ти ще го гледам ^_^

Тоя трейлър е толкова надъхващ!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri May 13, 2011 1:49 pm

Е ако е така искрено се надявам тука на една предпремиера.

User avatar
coldie
Forsaken
Posts: 2969
Joined: Fri Dec 05, 2008 10:20 pm

Post by coldie » Fri May 13, 2011 10:48 pm

Изглeжда като да е най-доброто от "поредицата", не, най-доброто feat. Марвел.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Sat May 14, 2011 11:30 pm

Както си личи от аватарът ми - чакам го много :P
Принципно съм от големите фенове на Х-мен, но бях силно разочарован, когато разбрах кои точно мутанти ще ги има и кои няма да ги има. Но още след първия трейлър нагласата ми се промени. Видях, че могат да направят нещо изключително яко и сега просто нямам търпение да го видя :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun May 22, 2011 10:13 pm

Нещо като ревю, но без подробности от филма понеже е преди пускането му по кината и дори преди големите предварителни прожекции за журналисти, така че няма спойлъри.


http://www.bleedingcool.com/2011/05/21/ ... -about-it/

Not only does this film fit very snugly into the continuity of Bryan Singer’s two X-movies (more snugly that we can even talk about, for now), it also seems to really belong in the same set.
Това ми стига. :thumbsup:
Дано да е вярно.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun May 22, 2011 11:14 pm

Т.е. прилича на първите два, а не на третия? Добра новина :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 23, 2011 12:09 am

В третия, обаче, за разлика от първите два, имаше 1-2 епични сцени, които осмисляха тоталната загуба на време.

Нямам търпение журналистите да почнат да се правят на умни, класифицирайки го като economy class.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon May 23, 2011 1:25 am

Аз напоследък гледах пак третия и ми избоде очите колко зле са му сценарият и играта, обаче за мен това си е до ден днешен единственият комиксов филм, който е успял да ми пресъздаде на голям екран истинска комиксова епика. Ако новият ТОВА поне е взел оттам, ще съм щастлив.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon May 23, 2011 1:30 am

Заради това ще да е:
http://www.youtube.com/watch?v=3pqfsJwuaWk

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Mon May 23, 2011 7:29 pm

passer-by wrote:
Not only does this film fit very snugly into the continuity of Bryan Singer’s two X-movies (more snugly that we can even talk about, for now), it also seems to really belong in the same set.
Това ми стига. :thumbsup:
Дано да е вярно.
Ех, дано наистина!
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 24, 2011 12:54 pm

Е то факът, че не е рестарт на франчайза (както а поне се надявах като го обявиха), а по-скоро прикуъл на старите филми във вселената такава, каквато те са я изградили, беше видим още от първия трейлър - например замяната на Алекс с Скот защото нали Скот трябва да е бебе, за да е в прикуъла.

Както писах и горе- аз съм яко зарибен, главно заради изключително кадърния каст и режисьора, чийто Кик-Ас не ми хареса чак колкото на целия интернет-свят, но не отричам, че момчето е супер кадърно.

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Post by Dr. Horrible » Tue May 24, 2011 10:03 pm

И аз имам вяра в Матю Вон. Срам, не срам много харесвам Стардъст, просто ми е супер жизнен и приятен. Ако този филм улови Х-мен атмосферата както Стардъст улови приказната, тогава всичко ще е чудесно. :)
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 25, 2011 12:15 am

Silver wrote:Заради това ще да е:
http://www.youtube.com/watch?v=3pqfsJwuaWk
Брутална тема и в двата си варианта, но и извън нея има мега добри моменти, примерно сцената с моста.
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Thu Jun 02, 2011 9:48 pm

Ревюто пак стана много дълго - затова накратко: изумително средняшки филм, който не предлага никакъв, ама никакъв аудио-визуален excitement и през по-голямата част от времето, особено пък където надува бузи да е уж зрелищен е пълен провал. Тор изглежда като ЛОТР в сравнение. Недоумявам защо критиците на запад масово го хвалят - единственото разумно обяснение е половината бюджет за подкупи.

И все пак, да пейстна нещо положително, че се опасявам как повечето тук ще харесат филма: :)

Само две са възможностите, в които има смисъл човек да се занимава със съвременния комиксов филм: 1) или е нърд, който спи с пластмасови реплики на любимите си герои и всяка мисъл за тях го кара изпада в jizz-in-the-pants-mode; или 2) просто иска за 2 часа да изплакне окото с малко фантасмагорична пукотевица. Ако човек е Марвъл-фенбойче и приема присърце всяко приключение на генетично увредените си идоли - First Class е нещо, което вероятно ще го докара до състояние на умопомрачение от щастие, защото във всяка секунда от филма на Матю Вон се случва нещо, а фрийковете видимо се забавляват от играта със свръхспособностите си и рядко изпадат в депресии като кучката Плевел навремето. Ако трябва да изсмуча някакъв сериозен плюс за филма, това трябва да е Джеймс Макавой като младия Чарлз Екзейвиър, който вкарва лъч светлина в пустошта от рециклирани до безобразие (още в Х2) теми за различността и репресията над различните, за проклятието на свръхспособностите и компромисите между желанието да бъдеш специален и да водиш нормален живот. Младият Професор Х във First Class е оксфордчанче, което през деня защитава PhD-та по микробиология, а през нощта се алкохолизира из пъбовете и сваля мадами, като им чете мислите. Няма и помен от контрол-фрийк-поведението с фиксация върху обединението и защитата на неоправданите, което ще се развие по-късно, за сметка на това героят му показва много приятен... fascination от самия феномен на мутирането; а и Макавой през цялото време се държи като анти-комиксов герой - приземен и без маниерничене. Същото може да се каже и за Дженифър Лорънс (която явно не знае какво да прави с кариерата си след Winter's Bone) като Рейвън/Мистик, показваща кротко и ненатрапчиво момичешкото страдание от различността си, без да изпада в кризи, цупене и фръцкане като Ана Пакуин. Братско-сестринските им взаимоотношения с Чарлз, които спокойно можеха да преминат границата и да се превърнат в ром-ком изстъпления с драматичен привкус, са кажи-речи единственото свежо и интересно нещо откъм герои във First Class. И то, защото не са натрапени сценарно, а по-скоро оставени да бъдат акцентирани от добрите актьори.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest