A V A T A R

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!

Колко пъти гледахте Аvatar?

Poll ended at Wed Feb 03, 2010 8:17 pm

Веднъж
24
34%
Два Пъти
16
23%
Повече от два пъти
12
17%
Веднъж, но планирам още гледания
9
13%
Не съм го гледал
9
13%
 
Total votes: 70

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Nov 28, 2009 12:36 pm

Wow, a lot of ass licking here. :lol:
Харесва ми как си вярва, но това е същият човек, който си вярваше, че е открил Изгубения Гроб на Джийзъс, така че...

Като говори за performance capture обаче наистина третира публиката си като малоумна, все едно не е гледала вече как е правен Ам Гъл, Полярния, Конг, Беоулф, Манхатън, Бътън, Керъла... Да... опасенията ми се потвърждават - технологията му никак не е по-advanced от вече съществуващата, дори бих казал, че е примитивна (и разчита на аниматори в огромна степен - затова и бюджетът му е космически) и вади доста по-нескопосани резултати дори от филмите отпреди 5 години.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Nov 28, 2009 6:44 pm

Много е смешно как си пусна сам тема, за да можеш да хлебиш филма преди да е излязъл.


Бтв, не разбирам достатъчно, за да споря с последния ти коментар, но ми е любопитно как тогава си обясняваш факта, че Спилбърг пое щафетата и я ползва същата технология в Тинтин?
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sat Nov 28, 2009 8:33 pm

Ако има нещо смешно, то това е как лъсва голият задник на Камерън. Филмът, дали е успешен или не, ще коментирам като го гледам. Би трябвало да си наясно, че толерирам смотано CG при определени условия.

Ще ти поясня:

От мейкингите на Аватар се вижда как върху лицата на актьорите няма сензори, а зелени точки и камера (с големина на уеб камера), която освен, че им блести в очите, записва лицевите им изражения. Това значи, че при най-добро желание, камерън има изображение на лицето на героя, но не и на неговото движение в 3д, т.е. всички мимики са проектирани в 2д. Предполагам впоследствие зелените точки по лицата им се използват в полуавтоматичен режим (както казва самият Камерън) за грубо раздвижване на 3д моделите. Това обаче не е истински performance capture от рода на този, който е използван за трите филма на Земекис, Манхатън от Пазителите и най-съвършената му форма до момента - сканирането на лицето на Пит в Бътън. Искам да кажа, че Камерън не разполага с 3д модел на емоциите на актьорите - разполага с референс за аниматорите, т.е. основната работа по получаване на реалистични емоции лежи на техния гръб. И тъй като аниматорската работа е скъпа и бавна, това обяснява защо филмът се забави толкова, защо вече надхвърля 400 милиона (и не знам какво чудо трябва да се случи за да си върне разходите). Накратко - след жестокото тупане в гърди как той прави революция, се оказва, че той дори не използва технологията, която е достъпна от времето на началото на сниките на Полярния експрес, а това прави 2002-2003 година. Но така е, когато прекарваш времето си в подводници, почваш да губиш перспектива.

В Полярния, Беоулф и Керъла сега анимацията е сведена до минимум, защото сензорите ти дават директно движението на всеки мускул в пространството. Работата на аниматорите се свежда до леко tweak-ване там, където има нужда от това.

Нормално е, разбира се, Камерън да се хвали ква революция прави, защото болшинството от публиката няма да направят разликата и ще се вържат. Аватар, разбира се е много сериозен проект, по който работят най-добрите дизайнери в Холивуд и това си личи. Наистина е ужасно трудно да направиш тая джунгла и въпреки, че изглежда смотано - евала за това.

На въпроса ти за Спилбърг, след като ми го задаваш, трябва да си сигурен, че ТинТин на Спилбърг се прави по технологията на Камерън. Ти сигурен ли си в това? Аз съм склонен да смятам, че Джаксън използва същата технология (ъпгрейдвана, разбира се), която използва за Конг (http://www.youtube.com/watch?v=IzcgvTg428I), което на практика е това, което Земекис използва и няма нищо общо с точките на Камерън. Камерън използва на практика не performance-capture, а най-обикновен motion-capture и технологично е на нивото на това: http://www.youtube.com/watch?v=sEyFvGXnD7g&NR=1.

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Fri Dec 04, 2009 9:28 pm

Песента на Леона е...ше взема да я пусна, че всякакви думи бледнят.

http://www.youtube.com/watch?v=hFCMvWKr ... r_embedded
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Dec 04, 2009 9:42 pm

Image
And you can't dance with a devil on your back...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Fri Dec 04, 2009 9:54 pm

То това е лесно за игнориране, кво ще правим с останалото в тая революция се пита в задачата. Щото... слушайте го тоя... и неговите "цветове": :lol:
http://moviescoremagazine.com/2009/11/j ... rview-upr/
Накрая е яко де, дето за малко да каже "Да, за Цимер и конвейрната му компанийка говоря, ама имена няма да споменавам". :)

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sun Dec 06, 2009 4:04 pm

Тук вече продават билети за премиерата.
Едно от местата в София е Imax Киното на един gsmОператор.
Това, което ме притеснява е, че никой не знае дали филмът ще е с надписи или озвучен на Български,

Искам на Imax и искам с озвучаването на английски, ако няма къде, нема начин пари да давам...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Dec 07, 2009 5:10 pm

Ама защо? Това не е детски филм, нали?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Mon Dec 07, 2009 5:14 pm

Добре, за това вече не съм сигурен, че мога да намеря по-меки думи от "дивна глупост" :(
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Dec 07, 2009 5:15 pm

Уффф, грешката моя, АНГЛИЙСКИ! Ще изтрия предния пост

Едит: Не дава да го трия, плс, нека някой админ го махне да не обърква народа. Извинявам се пак, на английски ще е
Last edited by ifadriana on Mon Dec 07, 2009 5:16 pm, edited 1 time in total.
VMITW!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Dec 07, 2009 5:16 pm

Недей, няма да е ясно ние какво се пеним. Хубаво е, че компотът се оказа компютър, все пак...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Mon Dec 07, 2009 7:04 pm

Само да попитам - пяната по какъв адрес е? Щото смятам да го гледам тва в БГ и ако ми сервират някакъв дублаж, ще има взривени кина.

ifadriana, имаш ли инсайд инфо по въпроса?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Dec 07, 2009 8:38 pm

Очевидно Адриана горе се е поправила и ФИЛМЪТ ЩЕ Е НА АНГЛИЙСКИ в България, интересно как точно не си го разбрал.

Ениуей по темата:

искам да споделя, че целият шум около този филм ужасно започна да ме дразни и ще цитирам моя приятел Ефтим Ганев, който съмъразйна сюжета така:

"Бате, заеби, некви смърфове стрелят с копия по корабчетата от Хейло"

:lol: :lol: :lol:

След това започваме леко да спорим, аз споделям:

"Ама то изглежда толкова реалистично, че не можеш да различиш CGI-образите от истинските хора!"

"Можеш, СИНИ СА!"

:lol:

Та така, аз съм пас засега.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Dec 07, 2009 8:43 pm

Така ми се иска Ефо да пише ревюта на филми и сериали, че чак думи не ми достигат! Поне във форумите, ако не в списанието. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Dec 07, 2009 9:53 pm

Silver wrote: ifadriana, имаш ли инсайд инфо по въпроса?
Имам, разбира се. Рядко пиша тук нещо, касаещо БГ дистрибуцията, без вътрешно инфо. Разбира се, винаги могат да настъпят промени, но силно се съмнявам да има за кога да променят плановете за такъв рилийз, а и да го дублират за оставащото време, при положение, че дори дъбинг каст се одобрява месеци предварително :D
VMITW!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest