Harry Potter and the Half-Blood Prince

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Harry Potter and the Half-Blood Prince

Post by Roland » Sat Jul 18, 2009 3:59 pm

...не ми хареса. Силно бозав ми беше, и вял. Има брутално яки моменти, но те са пръснати между брутално... никакви... сцени. Липсва финалната битка в Хогуортс, ебати, което обезсмисля изобщо цялата интрига @_@ Ше ида да го видя пак като го пуснат на нормални пари, обаче засега ми е по-скоро meh.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sat Jul 18, 2009 4:33 pm

Финалната битка я нямало,за да не се повтаря с финалната битка в последния филм.Уж.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sat Jul 18, 2009 10:18 pm

Това нещо имаше егати страхотния оператор! Ужасно чудесна гама на подбраните цветове и няколко много добри ефекти...но на ниво разказ съвсем го нямаше. Диалогът беше вял, а фабулата криволичеше нечовешки. Твърде много основни и важни елементи от книгата бяха пренебргнати, което уви беше дало израз в превръщането на зверски значителна част от героите в едноизмерни.

Радклиф леко е еволюирал като актьор. Уотсън като...жена. :neutral: А рижавият чук продължава да е рижав чук...

Във всеки случай, по-добра от предходната част, но все още твърде далеч от Куароновия Потър, който беше почти идеален.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jul 19, 2009 10:05 pm

Vivian wrote:Това нещо имаше егати страхотния оператор!
Бруно Делбонел, бе Вивиан. :) Не си ли гледала A Very Long Engagement? :) Дори Across the Universe се беше получил гледаем заради него.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jul 19, 2009 10:15 pm

I beg to differ. Няма сила на земята, която да може да направи Across the Universe гледаем :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Jul 19, 2009 10:24 pm

Silver wrote:
Vivian wrote:Това нещо имаше егати страхотния оператор!
Бруно Делбонел, бе Вивиан. :) Не си ли гледала A Very Long Engagement? :) Дори Across the Universe се беше получил гледаем заради него.
По стечение на обстоятелствата съм гледала и двата! :lol: Лошото е, че съм му гледала и работата в Infamous. :neutral:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jul 19, 2009 10:44 pm

Roland wrote:I beg to differ. Няма сила на земята, която да може да направи Across the Universe гледаем :lol:
Що бе, Роле, не ти беше достатъчно мюзикален ли? :lol: Не мога да твърдя със сигурност, ама щом се е намерила сила, дето High School Musical 3 ти го е направила гледаем... не подценявай силите на земята. :lol: Имаше си ги моментите, там Strawberry Fields... I Want You... но както и да е, да не отклоняваме темата с излишна красота. :)

Виви, Делбонел ако поиска може да почне да снима като за повредения в главата напоследък Майкъл Ман с неговата скапана gsm-камерка, но покрай това дето направи с Жьоне ще си остане един от най-добрите. Ако има причина да ми се гледа новото Харе, то тя е той.

А темата... тя беше колко тъп е новия Хари. Моля, продължeте си разговора. :)

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Sun Jul 19, 2009 10:52 pm

Е то Бруно е баш по темата! Номерът при него е, че както беше показал при Жьоне (а и в Across the Universe), там, където е силен е при играта със светлина и при лъчението, а не при сенките и туширането на цветовете. Този Потър изискваше именно по-мрачноват оператор, а с Infamous той ми беше показал, че не е достатъчно смаоуверен да подходи по правилния начин в тази насока. Хубавото беше, че ме изненада приятно. :D
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Sun Jul 19, 2009 11:00 pm

Ok, ok, ще се направя, че разбирам защо си го захапала за Infamous. :)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Jul 20, 2009 5:55 pm

Делбонел ако поиска може да почне да снима като за повредения в главата напоследък Майкъл Ман с неговата скапана gsm-камерка, но покрай това дето направи с Жьоне ще си остане един от най-добрите. Ако има причина да ми се гледа новото Харе, то тя е той.
Веднъж да съм напълно съгласен с теб. 8-)

Ако не беше Делбонел, пропусках филма с кеф, сега обаче може и да се прежаля.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jul 20, 2009 6:06 pm

Сноби :mrgreen:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Tue Jul 21, 2009 3:10 am

Вчера го гледах, може ли да повърна тука...:))

Баси, бях се зарекъл че след 5-ата част повече Хари Потър филм няма да гледам на голям екран, но ме убедиха приятели, нали с компания все пак е друго, пък и няма нищо друго сега по екраните, Бруно и Враговете ги гледах вече..Жалко, наистина имаше яки моменти, но като цяло си беше едно голямо повторение на всички други части (без третата) поне до средата, де. Музиката я усетих чак като дойде сцената с пещерата, която си беше може би най-добре заснетата сцена. Оттам можеха да повдигнат страшно много динамиката на филма, но за съжалние вече беше към краят си т.е. останахме прецакани. Не че толкова исках да видя битката накрая, тук съм съгласен че е подобна на тая в края на седмата и би било тъпо да се слага такава сцена и тук. Но исках да видя малко екшън, малко действие и малко повече обяснение за безсмъртието на Волдемор. За мен 6-тата книга е най-завершена от всички и ми е любима. (не че съм кой-знае какъв фен) Браво иначе на момичето което играеше Левендър Браун, може би най-запомняща се роля от целия филм. (за съжаление..)

Третата част си е така и така недостижима, по-добре да се откажем от илюзиите че могат да я повторят, пък да не говорим и да я надминат. Те и за това го махнаха Куарон, защото не се придържаше към книгата, а се опита да даде някаква мотивация и идея на героите (примерно Лупин). Защото ето виждате и при режисьор като Йейтс който се придържа религиозно към книгата пак не може да се сложи всяка малка подробност която разбира се по-отношение на книгите би била от по-голямо значение... Но просто не става, ей сега примерно някои Потър фенове ще почнат да реват че го нямало куидич финала, че я намало Разпределителната шапка, че ги нямали битката в кулата и погребението на ***... но просто не става, почнеш ли да правиш филм които да следва фентъзи поредица 1:1 по-добре направи мини-сериал, както май е случаят с Колелото. Иначе ако искаш да направиш хубав филм опитай се да представиш персонажите по някакъв друг начин, да накараш това разглезено трио тинейджъри да играят наистина, както Куарон бе успял в третия филм. Щото много е яко да си тийн звезда и да не ти трябва да ходиш на училище, ама като ти гледа цял свят сеира на голям екран по-добре си запази себереспекта и почни да показваш че ти пука поне малко за актьорската игра, а не само за рекламните събития които съпътсват една такава премиера.
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Jul 29, 2009 12:43 am

Изгледах Потър за втори пъти едвам го изтраях... То бива скука и безсъбитийност, ама това измества орбитата, ебаси!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Jul 29, 2009 1:58 am

Аз вчера го изгледах пряко сили - дори като се абстрахирам от графичната част (понеже го гледах с кофти качество) като история и адаптация на книгата филма е такава тояга че съм съгласен с ревюто на Снейка - най-скапания филм за Потър от всичките досега. Все едно гледах латиносериал в който действието е разтеглено и нищо не се случва.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Jul 29, 2009 4:19 am

Поствам линк към страхотното ревю на Снейка:

http://forplay.bg/index.php/forplay_sit ... pg)/review

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests