Хрониките на Алмия: Само Сън (едно не мое произведение)

Разкази, поезия, илюстрации...
Кътче за вашето лично творчество.

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Sep 05, 2008 6:57 pm

Мислех да ви порицая за излишно злобното отношение, но прочетох два абзаца... :neutral:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Fri Sep 05, 2008 8:15 pm

При условие, че Хрониките на Ралмия излезе, а ++ чакаме и втората част от поредицата, нещата и с тази книга си текат съвсем по реда. После ходете питайте братя и сестри, и се чудете, па може й да разберете защо българина е като затворена консерва, спрямо българската литература и интерпретация. Това е повеят на новото време: Ралмия, Алмия, Кен Лии в музиката, както и шест кокошки съм заклала.
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Sep 05, 2008 8:25 pm

Mайчице мила...
Дето имаше един лаф- "толкова е тъпо, че чак е готино".
И все пак ако това са някакви начални напъни... Нека продължи момичето, може пък някой ден да напише нещо хубаво...
Или... :?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Sep 06, 2008 12:34 am

То хубаво напъни, ама от написаното не виждам и светлинка надежда това момиче да има някакъв талант...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Sep 06, 2008 12:46 am

Бе, не е ясно. Един от огромните проблеми е, че това на това... нещо очевидно дори не е хвърлен втори поглед след като е написано. А не мисля, че може да се съди толкова категорично по нещо писано на прима виста. По-притеснителното е, че авторката явно няма намерение да пише неща по друг начин.

Селеборн, Ралмията поне има пряка реч и не изобилства от такива явни грешки... Бтв, това какъв жанр би трябвало да е?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sat Sep 06, 2008 12:49 am

О май фъкинг год?! Има и "Хрониките на Ралмия"?! :shock: Някаква агресия започва да се надига в мен :twisted:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Sep 06, 2008 12:53 am

Имаше и ревюта - http://www.shadowdance.info/800Broeve/B ... almia.html
Не, това не се казва наистина "Хрониките на Алмия"... надявам се...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Tiam
Commoner
Posts: 40
Joined: Fri Mar 07, 2008 10:52 am

Post by Tiam » Sat Sep 06, 2008 9:57 am

Абе тва чудо му пускам произволен абзац в гуугъл и нищо не ми вади. Бря.

User avatar
Maledictus
Warmage
Posts: 1190
Joined: Sat Feb 23, 2008 10:27 am
Location: In the middle of the Danse Macabre
Contact:

Post by Maledictus » Mon Sep 08, 2008 8:22 pm

Интересно ми е, така съвсем от научен интерес, ама ме домързя.... ама да ви споделя все пак идеята си....

Мислех си да се регна с друг ник от някой клуб, да напиша някаква такава..... поредица изречения (а.к.а. да извадя тефтерите си от пети клас и да извадя нещо от там (поредица изречения защото реших, че не си струва да се мъча и не го прочетох отвъд четвъртото изречение, ремонти ме чакат)) да го постна, да обявя, че ще го издавам след месец два и да гледам сеир след това...... И след третата страница коментари щях да се чувствам поласкан от вниманието и безценните минути от животите ви, които сте похабили безвъзвратно за мен..... ако ме разбирате.....

Уви, мързелът е болест, която ходи генерално по хората и няма лечение.....

User avatar
Celeborn
Adept
Posts: 233
Joined: Tue Jul 05, 2005 10:59 pm

Post by Celeborn » Mon Sep 08, 2008 10:21 pm

Аз пък отново прочетох това, след това отново, и накрая отново. После реших всъщност, че ще го изпринтирам :) Мдам, мислех и за превод, но се сетих, че с моята некомпетенция ще разруша красивият и безценен стил. Накрая все пак реших просто да разпечатaм страниците и да покажа на хората какво изкарваме (като продукт) и защо всички презират българската --> родната литература. Накрая все пак се отказах и от това! И какво, ами за пореден път отворих Ралмия, и за моя изненада установих, че най- отзад има статистика на героите, като в World of WarCraft при това в нормална книга, и си казах, че то това стига да си покаже всичко. :lol:
novembre
la città si accende in un istante
il mio corpo non si veste più di voglie
e tu non sembri neanche più così forte
come ti credevo un anno fa
novembre.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests