Grand Theft Auto IV

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Grand Theft Auto IV

Post by Muad_Dib » Wed Apr 30, 2008 10:38 pm

Днес най-сетне я превъртях. Пускам отделна тема, защото съм почти на 100% сигурен, че това е една от трите (или 4те в най-добрия случай) игри, които наистина ще си заслужават през цялата 2008 година. Ще се опитам да бъда кратък, за да не си напиша цялото евентуално ревю за Шадоуденс тук. Няма да запознавам хората с концепцията на ГТА-игрите, защото най-вероятно хората, които не са чували за тях, въобще не посещават секцията.

Играта е просто КОЛОСАЛНА. След 93 (!!!) мисии по основната история броячът показваше 22 часа чисто игрално време. Като прибавя поне 2-3 часа преиграване числото набъбва до 25 часа, което на фона на шутърчетата по 7-8 часа за бокса, е направо феноменално.

Либърти Сити (ака Ню Йорк) е огромен, ЖИВ и безумно красив дори на телевизора ми от преди 10 години. Главният герой Нико е може би най-приятният и готин главен герой за серията досега. Сюжетът е над нивото на де що има гангстерски филм, предлаган от Холивуд последните години.

По дяволите в тази игра дори има не един, а няколко чисто морални избора с различни последствия и два изцяло различна края на основната история!

И да нямате конзола - вярвам, че постове в тази тема ще има като излезе ПЦ-версията.

Искрено съм любопитен кой и на какво основание ще се опита да плюе по играта. Тук искам да кажа, че наистина разчитам на АлДим и му стискам палци този път да се получи, при условие че IGN и Gamespot дадоха 10/10 и в момента ГТА 4 има 98.5% на gamerankings.com, което я прави номер едно all-time на въпросния сайт, ПРЕД Зелда: Ocarina of Time (последното най-вероятно ще е временно, но нека се порадваме:)). Поне на gamerankings като игра за Бокса едва ли ще бъде изпреварена от каквото и да е тази година. Искрено се надявам да греша.

Белите кахъри с това бижу съвсем накратко:
-пак нямате какво да правите абсурдните количества кинти накрая, или поне аз още не съм открил
-по-малко неща за правене извън историята, която обаче пък е 61% от цялата игра според ин-гейм статистиките. Never cared much for side quests anyway :lol:
-по-слаб каст от Сан Андреас определено, ГТА 4 не може да се похвали с толкова як гаден като Самюъл Джаксън катоп Тенпени (и като развитие на образа и като озвучаване)

За финал - за всички истински фенове на поредицата и тези, които тепърва ще се потопят в лудницата, която представлява ГТА 4, Мултирама най-вероятно ще внесат ето това (звъннах вече:)):

http://ps3.ign.com/articles/799/799812p1.html

така че запазете по някой лев от банички! :lol:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 30, 2008 11:44 pm

Кога успя да я превъртиш бе човек! Или играта е абсолютна лудница или си маниак :wink: (бъзикам се).
Аз кат си помисля че Сан Андреас я играх 2 месеца.......

За съжаление се наложи да си похарча парите заделени за конзола така че поне половин година ще гледам отстрани и ще цъкам с език.

Макар че нямам възможност да я играя я гледах на един Xbox и мога остега да кажа със 100% сигурност- това е- Рокстар показаха на чираците от Убисофт как се прави истинска free roam игра.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed Apr 30, 2008 11:53 pm

Бате боксовете вече са по 500 кинта, далеч не е така непосилно като преди.

Иначе за "кога успях" - тя е по "магазините" от четвъртък все пак, а аз съм си леко болен и седя вкъщи :lol: Но определено поциклих.

User avatar
Bat Garo Still Rots
Moderator
Posts: 1503
Joined: Fri Mar 10, 2006 10:34 pm
Location: Proud to be from Lagera

Post by Bat Garo Still Rots » Wed Apr 30, 2008 11:55 pm

Добре де, как така хем гейм светът е по-голям, хем има по-малко неща за правене? Не би ли трябвало точно защото градът е по-голям, съответно да са вкарали купища нови неща за правене?
DIABLO 3: AND THE HEAVENS SHALL TREMBLE

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Wed Apr 30, 2008 11:59 pm

Е тя самата конзола - лесна работа ама телевизор нямам защото един лек токов удар ми "е*а" този с който бях. (естесвено гаранция намше вече).Сега трябва да събирам за телевизор първо че мюзик айдъла на един черно бял го гледам а после да мисля да конзола :)
Да не те занимавам с моите поблеми. :lol:

Все пак за 1 седмица - бая си играл- аз най много по 2-3 часа на ден играя. Ако си направя лека сметка значи аз ще я играя поне 1 месец минимум ако не и повече.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 01, 2008 12:16 am

Bat Garo Still Rots wrote:Добре де, как така хем гейм светът е по-голям, хем има по-малко неща за правене? Не би ли трябвало точно защото градът е по-голям, съответно да са вкарали купища нови неща за правене?
Не четеш хубаво май. Светът не съм писал, че е по-голям, аз лично голямо подобрение като големина спрямо Сан Андреас не видях. Като сайд-куестове и най-различни неща за правене - има си ги и са доволно много, просто са по-малко от преди ЗА СМЕТКА НА СТОРИ МИСИИ. Което за мен специално е само и единствено огромен плюс, и без това никога не съм изгарял от желание да си играя на таксиметров шофьор или полицай (макар че тук има едно много яко нещо - колите на ченгетата имат компютри в тях и чрез тях можеш да намериш most wanted list и да ги гониш един по един за пари).

Въобще само виждам колко много за играта има да се изпише, то не е "GSM-a портал към света", не са интернет кафетата, не са най-различните неща, които можеш да правиш с приятелите/гаджетата си, не е убийствената графика (главната критика към серията по принцип), въобще ОГРОМНО Е...

Макар че можеше и още по-яко да е, като например всичките тези кущища пари дето ги трупаш да могат да отиват за нещо смислено и различно от оръжия, амуниции и бронежилетка...Дори го няма моментът с купуването на имоти и "бизнеси" (ако не се лъжа май беше във Вайс Сити).

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 01, 2008 12:43 am

Играта наистина е жестока, но да пусна малко критики за контраст:

- Контролите при стрелба са безумно зле на моменти; дори Kane & Lynch не беше такава драма в това отношение; особено смяната на оръжия и стрелбата от прикритие = what were they THINKING?? За ръкопашния бой направо не ми се говори, но той поне е в самото начало.
- А за тичане = ВТФ?! Аналозите за кфо са.
- Колите ти постоянно изчезват с повод и без повод; доста болезнено, ако е някое поршеподобно или корветоподобно
- Визията е страхотна, но е със слаби текстури, върви повечко към 20 отколкото към 30 кадъра, има някакъв безумен dithering (който направо завиждам на Никола, че не го вижда на SD ТВ-то), яко aliasing, яко попъп,
- Куц брейкинг на колите
- Сума бъгове и бъгчета
- Безумно е ускорено времето. "Нека се видим след час", вика някой сладур и ти а) тръгваш да пориш като луд с 150км/ч, защото "час" = 2 минути или б) плащаш на някой таксиджия, но тогава не можеш да впечатлиш гаджето с яка таратайка.
- Играта умишлено не ти дава да правиш много неща, които би трябвало да можеш да правиш още от самото начало, само за да ти ги "пази" за после.
И още много неща има, но се тая, мързи ме да пиша повече. :)

И т.н. нитпикинг. Абе много ядове си има, но цялостният резултат е невероятен.

Като цяло доволно й давам 9-чица. Дано в неминуемите продължения да оправят повечето от тия ядове.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 01, 2008 1:14 am

AlDim wrote:Играта наистина е жестока, но да пусна малко критики за контраст:

- Контролите при стрелба са безумно зле на моменти; дори Kane & Lynch не беше такава драма в това отношение; особено смяната на оръжия и стрелбата от прикритие = what were they THINKING?? За ръкопашния бой направо не ми се говори, но той поне е в самото начало.
- А за тичане = ВТФ?! Аналозите за кфо са.
- Колите ти постоянно изчезват с повод и без повод; доста болезнено, ако е някое поршеподобно или корветоподобно
- Визията е страхотна, но е със слаби текстури, върви повечко към 20 отколкото към 30 кадъра, има някакъв безумен dithering (който направо завиждам на Никола, че не го вижда на SD ТВ-то), яко aliasing, яко попъп,
- Куц брейкинг на колите
- Сума бъгове и бъгчета
- Безумно е ускорено времето. "Нека се видим след час", вика някой сладур и ти а) тръгваш да пориш като луд с 150км/ч, защото "час" = 2 минути или б) плащаш на някой таксиджия, но тогава не можеш да впечатлиш гаджето с яка таратайка.
- Играта умишлено не ти дава да правиш много неща, които би трябвало да можеш да правиш още от самото начало, само за да ти ги "пази" за после.
И още много неща има, но се тая, мързи ме да пиша повече. :)

И т.н. нитпикинг. Абе много ядове си има, но цялостният резултат е невероятен.

Като цяло доволно й давам 9-чица. Дано в неминуемите продължения да оправят повечето от тия ядове.
Горе-долу съм съгласен с критиките, за което не съм - ще пиша по-надолу. Радвам се много, че очевидно не си станал с гъза нагоре и можем да водим нормален диалог. Най-малкото, защото след известен размисъл и аз се спирам на девятка, като моят главен аргумент е по-слабата история и герои (но тук вече е много на кантар, Нико>>>CJ, Tenpenny + James Woods Dude>>>Pegorino + Dimitri).

По нещата за които си писал:

-има бързо сменяне на оръжия със задържане на LB + посока за типа оръжие. Това Цяла игра го знам и така и не го използвах, защото наистина е зверски неудобно. Иначе престрелките са песен благодарение на системата за прикритие, която определено ТРЯБВАШЕ.
-Тичането на моя бокс си е прекрасно и бая мисии си потичах с кеф.
-Не изчезват колите, ако си ги паркирал като хората. Сега друг е въпросът, че в 4 от 5те ми квартири ИСКРЕНО не знам къде ми е мястото за паркиране, знам го само на тази, която е вдясно от Central Park, защото там е нарисувано със сигнално жълто като за идиот. Там си пазя убер благата количка от Bernie.
-Най-вероятно не си свикнал, на последните няколко мисии бях богЪТ на спирачките :lol: Да, и аз не мисля, че 80 мисии трябва да се учиш да спираш...
-Никакви бъгове при мен ту би онест.
-Да, така е за нещата "пазени за после" но това е точно до 25-30та мисия. Което не е малко, ама и не е много. Пак казвам, че хич не съм умрял да си играя на полицай.

За графиката няма да отварям дума, защото както знаеш няма как да я оценя, на мойто ТВ си е супер, ама Гиърс например се вижда, че е по-сгоден. Фреймрейтът при мен падна точно три пъти за 94 мисии, специално за теб ги броих.

Толкоз от мен. Аре да ходим за монитор ет ласт! :lol:

п.с. Такситата дали просто не МАЖАТ в тази игра, спестяват по 10 минути от един момент натам...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 01, 2008 1:38 am

За прикритието - хубу, ма лепването е крайно дебилно и не можеш спокойно да минаваш от прикритие в прикритие, без да станеш пианист с бутоните.
-Тичането на моя бокс си е прекрасно и бая мисии си потичах с кеф.
А я се пробвай да тичаш докато ползваш десния аналог по време на стрелба :lol: Въобще за спринт е ок, но иначе е дебилия голяма.
Не изчезват колите, ако си ги паркирал като хората.
Мда, но ако НЕ ДАЙ СИ БОЖЕ решиш да почнеш мисия с любимата си кола, много често се случва тя просто да изчезне ей така, за да ти е гадно. Иначе навсякъде местата за паркиране са с жълто бтв.

За спирачките - прекрасно съм свикнал, но това не ги прави по-малко нереалистични и безумни; реално брейкинг + завиване е невъзможно; само с ръчна става
За графиката няма да отварям дума, защото както знаеш няма как да я оценя, на мойто ТВ си е супер, ама Гиърс например се вижда, че е по-сгоден. Фреймрейтът при мен падна точно три пъти за 94 мисии, специално за теб ги броих.
Повечето време, докато караш из града, играта върви с 24 кадъра. Не е баш "насичане", но не е и достатъчно плавно.


А за монитор - скоро :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 01, 2008 8:22 am

Пак казвам, че за мен си беше екстра.

Бтв забравих си през нощта допълнителния вентилатор на бокса пуснат и чак сега сутринта го изключих! ЩЕ ЖИВЕЕ ЛИ, ДОКТОРЕ? :roll:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 01, 2008 9:25 am

Аз досега не съм пипвал GTA, ма това ме изкуши малко. Ще видим след Сайрените и Ориндж Бокса, може да го тествам :)

Иначе за оценките - той и Биошок имаше в един момент само десятки, ама му мина :(
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Thu May 01, 2008 12:35 pm

Деба, такститата са безумно бъгави. В поне половината случаи дори не могат да стигнат, накъдето си тръгнал, защото забиват някъде и тфа е. Единственият изход е да прескочиш цялото пътуване за повече кинти.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu May 01, 2008 12:36 pm

Бате, има ли чаша в живота ти, която да не е била винаги наполовина празна? В смисъл, освен в безмозъчните екшъни, дето количеството куршуми е повече от броя секунди във филма?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Thu May 01, 2008 12:43 pm

AlDim wrote:Деба, такститата са безумно бъгави. В поне половината случаи дори не могат да стигнат, накъдето си тръгнал, защото забиват някъде и тфа е. Единственият изход е да прескочиш цялото пътуване за повече кинти.
Аз винаги прескачам цялото пътуване за повече кинти, не виждам кой болен мозък би си губил активно времето с обратното наистина. Понеже имаш какво да правиш парите, чичо Скрудж...;)
Иначе за оценките - той и Биошок имаше в един момент само десятки, ама му мина Sad
Мне, сори. Биошок в цялата си гениалност не може да се похвали с две чисти 10тки на Геймспот и IGN и това е само като за начало... :lol: Всъщност на всичките места, където Биошок няма 10/10 ГТА 4 го има + тези 10/10 на Биошока = повечко 10/10:))

Да чакаш да минеш Ориндж Бокса преди ГТА 4 ми е някакво искрено смешно, ама си е въпрос на вкус, разбира се. Пък и ти написах лично да драснеш в темата, така че да не прекалявам.

:lol:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu May 01, 2008 12:45 pm

Важното е Нико да вика редовно "Йебем ти пичку матерну!". А се оказа, според историята че ни бил комшийче :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests