Филми/книги ЙЕТ ЪГЕЙН

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 23, 2007 12:10 pm

Сега излиза вечният въпрос - кое първо: книгата или филма? :wink:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 23, 2007 12:12 pm

Нищо особено вечно - практиката е показала, че само два филма са били по-добри от книгите си - Пилето и Боен Клуб. ВСИЧКО друго първо се чете, а после се гледа :) It's really very simple.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Aug 23, 2007 12:13 pm

Бе едва ли са само тия, но принципно си прав
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 23, 2007 12:18 pm

Еми ако се сещаш други, чувствай се поканен да...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 23, 2007 12:18 pm

Е да ма точно вие, връзкари, ще гледате първо филма "Стардъст", който - казват - доста бастардизирал хубавото книжле. :?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Aug 23, 2007 12:18 pm

Така де, това се отнася само за филми, правени по книги. В другия случай - с книга, писана след филма - в огромното мнозинство случаи филмът си е смисленото нещо; даже в момента не мога да се сетя от раз за книга, писана след филма, която да ми е направила по-силно впечатление от филма. И имам предвид именно "по-силно"; има случаи (примерно с Форест Гъмп), когато книгата доразвива разни неща, показва други, които във филма не съм успял да забележа или разбера, така че книгата и филмът имат различен ефект, но все пак филмът си е по-силен от книга, писана по него.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Aug 23, 2007 12:36 pm

Мдааа. Аз пък също съм на страната Книгите първо, съжалейшън!! :oops: И за мен достатъчен е примерът как ми повлия Шогун! Книгата, разбира се. Макар че и сериалът не беше зле.
Честно казано: още не съм успяла да прочета Екзорсист-а! :blush: И това че филма го понасям добре. Та явно, за моят тип въображение, книгата пасва по-добре.
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu Aug 23, 2007 12:38 pm

Аз съм на обратния принцип - предпочитам да не чета книгата предварително, за да не се изнервям с мисли от рода "В книгата беше по-яко направено" и т.н.

Което съвсем не значи, че смятам филмите по книги за по-добри от първоизточника си, точно обратното е в 99% от случаите.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 23, 2007 12:42 pm

Ми Дем, и най-кухият филм по книга я спойли. Предпочитам да се разочаровам от филма, отколкото да си прецакам четенето. Роум, тва се подразбира и без думи :)

Алекс, защо мислиш, че няма да прочета Стардъст преди филма? Аз чета бързо ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
BaYa
Forsaken
Posts: 3002
Joined: Thu Jul 27, 2006 10:20 pm
Location: На топличко, във въображението ми!
Contact:

Post by BaYa » Thu Aug 23, 2007 12:45 pm

Мда, и аз се чувствам така. Преди филм "чиято" книга съм чела, се чувствам нормално (така да се каже). Но когато не съм чела книгата, и някой ме е завлякъл на филма имам един "възел" в стомаха и акъла ми ми припява:_ "Прецааааакваш сеееееее!" :rofl:
Така де, преувеличавам - но радко успявам да влезна с чиста съвест на филми "чуято" книга не съм изчела. :hihi:
Luxury is a matter of having options!!!
Не е по-богат който има повече, а който се нуждае от по-малко!
¡Hagas lo que hagas - la cagas!!

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 23, 2007 12:47 pm

Roland wrote:Алекс, защо мислиш, че няма да прочета Стардъст преди филма? Аз чета бързо ;)
Пък и тя мъничка, такава. Въпросът е, че бг изданието едва ли ше сколасат да го пуснат до месец (или поне до предпремиерната прожекция), а и Амазонът май не е толкоз повратлив?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 23, 2007 12:49 pm

Не, но пък аз я имам от години на английски :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Thu Aug 23, 2007 12:58 pm

Ах, гадино! :shock: Знаех си, че няма да паднеш току тъй в капана. :roll:

Остава въпросът защо не си я прочел тогава и, сори, но единственото възможно обяснение е, че си изчаквал да видиш първо филма!! :mrgreen:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Aug 23, 2007 1:01 pm

На баба ти хвърчилото :) Имам десетки книги на английски, които още не съм чел. Не й е дошло времето просто досега.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Crystal
E'lir
Posts: 167
Joined: Wed Mar 29, 2006 11:23 am
Location: somewhere in Dreamland

Post by Crystal » Thu Aug 23, 2007 1:25 pm

Определено поддържам тезата Първо книгата, а обикновено филмите си ги спестявам, щот после не моа си намера место от нерви как тоно са осакатили хубавата книга :evil:

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 2 guests