Утре (сряда) - да изберем дружно новите теми в "Ефремов

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Утре (сряда) - да изберем дружно новите теми в "Ефремов

Post by kalein » Tue Apr 03, 2007 1:00 pm

(То това като лозунг на Априлския пленум зазвуча...)

Утре (4-ти април), в 20 часа в клуб "Ефремов" (вече доста хора го знаят, но все пак - Дом "Средец", ул. Кракра 2А) ще се предлагат и гласуват темите за започващото тримесечие. Ако имате предложения - елате да ги представите! Ако нямате - елате да подкрепите най-интересното/другарчетата си! (Рол и Трип вече се изпуснаха нещо за "Новата вълна във фентъзито"... :D)

Ако не дойдете - да не съм чул да се оплаквате, че Ефремов бил това, Ефремов бил онова...

К:D
Аз съм мазохист. От грубостта и агресивната глупост ме боли ужасно, но нещо ме кара да продължавам...

Ако не харесваш думите ми, спомни си: винаги можеш да ми спретнеш бан.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Tue Apr 03, 2007 1:10 pm

Мен ме няма:( Дано мине темата за Новата вълна, има доста неща, които могат да се кажат.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 03, 2007 1:21 pm

Ми има един доста сериозен шанс да не можем да дойдем с Емо :( Не поради липса на желание, а на възможност. Така че, Калине, душа, на тебе разчитам да поведеш младата гвардия по пътя към Правилното Гласуване.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 03, 2007 1:29 pm

Ditto.
This is it. Ground zero.

Xellos
Moderator
Posts: 20309
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Apr 03, 2007 3:51 pm

Няма как, тъй като е Светла дата в историята на света точно утре ше пости Ефремов.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Apr 07, 2007 11:47 am

Xellos wrote:Няма как, тъй като е Светла дата в историята на света точно утре ше пости Ефремов.
Мегаломан.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Apr 07, 2007 12:36 pm

Калине, има ли я някъде програмата, дето сте избрали?
This is it. Ground zero.

User avatar
kalein
Arcanist
Posts: 904
Joined: Tue Feb 15, 2005 5:08 am
Location: smiling next to you
Contact:

Post by kalein » Tue Apr 10, 2007 12:58 am

Във форума на Ефремов.

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Apr 10, 2007 11:22 am

За незнаещите (като мен) адреса:

http://www.sf-sofia.com/index.php
Spoiler: show
АПРИЛ 2007

11.04 Космическо ли е бъдещето на homo sapiens? - водещ Николай Теллалов (27 гласа)
18.04 Глобални катаклизми - водещ Велик (20 гласа)
25.04 100 години от рождението на Иван Ефремов, 50 години от началото на космическата ера - водещи Иван Пунчев и Тодор Ялъмов (единодушно избрана)

МАЙ 2007

02.05 Моралното остаряване на фантастиката - водещи Starlighter.info (22 гласа)
09.05 Трилогията на Николай Светлев за Доброто и Злото - нов поглед - водещ Калин Ненов (17 гласа)
16.05 Отношение на религията към фантастиката - водещи - теолози и свещеници (издирват се! Който познава, да кани такива; засега имаме двама) (19 гласа)
23.05 Технологична сингулярност - водещи Чавдар и Крум (20 гласа)
30.05 Операция "Риба" и криптоисторията - водещ Петър Копанов (23 гласа)

ЮНИ 2007

06.06 Новата вълна във фентъзито - водещи Shadowdance.info (18 гласа)
13.06 Авторските права и връзката им с бъдещето на цивилизацията - водещ Григор Гачев (25 гласа)
20.06 Ергосфера - водещ Евгени Алексиев (25 гласа)
27.06 Изобразителното изкуство във фантастиката - водещ Калин Николов (24 гласа)
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Apr 10, 2007 11:48 am

Калине, не знам дали познаваш Базил - момчето с дълга коса и очила, което продава на Славейков срещу пицария АБВ - но мисля, че е идеалният ти човек за фантастика + религия ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 10, 2007 12:21 pm

Морално остаряване на фантастиката? ВТФ?! :shock: :shock: :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Apr 10, 2007 12:47 pm

Жул Верн and stuff... :wink: Доста очевидно е, особено при петдесетарската хардкор научна фантастика, която обикновено се обсъжда в клуба. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Elan Morin Tedronai

Post by Elan Morin Tedronai » Tue Apr 10, 2007 1:17 pm

не бях ходил на този клуб от 3, може би 4 години. бях съвсем отебал нещата, когато миналата седмица отидох, предложих тема за Технологичната Сингуларност и за моя огромна изненада тя се прие. сега даже ще я водя с едно момче.
какво мога да кажа... Бог ме поставя в странни ситуации, наистина :).

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Apr 10, 2007 8:42 pm

shayhiri wrote:Жул Верн and stuff... :wink: Доста очевидно е, особено при петдесетарската хардкор научна фантастика, която обикновено се обсъжда в клуба. :lol:
Извинявай, последна инстанцио, ма не четеш заглавието внимателно. Не е "морално остарялата фантастика", а е "моралното остаряване на фантастиката", демек - цялостно за жанра. Много ми е важно да разбера кво се има предвид, за да си нося яйца и домати, ако трябва.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Apr 10, 2007 9:07 pm

Се в **з, според последната инстанция. :) Един жанр обвързан дотолкова с обичната от Трип прогностика е осъден на вечно обновление - или смърт. Цитираният от мен поджанр умря отдавна, както си му е реда. Киберпънкът и той дойде и си отиде. Изобщо - фентъзи му е макята. Неслучайно има такова огромно преимущество в продажбите.

А ако можеше и то да е нещо повече от евтин чалга ескапизъм, цена нямаше да има. :mrgreen:

Виж, там, като разбереш това, да се опиташ да разбереш и кво по дяволите би трябвало да означава темата, която превжеписалият Е.М.Т е поставен от Бог в странната ситуация да изнася. (Технологичната Сингуларност? :shock: ) Това вече, признавам си, не го разбирам. Дори гуугъл-футо ми даде фира. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests