Само проблеми напоследък

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Само проблеми напоследък

Post by Kolibri » Wed Apr 07, 2004 8:25 pm

По-точно на дневен ред са два. Първият е, че от седмица не мога да си включа ICQ-то. Като си напиша паролата и му дам Connect след няколко секунди /понякога няколко минути/ се появява следното:

The function you are trying to use cannot be accessed at this time. Try to use it again in the following way. Restart ICQ or reboot your computer. If the problem reoccurs, run the ICQ Database Administrator and choose Fix.

Това едно на ръка. Второ. Вчера реших да си оползотворя малкото свободно време като свърша една отдавна отлагана работа, а именно да си направя нов диск с музика. Компютърът ми обаче беше на друго мнение. Дисковете, от които съм си сваляла музиката на компа са били защитени и сега Негово величество ми заявява, че няма, просто няма да ги запише никъде. И при най-добро желание не вярвам, че няма никакъв начин това да се заобиколи някак си.

Та...приемам мнения и помощ по всеки от наболелите въпроси:р
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 07, 2004 8:42 pm

ми преинсталирам си аз q-то през няколко дни се в различна директория и така бачка известно време. или отиваш на go.icq.com и през уебското.

бтв мерси за визиткитеее, мноо са яки! :D

мм как си си сваляла дисковете, на тракове ли? .wav po 50 mb 5мин парче примерно. я повечко инфо.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Wed Apr 07, 2004 8:48 pm

Значи описвам най-просто и възможно най-точно:) Слагам диска в компютъра, пускам си Media player / да не чувам само вой по повод това изявление:ррр/ и му давам Copy from CD. Той почва да си сваля песничките една по една и готово:)
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 07, 2004 8:50 pm

Запуши си ушите. АУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУ. я пробвай вебското иайсик.. ю да не оспамвам. а как се опитваш да ги опечеш
Last edited by Xellos on Wed Apr 07, 2004 8:53 pm, edited 1 time in total.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Apr 07, 2004 8:50 pm

Ми песните audio формат ли са?
Щот ако е така требе да ги направиш mp3
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Wed Apr 07, 2004 8:55 pm

Говорите с пълен лаик в областта, така че ще го заявя направо - нямам идея какъв формат са, по дяволите, просто искам да си ги метна на диск и да си ги слушам в колата! Ама не ще и тва си е:(
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 07, 2004 8:56 pm

хм дризд, нарочно ли ти е така подписа или има правописна на one day

probwa li q-tooooooooooooooooooooooooooooooooooooo
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Wed Apr 07, 2004 9:10 pm

Ми грешка е.
А хммм.... Колибри, не, няма да ти се смея.... много....:)
Сигурно са аудио, щом не стаа....
Ми не знам дали ще стане, ако ги направиш мп3, след това ги пуснеш да се записват като аудио диск...
Едит:Xellos, също имаш грешка(май) pпреди before требе да има запетайка

Rol: Да стане по-шаренко, ше зема и аз да се изкажа. Точният цитат е:
"-You said it yourself, Kain, there are only two sides to a coin.
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... Suppose one day it lands on its edge...
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Apr 07, 2004 9:23 pm

mm wazmojno e to zapetaikite gi izbiagwam po princip.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Thu Apr 08, 2004 7:28 pm

Kolibri, просто забрави. :(
И аз като си купих записвачката, осъзнах каква голяма грешка съм правил, сваляйки си песните с Медия Плейъра. А на всичкото отгоре, когато Нерото ми каза, че песните са защитени, Уинампа отказа да ги пуска въобще.
Една седмица ги събирах дисковете от познати, за да си сваля песните отново. Но този път си бях набавил полезната програма CDex, с която свалих всичко и нямах никакви проблеми. Препоръчвам ти да я намериш и да вземеш отново въпросните дискове, или пък да ги свалиш от нета (аз тогава нямах LAN и ... :o ).

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Fri Apr 09, 2004 3:34 pm

Jaar, thanks. И аз стигнах до същия извод, просто другата седмица ще събера пак всичките дискове, или поне тези, които не им знам заглавията и ще действам направо така. Другите ги намерих в нета и ще тегля, то се е видяло. Уинампа наистина отказа да ги пуска, а Плейъра направо си ми казва, че били защитени и нагло ми заяви, че мога само да ги слушам и това е.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Fri Apr 09, 2004 4:03 pm

Проблема е в това, че M$ Media Player сваля песните във аудио формата на Майкрософт, тоест .wma, в които има интегрирана защита на авторските права. За разлика от повечето неща, дело на споменатата фирма, това работи като хората ;-) за голямо неудоволствие на повечето хора.
Имаше една симпатична малка програмка, която конвертираше защитени .вма тракове във МР3, но за съжаление не си спомням името. Мога да я издиря, но ще ми отнеме малко време (часове до няколко дни...)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Fri Apr 09, 2004 8:10 pm

CDex е програмата, Jaar я каза.
Edit:голяма е около 2мб, има я в Data.bg
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sat Apr 10, 2004 4:37 pm

За нищо, Kolibri. То и едната помощ ... :D

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sat Apr 10, 2004 4:45 pm

Ех, както се казва важен е жестът:) Аз си я свалих програмката междувременно, мисля, че ако не сега то по-нататък ще влезе в действие.
Last edited by Kolibri on Sun Apr 11, 2004 2:58 pm, edited 1 time in total.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests