Archlord

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Archlord

Post by Lord Annorion » Sat Feb 17, 2007 8:03 pm

Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Feb 18, 2007 2:00 pm

Ами в един от магазините на Пулсар продавачката ми обясняваше, че героите имат много анимешки физиономии и визия. Никола от друга страна разправяше, че играта била безумно тъпа..., но подозирам, че не я е играл.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Feb 18, 2007 2:02 pm

И аз чух че е много тъпа.Предпочитам да инвестирам в Guild Wars. :roll:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6937
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Feb 18, 2007 3:30 pm

Все пак е хубаво да се пробва, преди да се говори:)
Ако не друго поне е станала без месечни такси, та ако някой е ентусиаст...:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Sun Feb 18, 2007 5:03 pm

Ами игричката си е много добра и потчи няма минуси. Тези, които ви говорят, че е тъпа едва ли изобщо са я подкарвали. Просто много глупави рецензии са изкарали някои сайтове и правят лоша реклама на играта. Единственното, което може да се нарече минус, ако се сравнява с GW е графиката. Но не си правете изводи от скрийновете, защото там много си мяса на боза. Аз като разгледах няколко скрийна и се бях отказал да я купувам, но след това все пак я взех и сега тя ми е фаворитът измежду MMO игрите. Играя и WoW, и GW и доста от този сорт, затова не може да се каже, че не вдявам от MMO-та. Това, че махнаха месечните такси не говори много добре за играта, но така стана по-достъпна. Сега да не ме линчувате, като кажа че я харесвам повече от GW!? :) Досега не съм чул, някой който си е закупил играта, да се е оплакал. ;)
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5773
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Feb 19, 2007 4:07 pm

На мен ми изглеждаше любопитно, но нямам ресурс от време да играя :) Ако можеш да направиш някакво по-подробно сравнение между нея и Гилд Уорс, че да добия някаква представа? С какво ти харесва повече примерно?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Feb 19, 2007 4:43 pm

Мда, за Гилд Уорса например казват че е нов вид ММОРПГ(Кооперативно? :? ), тази предлага ли нещо ново или е все същото блъскане по мишката като другите?
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Feb 20, 2007 1:10 am

Знам че не му е тука мястото ма да питам за Стормрийч... веднъж един тиквеник в един всеобщ магазин, няма да му споменавам името, ми каза че Гейм карти нямало за тая игра и следователно мое си плащаш само с кредитна карта. Вярно ли е това, и ако е така, защо внасят проклетата игра, само да дразнят...

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Tue Feb 20, 2007 10:00 am

inkheart wrote:Знам че не му е тука мястото ма да питам за Стормрийч... веднъж един тиквеник в един всеобщ магазин, няма да му споменавам името, ми каза че Гейм карти нямало за тая игра и следователно мое си плащаш само с кредитна карта. Вярно ли е това, и ако е така, защо внасят проклетата игра, само да дразнят...
http://www.pulsar.bg/prodDetails.php?prod_id=7757 Това ако не е предплатена карта, не знам какво друго може да е. :)

А сега за Archlord и GuildWars - айтъмите в GW нямат възможност за подобряване, а тези в Archlord имат. Като се вземе предвид това и многообразните билдове на героите, всеки един противник в PvP-то има различни предимства и слабости. Имам предвид, че почти всеки айтъм(брони и оръжия) има слот/sock/джоб или повече(максимумът е 6) и в този слот може да се слагат определен тип подсилващи камъни. При правилен билд на скиловете, избор на оръжието(1, 2 hand sword, blunt, axe или специфичните за всяка раза, има и щитове разбира се) и броните, и при тяхното правилно upgrade-ване в зависимост от класа и желанието на играча(за PvE и PvP), се получава един изключително силен герой с възможности както за по-добро гриндене, така и за забавен и ползотворен PvP рейд. Други плюсове за играта са гилдиите - с максимален брой от 50 човека и многобройни възможности за подобряване им. За да се подобри гилдията обаче, трябва да се съберат играчи от нея(но задължително с лидера) и да направят PvP рейд в специално направеното за това място, като това дали в гилдията ще има подобрения, зависи само и единственно от силата и умението на играчите да работят в екип. Друго предимство е, че има свобода на действието, което в GW в ограничено от градовете. Тук си ходиш където поискаш и стига да поискаш, но грижата да оцелееш там си остава твоя. ;) Също едно добро хрумване на създателите са специалните Чантра кредити, с които се купуват специални айтъми, качващи XP, Loot, и даващи предимства на героя, както и телепорти за главните градове на трите раси, които иначе са доста делечко един от друг. Има и още доста неща, за които не се сещам в момента, но ако поопитате ще ви ги изясня. А да не забравя да добавя, че expansion-ите са под формата на големи кръпки(patch) и са безплатни. През март се чака нова кръпка, която ще прибави опциите CastleSiege, Archlord, ще вкара нови оръжия и брони и още много неща, които са характерни за expansion-ите. :) :)
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Feb 20, 2007 10:10 am

От всичко което си написал оставам с впечатлението, че Archlord е една много лейм игра. Няма и грам оригиналност. Всяко нещо в нея го има и в WoW, GW и L2, само че събрано на куп. Играта е нагледен пример как не се прави ММО. Това че има заблудени души, които си мислят че са открили топлата вода, не означава че играта превъзхожда с нещо изброените по-горе. Самия факт че само няколко месеца след старта й премахнаха месечните такси говори предостатъчно.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 20, 2007 10:11 am

А сега за Archlord и GuildWars - айтъмите в GW нямат възможност за подобряване, а тези в Archlord имат.
Не е така, и оръжията, и броните в Гилд Уорс могат да се подобряват.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Delegat
Aes Sedai
Posts: 1583
Joined: Mon Dec 25, 2006 7:53 pm

Post by Delegat » Tue Feb 20, 2007 10:18 am

Той има предвид ала Диабло 2 :D

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Feb 20, 2007 10:29 am

Ам... а каква е генералната разлика? Щото на мен ми се виждат аналогични...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6937
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Feb 20, 2007 10:39 am

Мне
в диабло според броя слотове на оръжието можеш да сложив ПОВЕЧЕ от един ъпгрейд. В ГУ не е така:)
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Lord Annorion
Scholar
Posts: 119
Joined: Mon Sep 04, 2006 9:17 am

Post by Lord Annorion » Tue Feb 20, 2007 10:45 am

Аз така и не видях начин да се upgrade-ват оръжията в GW,но нейсе... :)
Sig by me

Light thinks it travels faster than anything, but it is wrong. No matter how fast light travels, it always finds the darkness has got there first, and is waiting for it.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests