Международното положение

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Post Reply
User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Международното положение

Post by The Dragon » Tue Jul 18, 2006 11:14 am

Израел за пореден пък решиха да се направят на интресни и да видят докъде стига протекцията на Щатите. Това в Ливам върви към открита война. Казуса с Иран е още нерешен, а Ирак в никакъв случай не се подобрява. Напрежението между Шанхайската група и Вашингтон продължава да расте, Япония е неориентирана, а Европа безсилна. Скапано. Само аз ли изпитвам известни опасения за бъдещето?
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 18, 2006 11:20 am

Предполагам, че не си единствен, което за съжаление така и не прави особена разлика. Колкото до Ливан, според мен там нещата са си били планирани, защото ми се струва малко смешно да се предполага, че Израел ей така ще се хвърлят с цяла армия да спасяват двама души - ако не се лъжа жертвите от израелска страна вече са около десетина ... Явно са чакали нещо подобно като повод да ударят Хизбула, в общи линии това ми се струва и най-логично. Както и с ивицата Газа, изтеглиха си заселниците, и сега могат на свобода да атакуват палестинците, с цел да унищожат Хамаз (които винаги са били съсредоточени там).

Колкото до САЩ, с президент Джордж У. Буш какво друго очакваш? Републиканците винаги са подкрепяли Израел и ще продължават да го правят - та нали Израел прави в Ливан това, което САЩ направиха в Афганистан и Ирак. И на мен ми се иска Европа да не беше безсилна, но за съжаление не е така. Явно това е светът, независимо дали ни харесва или не.
This signature is not yet rated

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Jul 18, 2006 11:30 am

А какъв е формалният повод за нападението, че нещо го пропуснах?
This is it. Ground zero.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jul 18, 2006 11:31 am

Ако имаше къде да слезем от света, дет се вика...
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 18, 2006 11:34 am

Moridin wrote:А какъв е формалният повод за нападението, че нещо го пропуснах?
Отвличането на двама израелски войници от Хизбула, след нападение на израелски граничен пункт. Израел иска незабавно предаване на войниците и поемане на охраната на израело-ливанската граница от ливанската армия. В момента южен Ливан е на практика в ръцете на Хизбула и техните милиции, а централното правителство на практика няма думата. Положението е сложно, обаче, тъй като Хизбула е формален член на ливанското правителство, и популярността им нарастна значително след израелските атаки.

Абе гадна работа, аз разбирам Израел от гледна точка, че Хизбула си е нищо повече от терористична организация. Но пък никога не съм одобрявал американската тактика да се намесваш в чужди страни както си искаш и когато си поискаш. Но явно такъв ще бъде светът още дълги години, с правото на по-силния.
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 18, 2006 11:39 am

И на мен ми е черно и имам опасения. Като капак оня севернокорейски хахо не спира да изстрелва ракети. Като им се мре толко на тея имбецили за ко не се гръмнат дружно, вместо да развяват напред-назад желанието си да загробят солидарно целия свят?!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Couatl
Sorcerer
Posts: 492
Joined: Wed Feb 02, 2005 8:24 pm
Location: In the temple of the purple feathers

Post by Couatl » Tue Jul 18, 2006 11:44 am

Вие се радвайте, че Фидел си трае. Иначе с това геополитическо положение там...

А иначе, драконе - да не е за пръв път тая ситуация. Погледни само през миналите две десетилетия колко пъти са ставали такива проблеми.
...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Jul 18, 2006 11:49 am

Фидел не си трае, но просто няма ресурси да направи каквото и да е. Русия вече не му свети. И без него светът в момента е опасно място за живеене.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Jul 18, 2006 11:53 am

Хизбула не ги ли отвлякха след като Изреал нахлу в Газа за пореден път?

а Изреал нахлу май пак заради някакви отвлечени
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 18, 2006 12:04 pm

thunder wrote:Хизбула не ги ли отвлякха след като Изреал нахлу в Газа за пореден път?

а Изреал нахлу май пак заради някакви отвлечени
Точно така. Първо Израел нахлу в Газа заради някакъв отвлечен ефрейтор, след което се случи историята с Хизбула. Само че това е по-скоро съвпадение, тъй като Хизбула обявиха, че операцията им била планирана с години. Все пак израелската граница е най-охраняваната в света. Друг интересен факт - загубите на Израел в операцията в Ливан към петък са били най-големите в последните десет години, а именно - 8 души. Така че си правете сметка за каква военна подготовка става дума в израелската армия, арабите не могат да им стъпят и на малкия пръст ...
This signature is not yet rated

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 18, 2006 12:43 pm

http://fishki.net/comment.php?id=11867

е винаги има и камъни за мятане. Напред войници на Борогравия.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Elan Morin Tedronai

Post by Elan Morin Tedronai » Wed Jul 19, 2006 12:29 pm

израелската армия е една от най-добре подготвените в света и те получават оръжие от "Da Big Boss". имам един приятел, който беше прослужил там, защото майка му беше еврейка. тяхната казарма е 3 години. и не е като тукашните казарми. там момчетата влизат във война. повечето от тях не остават без загуби сред приятелите си.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jul 21, 2006 5:17 pm

Ne sum suvsem naiasno kakvo stava...
Zatova niama da se vpuskam v komentari.
Samo iskah da spodelia, ce malko me ucudi nezainteresuvanostta na amerikancite ot takiva nesta kato problemite v blizkia iztok....
Horata si gledat rabotata, tuk tame neshto se poiavi po televiziata, niakoi drug vestnik pisa tova onova.....
Be kato znam kakvo stava po princip v bg pri takiva subitia...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Jul 23, 2006 8:05 pm

И става все по-грозно. Само дано Иран има достатъчно акъл да задържи за малко. А и Израел ми спечели вечните симпатии след като обявиха испанският премиер за антисемит, защото е казал, че Израел прекалява с приложената сила. Тъпи идиоти.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Jul 24, 2006 8:29 am

Фанатиците трябва да ги прихващат още в зародиш и да бъдат абортирани своевременно, факт.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] and 3 guests