Superman Returns! For real!

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Superman Returns! For real!

Post by Amos Trask » Mon Jul 17, 2006 11:10 pm

Много, много добре направен филм. И изненадващо избягващ доста очаквани клишета. Актьорски състав - перфектен. Брендън Рут се справи много добре - 100% точен кастинг. Останалите актьори също бяха на ниво. Само дето ми се щеше по някое време Джеймс Марсдън да облече костюма с Х на него и да почне да запва лошите с поглед. :P Но това в кръга на шегата - супер се справи човека с ролята си. Ефектите - много добри, но без да се натрапват. Някой беше казал, че по това се познава добрия ефект - когато не му обърнеш специално внимание, а го възприемеш просто като част от филма. Като цяло идеята за плана на Лекс Лутър можеше и малко по-добре да бъде измислена, ама хайде - все пак трябваше да бъде спазена комикс-традицията за катастрофа с големи пропорции, която Супс да спре. :D Иначе във филма имаше доста дребни детайли, които придаваха неочакван реализъм на историята и отношенията между героите. Добра работа! Изпипана.

Много съм доволен, вероятно ще си грабна DVD-то когато се появи. А споменаването на Готъм по едно време ме хвърли в спекулации за евентуален бъдещ кросоувър с друг виден нощен супергерой. :wink: Такава идея между другото циркулира от години и сега след възраждането на двата франчайза като нищо може да хванат да я осъществят. В правилни ръце и с правилен подход това може да стане Филмът! :idea:

А засега препоръчвам горещо "Супермен се завръща"! :D
:shark:
Feel the summer!

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 18, 2006 12:52 am

Хъх, не съм убеден, ма ше го скивна. Земе че ми хареса.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Tue Jul 18, 2006 2:28 am

Абе Супермен много нереално ми дрънчи. Да ходи Кларк Кент цял ден със костюма под дрехите е ОК, ама къде си слага наметалото да му се не види? Който гледа филма да каже как Супермен се справя с този проблем.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jul 18, 2006 11:50 am

Аз зася само лоши отзиви чувам, а тоя Брендън Рут е такъв пендел, че едва се трае само на снимките и трейлъра... Но ше го гледам и тогава ше си реша :)
And you can't dance with a devil on your back...

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 18, 2006 12:18 pm

И мен винаги ме е дразнела самата история - даже съм гледал оригиналния Супермен, където Марлон Брандо играе истинския баща, ама никак не ме впечатли като атмосфера. По отношение на супергерои, май само Х-мен и Батман са ми особено интересни ...
This signature is not yet rated

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue Jul 18, 2006 4:53 pm

Хмда, аз пък викам гледайте го, а коментарите после, щото така малко несериозно...

А Марлон Брандо играе и в този. :wink:
:shark:
Feel the summer!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue Jul 18, 2006 5:31 pm

Аз по-скоро имах предвид, че самата идея не ме вълнува особено. Иначе филмът може и да е добър, лошо няма. В интерес на истината, и Sin City си беше много добър филм, но и там самата идея с насилието не ми допадна, така че просто не ми харесва, така че си е доста субективно. А това че Марлон Брандо играе и в този - ох, няма ли срам за тези хора, да го оставят човека да почива в мир, какво ги е прихванало с тия дигитални фантасмагории.
This signature is not yet rated

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jul 18, 2006 7:23 pm

Е видях го. Е Супермен си е. Но тъй като аз никога не съм харесвал S мога само да кажа че продължава да ми тъпее. Кевин Спейси е пич поне както обикновено, а друго хубаво не видех.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jul 21, 2006 11:23 pm

Току що го гледах и аз - адски голяма боза е, толкова е pathetic, че няма накъде повече. С изключение на добре познатата Джон Уилямс темичка, която аз лично си харесвам и един-два псевдо екшън момента с мнооого компютър, другото беше просто скучно. Brandon Routh е по-скоро СУПЕРГЕЙ, отколкото СУПЕРМЕН, sorry :roll: :oops:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jul 22, 2006 12:17 am

Superman, gay? No way :mrgreen: просто така си изглежда ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Jul 22, 2006 12:27 am

Филмът е УЖАСЕН просто, ужасен, от много време насам не съм се МОЛЕЛ да свърши филмът, за да се махна ВЕДНАГА от там...А принципно обичам комиксожи екранизации...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jul 22, 2006 10:39 am

А кво остава за тия от нас дет не ги боли изобщо парацунгела за комикси :mrgreen: Знаех си аз, че теорията на вероятността в крайна сметка ще си каже думата.
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Jul 23, 2006 2:08 am

Коя точно част, викаш, не ви боли за комикси? Тва... евфемизъм ли е? :shock:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jul 23, 2006 10:24 am

Не бе, опитва се да оригиналничи ;ррр
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Jul 23, 2006 11:02 am

Така си ми дойде, хлопна си точно на мястото и туйто :roll:
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 1 guest