"И ето идва телеграматааа... У-вол-не-ни-е!!!"

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

"И ето идва телеграматааа... У-вол-не-ни-е!!!"

Post by Marfa » Thu Nov 03, 2005 10:20 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Fri Nov 04, 2005 1:37 pm

Ох, ами какво да кажа - като човек, който вече е минал през това, смея да твърдя че цялата тая казарма не е нещо кой-знае какво. Сега, вярно че е адски тъпо, абсолютно губене на време, наоколо е пълно или с неизживяни пубертетчета, или с представители на малцинства с техния специфичен мирис, и че това което най-вече се научава е да скатаваш от работа. От друга страна са само 6 месеца (с идеята че това съобщение е предназначено най-вече за имащите висше образование), което гледайки назад минава доста бързо. Не че и аз нямах календарче на което си отбелязвах всеки изминал ден, ама някак си се изтърпява.

В интерес на истината, аз също съм на мнение че задължителната военна служба е отживелица и не трябва да я има повече, ама нещо не виждам що толкова се шашкат някои хора. Сега, всеки може да е прецакан - ей на, един приятел влезе миналия месец, а навършва 27 накрая на тази година, което си е доста кофти късмет, все пак. За мен лично, гледайки назад, казармата си беше доста забавно преживяване - малко екстремно на моменти, ама подобен опит просто не може да придобиеш другаде :) Пък и някак си е неповторимо чувството да викаш "У-вол-не-ни-еееееееееееееееееееее!!!" с цяло гърло, точно след като си излязъл :lol:
This signature is not yet rated

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 04, 2005 1:46 pm

Да, ама идея си нямаш колко неповторимо чувство е да хванеш цигулката след 6 месеца несвирене, имайки предвид, че и един е фатален :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Fri Nov 04, 2005 5:19 pm

Ми то за мене Англия си беше нещо като казарма, ама съм убеден че истинската казарма е някакси много по-страшна :D бе не знам, надявам се да греша, щото може и да не успяея да се спася:-))))
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 04, 2005 6:47 pm

Roland of Gilead wrote:Да, ама идея си нямаш колко неповторимо чувство е да хванеш цигулката след 6 месеца несвирене, имайки предвид, че и един е фатален :/
Еми, Рол, съмнява ме в казармата да не свириш...
Братовчед ми като музикант като влезе и веднага го тикнаха в някакъв кръжок или нещо такова и цяла казарма са правили джумбаре, че и по военния телевизионен канал ги даваха...
:)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Nov 04, 2005 7:28 pm

Отживелица си е и още как. От една страна в личен план - на какво може да ме научи казармата? От друга - в национален, защото войни вече не се водят с многочисленост на слабоквалифицирани редници.

Ако някой ден и на мен ми дойде до главата, се надявам с медицината да се уредя нещо, но дори не съм проучвал какви възможности има.

Jaime, вярвам в музикалните способонсти на Рол, но все пак джамбуре с цигулка?! :shock: И то в казармата.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 04, 2005 7:33 pm

За друг тип свирене иде реч тук ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Nov 04, 2005 7:39 pm

Нещо много ги разбираш тези неща. :P Да взема и аз да си ускоря разбирането на Венерическите болести...
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 04, 2005 8:16 pm

Джумбаре беше образно казано...
Иначе верно, че братчеда с акордеона сигурно му е било по- лесно с джумбарето :П
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Nov 04, 2005 8:58 pm

Абе загуба на време си е тотална, ма все пак де щех иначе да фана калашник в мирно време да пострелям на аванта ;). Да речем месец там малко чанч за идеята и толкоз стига ако ше има.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Nov 04, 2005 9:03 pm

Мдам, някъде бяха решили проблема с военната служба, с три дни ходене на познавателни лекции, май е най-адекватно...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Nov 04, 2005 9:08 pm

Във Франция май беше тва :roll:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Nov 04, 2005 9:21 pm

Бих казал, че отмяна на задължителната военна служба е още по-адекватно решение. Или ако я има, да важи и за жените, това си е чиста полова дискриминация. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Fri Nov 04, 2005 9:24 pm

хехе,аз отървах казармата доживотно 8-)

потна късогледа свиня с дюстабан като мен само за генерал става,ама няма как да ме бучнат да съм шапкар ей така от нищото 8-)

иначе до колкото знам в германия(хм,там ли беше всъщтност?) отбиваш службата като изпълняваш обществено полезен труд-в домове за старци или сираци,в чистене на боклуци или други такива подобни занимания.
ама кой държавник да се сети да го направи и тук така....
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 04, 2005 9:54 pm

Morwen wrote:Мдам, някъде бяха решили проблема с военната служба, с три дни ходене на познавателни лекции, май е най-адекватно...
В Канада ги караха една седмица да ходят на лекции и да им прожектират филми. Сютс ми файн.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests