Сянката

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Сянката

Post by Amos Trask » Fri Jun 17, 2005 9:41 pm

Говорейки за сполучливи филмови адаптации на комикси, не можем да пропуснем "Сянката" - стилен, интересен, вълнуващ и с Алек Болдуин. :P Утре го пускат на DVD заедно с вестник Стандарт на цена 2.50 лв. Аз естествено го грабнах още тази вечер и съм доволен - 16:9 и 5.1 е, точно както трябва. :D Съветът ми - не го пропускайте! :)
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jun 17, 2005 11:29 pm

Ъъъъ, аз още навремето гат го гледах, не умирах от възторг, ся си го представям как ше ми изглежда... Мен Еквилибриума по ме вълнува.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri Jun 17, 2005 11:54 pm

Ти си знаеш, аз само казвам за офертата. Мен ми е любим открай време филма.
:shark:
Feel the summer!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Jun 18, 2005 8:43 am

Кхъ кхъ, чингис беше фен, ма чак хубава адаптация, чак болдуин. Пичката ставаше де. Адаш - Гледа ли "Team America"? :twisted: Da tru Bolduin, ма грабва офертата леко, ако го мерна ше си го зема, ма кат сметна че за 2.50 ше си запиша две рандъмни двд-а ше бъде според настроението ;р

Btw по 'нова' некви нови серии на Костнеурките Нинжда ся мернах, в бая аниме стил. Признавам, не кефат така.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
simple_stupid
Sorcerer
Posts: 353
Joined: Sun Jun 12, 2005 3:22 pm

Post by simple_stupid » Sat Jun 18, 2005 11:13 am

Ако мога да се намеся, най-добрата адаптация на комикс според мен се появи токущо. SIN CITY. Трябва да си призная, че съм мноооого стар за ужасии и подобни страхотии, щото съм закърмен с Ну Погоди и крокодила Гена. И на времето не ни пускаха Мики Маус, щото е изпълнен с насилие, но този филм е направо гениален. При все че се опитвам да употребявам думите умерено, мисля че е точно такъв. Наистина е удивително, колко незабележимо премина по екраните, а и тук май още никой не му е обърнал внимание. Странно е някак.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sat Jun 18, 2005 11:57 am

А, обърнаха му доста внимание на "Sin City" и тука, и на други места... :)

"Team America" го гледах и никак не ми хареса. Тъпееше ми през цялото време, а и хич не беше добре направен. :x

А на "Костенурките Нинджа" постоянно гледам някакви серии из нета, ама ся не ми се гледат, нито старите, нито новите. :D
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Sat Jun 18, 2005 2:27 pm

Хрумна ми, че тук е мястото да пусна линк към един бъзик с друг комиксов герой - Батман. В него парадират превъплъщението му в Justice League Unlimited. Има и шамар към Лукас вътре. Кеф! :P

http://free.data.bg/erkenbrandt/Fun%20s ... 20Hero.mp4

Файлът е видео и се отваря с QuickTime!
:shark:
Feel the summer!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jun 23, 2005 10:46 am

Уаааааааааааа, тоя път към 'Стандарт' са пуснали "Бандите на Ню Йорк", ей тва вече си го зех с кеффф ;)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Jun 23, 2005 11:13 am

Те и миналата събота го бяха пуснали и яко залежа. Аз също НЕ си го взех. Не обичам такива филми.
:shark:
Feel the summer!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Jun 23, 2005 12:20 pm

На мен "Стандарт" ми паднаха в очите след като обявиха че ще пуснат "Пианистът", а се покриха. Само една бележка за Рол - "Equilibrium" го има в момента, като приложение към PC World, за 8 лв., ако не се лъжа - и за да няма грешка, става дума за филма с Крисчиън Бейл.

http://www.imdb.com/title/tt0238380/

Колкото до "Сянката", гледал съм го този филм преди време, не беше лош, но след като не съм чел оригиналния комикс, не мога да кажа колко добра адаптация е. Все пак не мисля, че си заслужава да го взема, някак си не ме грабна много, пък и Алек Болдуин ми беше малко странен в главната роля. Изобщо ми се струва, че нещо сценария беше попретрупан на две на три - не твърде зле, ама оставам с впечатлението, че е препоръчително човек да е чел комикса преди това.
This signature is not yet rated

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jun 23, 2005 4:42 pm

Amos Trask wrote:Те и миналата събота го бяха пуснали и яко залежа. Аз също НЕ си го взех. Не обичам такива филми.
все повече и повече се отдалечаваме кат вкусове кат гледам :)
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Jun 23, 2005 5:27 pm

Ми аз кво съм виновен, че нямаш добър вкус? :P :D 8-)
:shark:
Feel the summer!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Jun 23, 2005 9:33 pm

Не си достатъчно убедителен ;р А Аз толкоз се старя да култивирам някакъв вкус. Ма на! Ей са си търся примерно 'mr i ms Smith' да гледам. И подозирам че ше му се накефя. :wink:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Jun 23, 2005 11:12 pm

Човек не бива да подозира, преди да е гледал някой филм. Често това буди разочарование...
:shark:
Feel the summer!

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jun 24, 2005 8:39 pm

Накефих се :). Подозренията отпаднаха.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests