Malazan Book of the Fallen

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Sat Oct 16, 2004 9:33 pm

Абе аз се опитвам да го поощря момчето, нали тайно следи всяка наша дума, ама ти толкова нетактично го окастри...Направо бих си помислил, че се заяждаш нарочно с горкото пухче...което, между другото, прави всичките си грешки от бездарие, пак от бездарие и само от бездарие, да отбележа, след като така и така ми пропадна благородно-лъжливата акция.

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Sun Oct 17, 2004 9:55 pm

Абе не мога да разбера какво толкова сте го заяли този Русинов. Не знам колко е близък превода му до оригинала, но не мисля че е писал безмислици, пък и си звучи добре. Погледнах набързо преводите на пролога на книгата в другата тема- ами неговия звучи най литературно, за достоверно не знам :wink: . Чакам сега "възмутени" граждани и гражданки да се обадят, ама туй е положението.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 17, 2004 10:03 pm

Не, не е :) Ма ше пораснеш и ше разбереш. Евентуално.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

Post by Lews » Mon Oct 18, 2004 1:43 am

Превода не ме вълнува много, но аз имам доста забележки към Малазанската поредица , тук ли направо да ги пусна или в някоя друга тема? :?

Мор: тук
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 18, 2004 3:46 pm

За това е топикът :) Но все пак кажи първо на какво се базират тия ти критики, щото последния път, когато проверявах, беше чел само първа и втора до средата.
And you can't dance with a devil on your back...

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Tue Oct 19, 2004 4:08 pm

Ами ако не му е харесала нищо чудно да я е спрял до втора книга!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 19, 2004 6:54 pm

Е да, но пък не може да има кой знае какви критики към поредицата като цяло... А ти недей много да знаеш, щото и толкова не си прочел още
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Lews
Scholar
Posts: 146
Joined: Tue Jan 13, 2004 3:34 am

Post by Lews » Wed Oct 20, 2004 12:41 am

Повечето крити ще си ги запазя засега, ето само 2:

1) Прекалено много герои и информация на едно място. Трудно се разбира какво става, явно автора си мисли, че ние знаем колкото него. Тук трябва да сложа и бързото действие, от което не се разбира много какво става. Аз лично се отказа да чета книгата на едно част във 2ра книга, кадето след 10стр. нищо не разбрах какво става. Имам предвид момента , където няколко човека пътуват с лодка и спасяват онея другите от острова( не ми се рови за имена) и попадат в там
?магията? на един друг маг и там срещат някви си други , бе личи си че нищо не съм разбрал:)

2) Липсата на чувство, на дълбочина. Може би това после се оправя, но първата книга и липстват емоците според мен, 1 месец след като я прочетох вече не помня нищо. Имаше само един красив момент, когато Crokus говореше за въпросните "Лунни Градини". като цяло емоционално не ме докосна.

Не ме линчувайте плс:) Има си и много плюсове поредицата, не казвам че е слаба или нещо такова.
"Сърцето ми е мрачен леден храм -
и боговете кървави не моля...
Изгубих всичко,за да го създам -
железен и студен по моя воля..." Дара

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Oct 20, 2004 9:26 am

Няма те линчувам, ама просто при мен примерно не е така. Многото герои и бързото действие объркват в първите трийсет страници, после ти е кеф, че не ти е всичко изтапанено и обяснено. ЧУвства в първата кой знае какви няма, вярно, макар че не е и да липсват покрай, да речем, Лорн. Големите емоции така или иначе са в трета, която все пак ти препоръчвам да прочетеш. Обаче си трогва според мен :) А и компенсира с брутално яка история.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Wed Oct 20, 2004 10:05 am

надявам се само авторът да не е взел пример от Джордан, т.е. да пуска едни хубави интересни загатки и намеци, и после да има да се чака по сто години докато се разбере какво става. Иначе първата книга засега си е много добре :wink:

User avatar
sauron
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 14, 2004 8:50 pm
Location: Middle Earth

Post by sauron » Wed Oct 20, 2004 2:42 pm

Е да ги вземат дяволите и бард-ците. Липсва ми една кола от книгата- от 416 стр. отивам направо на 433. А там точно започваше един дуел. Бати простотията.......

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 22, 2004 7:46 pm

Аре стига плюли, на мен ми харесва превода с леки изключения, за които отговорност може да се търси и на г-н Иван Тотоманов, подписан като редактор, който вместо да пооправи някой и друг словоред кротко си е пил я кафето, я нещо друго, квот е намерил, нали, ми вместо да дерибействаме на тая тема що не ми кажете едно-друго:
1. Тез богове що са толкоз... слабовати бе? Всеки малко по-силен маг ги прави на луди калинки, докато те блеят!
2. Лорн може ли пък да е таква мръхла, питам? За какво се сърди на Татърсейл и всички останали заради погрома в Мишия, само не и на Ласийн? А?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Fri Oct 22, 2004 7:56 pm

1.Боговете не са слаби, просто има много не-богове, които са много силни. Така да се каже, има толкова "супермени" (ascendants, нямам идея как е преведено това, но примерно Рейк е такъв), че се неутрализират и трябва да се надлъгват. :) Quick Ben може да надхитри някой бог, но не би имал много шансове в пряк сблъсъ, макар че когато е извън "територията" си, всеки бог е уязвим.
2. Не помня :).
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Oct 22, 2004 8:36 pm

Аха! Асценденти е оставено:) Значи, засега теорията ми, че Лорн е мръхла не е особено поклатима;Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Oct 22, 2004 8:37 pm

Лорн просто има болезнени спомени от детството, формиращи директно по учебника по психология неадекватност, то е ясно.
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests