Имам си Playstation 3!

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Feb 20, 2011 8:57 pm

Точно от геймплея да се оплачеш...

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 20, 2011 9:33 pm

Геймплей не видях - играта се играе сама с един бутон.
Понеже ме мръзи да обяснявам копвам аналогично на моето мнение с уговорката че там докъдето стигнахме беше по- далеч от това в мнението.
Не съм играл първата. Днес почнах двойката - стигнах до патакламата в центъра на ония потрошен град(на около 30% от играта). Еми не мога да разбера какво толкова се насирате по нея. Играта е един екшън с приятно поднесена история. Най интересното е, че играта се води сериозно приключение(по скрипт), а до тук няма нито един пъзел, нито няква засукана, екзотична локация, която да се възползва свясно от платформър елемента, а в комплект с това си върви един абсолютно праволинеен левел дизайн?!?! Всичко което е свързано с платформър геймплея е мега лесно за изпълнение, и не ти се дава дори и за миг възможност да се замислиш дали това е правилната посока/движение. Аналогично не съм и умирал нито един път до сега, в следствие от падане или погрешен избор на отскачане и тн. Да не говорим пък за "подсказването" като бутнеш кръстачката нагоре - в малкото места където можеш да се зачудиш на къде да хванеш, играта предлага да ти покажа правилния път! Дори нямаш и инвентар, като оставим оръжията на страна - бахти адвенчъра. Общо взето 80% екшън и 20% скоци и драпане по стените ала Принца на персия. .
И да не оставате с погрешно впечатление - локациите, режисурата и разнообразието компенсират всичко но геймплей просто няма.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Feb 20, 2011 10:01 pm

Пълни глупости. Геймплеят е комбинация от Gears of War и Tomb Raider, който се доближава достатъчно до качеството на първата и доста отвява втората. Пъзели и моткане из разни антични локации има колкото щеш по-нататък, така че съотношението е по-скоро 60:40 в полза на екшъна.
Идея си нямам какво се опитваш да кажеш с това, че се играе "сама с един бутон". Изявлението за инвентара в цитата е доста bs. Това е екшън-адвенчър, не Grim Fandango.

"Аналогично не съм и умирал нито един път до сега, в следствие от падане или погрешен избор на отскачане и тн." - това е особено комично, предвид че принципно един от най-дебилните проблеми на екшън-адвенчърите а-ла Tomb Raider са неясно дефинираните зони, за които можеш да се хващаш.

И бтв това въобще не си на 30% от играта. Тя има 26 чаптъра, като ти си на 5-6-ти. Така че пак мрънкаш предварително и след някой-друг ден ще се обясняваш колко си бил в грешка. :mrgreen:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 20, 2011 10:32 pm

По полека с определенията - стигнахме до Тибетското ниво което като гледам е 17 от 26 чаптъра. Игратакогато няма престрелка се играе с ЕДИН бутон - X.
Явно си играл някаква особено колекционерска версия със специални екстри защото в моята се катериш точно като на Асасин Крийд, ама без паркура. Всички нива са абсолютно линейни - имаш само един път.
Екшъна единственото което ми хареса беше опцията да близък бой. Но пак не и носи удволетворение - имах чуството че бия по капачки а не по-хора. Дори не са им направили кръв като ги пълниш с гранати- Мъпети отвсякъде.

Нищо комично не виждам елементаризирането на геймплеен елемент като скачането в такъв тип игра. Комичен може да е само "геймъра" който си мисли че влияе по някъкъв начин на играта и прави нещо докато всъщост ролята му е сведена до регулярно натискане на едно и също без опция за грешка или напрежение.
Защото Uncharted 2 е точно това извън екшъна и няма никакво значени дали играеш играта лично или гледаш някой как играе пред теб. Второто даже ти освобождава ръцете за си пиеш спокойно пиенето.

User avatar
A16
Smallfolk
Posts: 8
Joined: Thu Feb 17, 2011 3:35 pm

Post by A16 » Sun Feb 20, 2011 10:47 pm

:D

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sun Feb 20, 2011 10:50 pm

Ще ми преведеш ли емотиконката.
Смях - тоя някъв луд не оценява играта
Смях- един да казва истината
Смях- аз съм трол и просто се чудя как да троля
или
Смях - нещо друго.

b.t.w. поцъках малко и Demon's Souls - ето това вече е игра в която се ИГРАЕ , тоест от действията ти реално зависи изхода от ситуацията.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 21, 2011 2:19 am

RRS, igral si predostatuchno action zaglaviq prez poslednite 10 godini, taka che shokut ti ot lineinostta na Uncharted 2 mi se vijda kraino presilen. Celta na igrata e da te pusne v edno prekrasno dirijirano (da, tochno takova iska da bude) prikluchenie s izpipan i plaven action gameplay, kakuvto kraino malko studiq mogat da postignat. Treski za dqlane ima kakto vsqko drugo zaglavie, no sa mnogo malko.

Specialno tova za katereneto s edin buton - s kolko tochno iskash da bude? Dva? Ili moje bi trqbva da kontrolirash prustite na krakata na Drake s bumperite? Ili da ima dvoen skok? Misli kakvo govorish. Ako iskash da vidish naistina posredstveno realiziran gameplay ot tozi rod - izigrai Enslaved.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 21, 2011 9:12 am

Не знам аз лично си представях (гледайки филмчетата) че като вървя по летва ще балансирам като в God of War 1. Сещаш се за пилоните с остриета в същата предполагам - там се искаше придвижване в четирите посоки плюс тайминг на скока. Места изизскващи такива движения също можеше да има в Ънчартед. Много неща мога да изброя които дават на игри като Sands of time високите оценки , има ги като ситуации в Uncharted 2 но тези ситуации сами се изиграват.
Това ми е основното дразнение - пасивноста на играча. Шокът ми не е от линейноста а горните неща.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Feb 21, 2011 10:19 am

Uncharted не се опитва да бъде Prince of Persia или God of War, а по-добрия Tomb Raider. За мен преувеличаваш много силно цялата работа. Но как да е, всеки с вкуса си. И на мен не ми е свръх любима игра, но твърдения като "Uncharted 2 е играта с най-хубава графика и най-тъп геймплей който съм виждал" са абсурдни.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Feb 21, 2011 11:13 am

То това твърдение означава че другите игри със същата графика, са ме впечатлили повече с геймплей, а не че играта не става или е тояга.
Няма логика да мисля че е тояга и въпреки това да съм я изгледал/изиграл повече от половината и да съм си я взел оригинална.

И не ,точно по-добрия Томб Райдер не е защото освен сюжета няма нищо общо геймплейно с Тумб Рейдърите.

Както и да е - ако можеш сплитни мненията за Ънчартед в съответната защото тук са тотално офтопик.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Mar 04, 2011 9:01 pm

б.т.в. Вчера си взех стейшъна и вече с нагласена резолюция го подкарах без проблем на монитора.
За съжаление обаче при опита да пусна PS2 игра ми даде че няма резолюцията , последва черен екран при пробата и явно PS2 игри няма да мога да пускам. Което изобщо не ме интересува на този етап.

Другото кофти е че гейпада ми се оказа от ранните модели без вибрация но здраве да е.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Mar 08, 2011 5:20 am

Липсата на трайъли за повечето игри на PS3 е ебаси дебилията. Оня ден се преебах много здраво, купувайки си Prince of Persia: Sands of Time HD, което може да е HD, но е порт на отвратително изглеждащата PS2 версия, а не на далеч по-детайлната за PC. Или с други думи - 15 долара на вятъра за тая хуйовина.

User avatar
Mindcrime
Arcanist
Posts: 827
Joined: Sat Mar 29, 2008 5:31 pm
Location: Shadow Earth

Post by Mindcrime » Tue Mar 08, 2011 9:14 am

Да си беше взел трилоджито по добре.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Tue Mar 08, 2011 9:15 am

Въпроса е принципен.

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Tue Mar 08, 2011 4:22 pm

Mindcrime wrote:Да си беше взел трилоджито по добре.
А? Нещо ми е ясна логиката тук - да взема всичките части, при положение че и едната няма да я пипна заради ужасния й вид? Ще ги взема на PC просто.

In other news - Beyond Good and Evil HD е перфектната версия на играта и трайълът на 360 ми свърши чудесна работа, убеждавайки ме да се сдобия с пълната версия.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 3 guests