Споделете пак

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Tue Aug 16, 2016 4:24 pm

съсредоточили сте вие били... още не пишете оригиналните имена на автори и заглавия, освен ако не става дума за нещо, дето не се е появило под никаква форма в българия (зими толко отрицания) :mrgreen:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Moridin » Tue Aug 16, 2016 5:04 pm

yeaaaah we like it that way ;p
theres always google
This is it. Ground zero.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Tue Aug 16, 2016 5:09 pm

иди намери нещо у гуглето по български превод, не мое скротума да е по-пръфешънъл от вазе

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Wed Aug 17, 2016 11:40 am

Специално са му чекнах сайта и по-конкретно отряда самоубийци, ама единствено в заглавието виждам да има английски, останалото си е на бг, барабар с имената на герои и други филми споменати, както си е редно. В България на български!
Иначе няма лошо на първо споменаване в скоби да се слага оригиналното заглавие, ъф корс.

Аз да споделя, че си купих нови буйки. Синички, прекраснички. Да са ми честити :D
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Wed Aug 17, 2016 12:18 pm

Killua wrote:
Аз да споделя, че си купих нови буйки. Синички, прекраснички. Да са ми честити :D
бебок ли имаш или си носителка на бебешки крака или съм твърде дърт да знам на кво младите веке викат буйка :neutral:

иначе, да, ориджинъл заглавие нейде под българския превод... ду ай аск фор мъч?

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Wed Aug 17, 2016 1:49 pm

Аз в моите ревюта принципно слагам оригиналното заглавие, но вътре в текста. :)

А за буйките е предимно гавро-препратка към на Нушич автобиографията. В която той обяснява как като малък си е навирал краката в на хората устата с думите "виж, нови буйки" само и само да му похвалят буйките. И горко им, ако го пренебрегнели. Но щом пораснал, забелязал, че дамите имат същата склонност като него - как небрежно си подават краката, че другите да забележат "новите буйки", как ще изпуснат нещо до крака си или как умело ще насочат разговора към обувната индустрия. И оттогава аз реших никога да не съм като тези дами и така да шикалкавя, но понеже подобно на тях се радвам неимоверно, като някой ми похвали нещо, действам директно на принципа на тригодишните.

И съответно "имам нови буйки, не са ли прекрасни?" :Д

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Wed Aug 17, 2016 2:16 pm

въобще не зацепих за нушич, от биографията му помня твърде малко и то откъси, дека например градовете се карали чии жител е, щото никой го не ще и подобните.

та, прекрасни са ти буйките... даже без да ги ядем си признаваме

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Споделете пак

Post by termit » Wed Aug 17, 2016 3:33 pm

Днес получихме поредното невероятно ЦВ. Обявата е за програмист (за да дам малко контекст). Няколко подбрани цитата:
Предпочитана длъжност /
Сфера на работа
Управител ,Директор ,Маркетинг-Мениджър ,
Софтуерен инженер, Оператор на Видеонаблюдение
и Мониторинг,Автомеханик на автомобили,
Финансов анализатор!
опълнителна информация (Езици) Разбирам добре компютърни системи и технологии и мога да работя
с много компютърни програми . Имам спецален курс за Барман и
сервитьор .
Компютърни умения и компетенции с прогами Word , Excel ,
, Photoshop, Corel Draw, Studio Max и други програми !
Elves dig rocket launchers.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Споделете пак

Post by RRSunknown » Wed Aug 17, 2016 4:29 pm

Може да си е написал бот който да праща едно и също на всички пуснати обяви.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Re: Споделете пак

Post by termit » Wed Aug 17, 2016 4:45 pm

Ако тоя пич може да напише или дори само конфигурира бот, ще съм мнооого изненадан.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Fri Aug 19, 2016 5:24 am

Ще разходя новите буйки из САЩ! :mrgreen:
На летището, все още българското! Но дорде стигнем чикагското, ще ощастливим още три :Д
Аз реших интелигентно, да не спя предната нощ, че да мога от рано да заспя за деня на полета, който е от ранни зори. Но сметките ми излязоха криви и в крайна сметка изобщо не спах :/ Така за два дни са пет часа сън, а днес имаме и 12 часа дневен престой в Стокхолм, което значи, че ще съм гроги до вечерта! Но пък йей! Пътуване!

ПС Ако някога излетим, that is.... Има самолет, няма екипаж??? Пътуването започва твърде драматично ..
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Fri Aug 19, 2016 8:48 am

Стокхолм из дъ шит. За толкова време може да им идете на нудисткия плаж... или както там му викат, на плажа. Или направо до дома на Александър Скарсгард... или поне на баща му. :mrgreen:

А за тия си-вита определено трябва да почнат някакви курсове или деа знам, където да се натяква на хората, че в него включваш само важна за работата, по която кандидатстваш информация. И пускаш един спелчек, дори на браузър. А ако запетаите те пребиват, кратки изречения с точки.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Re: Споделете пак

Post by Marfa » Fri Aug 19, 2016 9:38 am

termit wrote:Днес получихме поредното невероятно ЦВ. Обявата е за програмист (за да дам малко контекст). Няколко подбрани цитата:
Предпочитана длъжност /
Сфера на работа
Управител ,Директор ,Маркетинг-Мениджър ,
Софтуерен инженер, Оператор на Видеонаблюдение
и Мониторинг,Автомеханик на автомобили,
Финансов анализатор!
опълнителна информация (Езици) Разбирам добре компютърни системи и технологии и мога да работя
с много компютърни програми . Имам спецален курс за Барман и
сервитьор .
Компютърни умения и компетенции с прогами Word , Excel ,
, Photoshop, Corel Draw, Studio Max и други програми !
АААААААААААХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХААХ!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

А пък Ан Фам веднъж разказа нещо, дето бие донякъде това. Получава тя цв от някаква мома. ЦВ-то е със снимка. Снимката представлява селфи с три кифли, застанали в кифленски пози и с издадени напред джуки. И отгоре има стрелка, нарисувана вероятно с помощта на пейнтбръш, която сочи към оригиналната кифла, на която е и цв-то. Самото цв напълно отговаряло на профила от снимката...

Но и твоят случай маже де!

Мелчо, вий се не спряхте бе! Желая ви лек път и чудесно изкарване, после чакам впечатления! :heart: :heart: :heart:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Re: Споделете пак

Post by Killua » Fri Aug 19, 2016 11:04 am

То това дет се случва с тия кретени от полските линии трябва да се опише в блог пост... стигнахме криво-ляво и с две години скъсен живот до Виена, а Жоро прекара на телефони с кол-центрове сигурно два часа..... и епопеята продължава.. както е тръгнало, в Швеция аз леглото на Скарсгард най-много искам да видя, но да е празно и да мога да легна да спя :Д Поне мога да си дочета планираните книги, време бол! А Стокхолм вече бяхме тази година, не бях особено впечатлена..
Ех, евтиното често се оказва по-скъпо, уви.... твърде често....
относно сивито с кифлите, Марфе, аз бях дясната :Д
Last edited by Killua on Fri Aug 19, 2016 11:06 am, edited 1 time in total.
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Споделете пак

Post by трубадур » Fri Aug 19, 2016 11:05 am

Определено ще ми е интересна сметката ви за телефона след всичко това :hihi: сори

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests