Гледано напоследък, Part III

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Fri Sep 21, 2007 7:21 pm

shayhiri wrote:Има ли ефекти? 8-) Че му се чудех нещо.
Еми има малко, не са нищо особено. Просто ми хареса начина по който беше поднесена тривиалната, да не кажа клиширана история (въпреки че всичко се разбира чак на края). Съветвам те да го изгледаш. За мен е най-хубавия "детски" филм който съм изгледал тая година. :yo:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Sep 22, 2007 1:06 am

Гледах с майка ми Something the Lord Has Made.

http://imdb.com/title/tt0386792/

Доста приличен биографичен филм на ХБО за първата сърдечна операция в света през 40те години в САЩ. Алън Рикман си е класа, така че си заслужава гледането. Мос Деф (ака Форд ПРЕФЕКТ) също беше на ниво.

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Sep 22, 2007 10:15 am

Гледах Позабременяла и едвам го издържах. Просто исках да разбера от къде е високата му оценка в IMDB. Филмът уж трябваше да е комедия ама не успя да ме разсмее нито веднъж . Всичките простотии които правеше главния герой и френдовете му бяха по скоро гнусни и гадни отколкото забавни. Абе изобщо очаквах филм на нивото на първия Американски Пай или Tomcats поне, но останах разочарован. :dash:

Догледах и Патфайндъра еми не е чак толкова зле. Става като за гледане на ДВД или комп. Или просто след тоталната полюция на простотията и тъпотата на Позабременяла ми се стори едва ли не хубав направо. :twisted:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 10:21 am

Ако беше прочел ревюто ми за Позабременяла или всъщност КОЕ ДА Е ревю за Позабременяла, нямаше да очакваш филм в друг жанр, пиле :roll:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
DELgado
Elder God
Posts: 5427
Joined: Thu Jan 04, 2007 3:10 pm

Post by DELgado » Sat Sep 22, 2007 10:35 am

Може ама нещо не ми се гледаше романтичен филм. И пак не ми се връзват всичките тия гнусотии с романтиката -
Spoiler: show
Когато мацката раждаше накрая еми нямаше нужда да я дават отдолу. Едва не си повърнах вечерята. :evil:
- и други подобни изпълнения.
Иначе за диалога на някой места наистина беше на прекалено високо ниво за тийн романтична история (избягвам да казвам комедия щото найстина не беше смешен). Но един диалог филм не прави. 8-)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 10:39 am

Всъщност тва е просто една реалистична човешка история, разказана през малко по-весел филтър. И не е тийн изобщо, нито е предвидена да е тийн. Това, че на теб в момента не ти се е гледал такъв филм, не прави Позабременяла лош, а теб - недоосведомен :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Sat Sep 22, 2007 11:00 am

"Трансформърс". На компютъра, де, ама това, понеже съм решил пари за филм на Майкъл Бей да не дам през живота си. Обаче "Трансформърс" всъщност май ме изкефи. И то немалко. Да де, вярно, че изобилства от клишета, вярно, че историята за нищо не става, ама пък филмът забавлява. Много даже. Макар че щеше да е доста по-добър, ако черния дебелак го нямаше. За хакера говоря. Хакерката също беше абсолютно излишна. В смисъл, моментите с тях май трябваше да са забавни, а бяха единственото във филма, по време на което не съм се хилил като варена тиква. Екшънът и ефектите бяха на потресаващо добро ниво, всъщност, имайки предвид останалото на Бей, което съм гледал - където в повечето време наистина нищо не се разбира. Вярно, беше малко тъпичко битката между Мегатрон и Оптимус да служи за фон на изпълненията на онзи от "Лас Вегас" с мотора, ама нищо. Харесаха ми. Бих го повторил. Ама не и на кино поради ясни причини.

Като цяло щеше да е много хубав и мащабен детски филм, ако не бяха странните въпроси на майката на тийнейджъра какви ги върши в стаята си. То и така става, де, ама не съвсем. 6.5/10.

"Road House" - беше ми приятен до едно време. Патрик Суейзи играе типичния Готин Тип. Ама много типичен. Работата на Готиния Тип е да предотвратява кръчмарски сбивания - с които филмът изобилства, а и са много хубави. Историята е повече от елементарна и клиширана - бас, че без да кажа и думичка за нея, повечето от вас ще се сетят за какво става дума. Проблемът на филма е, че режисьорът си е казал "Май много детски ще стане. Я да вкараме малко голи жени" или нещо подобно. Като резултат кажи-речи всяка героиня с повече от три минути екранно време си сваля поне горните дрехи. Ами, по едно време това започна да ме дразни. Пък и Готиният Тип се развали. Утрепа един(ама как го утрепа само - заби си пръстите в гърлото му) и нещо му стана на психичното състояние. Спря да е забавен. Жалко. Обаче като цяло във филма има достатъчно бой, а и хубав бой, който донякъде успява да компенсира недостатъците. 6/10.

"Айкидо" - филм-легенда, заради който пуснах цяла тема в този форум. Архаичен, нискобюджетен и сниман изцяло от рамо - което пречи сериозно. Обаче кефи. Много кефи. Базиран е на действителни събития, поради което от историята няма смисъл да се недоволства. А и да не беше, пак историята си върши работа качествено. Имайки предвид, че във филма играят само майстори бойци, актьорската игра е на изненадващо високо ниво. Това, че актьорът, който играеше Морихей Уешиба, беше прекалено висок(Уешиба е бил 149 сантиметраметра на ръст, а този пеше най-малко 170), може би е проблем, ама не е. Хореографията на битките обаче е много хубава. Наистина. И въпреки не особено добрата камера бойните сцени са впечатляващи. Или поне на мен ми харесаха. Оценка - 8/10.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sat Sep 22, 2007 1:59 pm

Roland wrote:Всъщност тва е просто една реалистична човешка история, разказана през малко по-весел филтър. И не е тийн изобщо, нито е предвидена да е тийн. Това, че на теб в момента не ти се е гледал такъв филм, не прави Позабременяла лош, а теб - недоосведомен :)
Всъщност Knocked Up се очакваше да бъде комедия относно бременността, отговорностите свързани с това да си родител и т.н. За съжаление, на мен ми заприлича на по-тъп вариант на Nine Months. Като се замислих, намерих учудващо много повтарящи се елементи - баща, който не иска да има дете, в един момент се скарва с майката, но след това се взема в ръце (задължително прочита необходимите книги и обурудва детска стая), и се събират; бащата има приятел(и), които не искат да имат деца, и го убеждават колко по-добре е така; майката има приятели/роднини, които са семейни и въпреки че може да имат проблеми, обичат децата си; раждането естествено не минава по план, като обикновено единствения наличен доктор не е първия избор, и е странен.

Така че на мен просто ми беше скучно, не защото същата история вече съм я гледал, а просто защото не беше изпълнена добре. Признавам, Катрин Хийгъл е далеч по-красива от Джулиан Мур, ама в крайна сметка в това се изчерпва предимството на Knocked Up. Саркастичният приятел, противник на децата в Nine Months е Джеф Голдблум; Хю Грант може да е лигав, ама поне е по-смешен от Сет Роген; Том Арнолд и Джоан Кюсак са далеч по-забавни (и убедителни) като семейство; а като капак мисля, че Робин Уилямс като руския доктор просто бие по всички параграфи :) Така че ако някой е стигнал до там да му се гледа комедия на тема бременност и бебета, Nine Months е по-добрия избор, поне спроед мен.
This signature is not yet rated

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 22, 2007 2:17 pm

Да ви уведомя само, че Knocked Up изкърти боксофиса и, по-лошото, се води култов филм дори сред тамошната интелигенция. :roll: Явно са толкова тъпи - или поне затънали в боклук - че и това им се вижда като пратено от Господ. Пък и нали се множат непрекъснато като (дебели) зайци - това им е интересна тема. :lol:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 2:22 pm

Не си го гледал, така че млъквай с определенията.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 22, 2007 2:31 pm

Няма нито едно определение на филма, както ще се увериш, препрочитайки поста ми. :) Ясно, че е добър филм - въпросът е в кой жанр, доколко и на фона на какво.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Sep 22, 2007 2:49 pm

Knocked Up изкърти боксофиса и, по-лошото, се води култов филм дори сред тамошната интелигенция.
Много ми е любопитно как достигна до този извод. 8-)
Би ли пояснил?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Sep 22, 2007 2:54 pm

Квот каза Дем. Мисля, че се разбрахме относно пускането на постове, които предполагат гледането на филма, ако не си. Разбери и го запомни - ти НЯМАШ място в дискусия, изискваща гледането на филма, за който се говори. Мненията ти, пуснати в такива случаи, са измамни, неверни и подвеждащи, а ако се сетя друго прилагателно, което казва същото, ще го напиша в някой едит. Просто спри, ок? Гледал си достатъчно неща, че да не ти се налага да пишеш за тия, коит не си. А ако ще го правиш, говори само от позицията на човек, който няма НИКАКВА представа какво всъщност представлява филмът, за който става дума. Ок?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Sat Sep 22, 2007 2:55 pm

По нормалния начин, Дем. Четеш критика и специализирани форуми. Знам, че не е популярно занимание. :)

В Щатите само като кажеш Апатоу, и правят метани.

ОК, Рол. Точно това гледах да правя и в случая, честно. Знам, че е добър филм (въпреки вашите критики), коментирах по-скоро жанра. Млъквам.
Last edited by shayhiri on Sat Sep 22, 2007 2:57 pm, edited 1 time in total.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sat Sep 22, 2007 2:56 pm

shayhiri wrote:По нормалния начин, Дем. Четеш критика и специализирани форуми. Знам, че не е популярно занимание. :)

В Щатите само като кажеш Апатоу, и правят метани.
В Рататуи имаше интересен монолог за критиката. Да вметна.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests