Официалният Supernatural топик

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Thu Jan 07, 2016 9:07 am

Седми сезон приключи безцелно и антиклимактично. Той целият беше безцелен и антиклимактичен всъщност. Определено най-лошия сезон до момента - от сюжет до хумор (който основно се изчерпваше с каламбури с кур в тях). Единственото смислено нещо беше Чарли, която се надявам да видим пак нататък.

Бясната инерция дето бях набрала биде шутирана в чатала. Ако и осми сезон е толкова празен и уморен, мисля да заеба този сериал, преди да е опорочил до безобразие два от най-любимите ми персонажи на всички времена. Братята са все такава радост за окото, но вече не са човешки същества с достоверни емоции, а някви картонени фигурки на екрана. Тъжно. :neutral:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Moridin » Thu Jan 07, 2016 11:20 am

И аз там спрях, на няколко епизода от осми.
Но се твърди, че 9-10-11 сезон били силни :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Alexis » Thu Jan 07, 2016 1:34 pm

Мда, и аз след осми някак нямам никакво желание да подхвана 9-ти, но ако ти се засилиш, може и да се напъна.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Официалният Supernatural топик

Post by penzata » Thu Jan 07, 2016 2:47 pm

Аз го спрях в средата на седми, защото много ми съкна, точно заради картоненото обезличаване на братята. Шести също не ми беше кой знае какво в сравнение с преходните, но половината от седми напълно ме отказа.
Но сега съм супер зарибен от думите и хайпа на Amelia и се чудя дали да го подновявам, заради уж хубавите 9-10-11. :unsure:
The hardest battles are fought in the mind.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Xellos » Thu Jan 07, 2016 5:33 pm

Дам, освен да организираме спомоществувателна група начело с Амелия и да намерим някак сили да се добута до двуцифрените сезони, иначе надали ще се наканим повечето. Поне избрани епизоди да има няколко както се твърди. Въти ми се, че и Фелиша Дей се моткаше нейде може да има добра лигня там. Левитаните боляха физически, заради тях си продадох и боксета с блурейките без съжаления.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Thu Jan 07, 2016 7:52 pm

Хахаха, айде! :lol:
Радвам се, че ентусиазма ми е заразен, ама не съм сигурна дали искам да ви заразявам с това все пак, предвид качеството на сериала в късните сезони. :lol:
Ще имам предвид обаче, че бая хора не са гледали сезони 8-11 и ако успея да ги добутам до края, ще внимавам да не ви спойля тук.

Засега 8ми сезон сякаш е по-добре от 7ми. На 4ти епизод съм още, така че има мегдан и за подобрение и за влошаване.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Alexis » Thu Jan 07, 2016 9:18 pm

8-ми определено е по-добър от 7-ми. И аз въпреки това нямах особен ишах да подхвана 9-ти, но той тогава беше ongoing и това също беше фактор.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Fri Jan 08, 2016 8:12 am

Дъ хорор.

Невротичната ветеринарка на Сам от 8ми сезон се казва Amelia, а не Emilia както си мислех. :cry:
Не знам дали да се радвам на когнитивния дисонанс, който получавам от това, или не.

Иначе, стигнах до 8ми епизод. Всички продължават да са мъртви отвътре. Мисля, че Сам, Дийн и Кастиел са умрели в началото на 7ми сезон и ние сега гледаме някви Левиатани, които са се маскирали като тях, за да се ебават с нас. Целта вероятно е да ни убият достатъчно мозъчни клетки, за да се превърнем в послушни, затлъстели, зомбирали пред екрана същества, които впоследствие ще им служат за храна. При мен вече са постигнали затлъстяването, а мозъчната смърт е на път. :cry:

Помощ.

Не.

Защо.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Xellos » Fri Jan 08, 2016 11:23 am

Хаха оунед, бтв аватара ти тука е като изваден от Супернечъръл колор схемата ;р. Трябваше да кръстите псето Кроули ;р Ако мернете някой епизод дето да става малко от малко, кажете го тука.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Fri Jan 08, 2016 10:34 pm

Загадка с повишена трудност. Какво е това:
y=-(sin(x^(1.7/6)+4)+(1/x))+10


Отговор:
http://entirelyjensen.livejournal.com/451397.html
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ПП. Ма нещо не ми излиза по тоя начин като се опитах да го плотна...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Sun Jan 10, 2016 1:05 am

Ок, осми сезон се подобри значително във втората си половина, когато Дийн спря да ПМС-ва и двамата със Сам почнаха да се държат като нормални хора отново. Освен това пак се занимаваме с Рая, Ада и си продължаваме по сюжетната линия, заебана в 7ми сезон. Свърши много яко. Не смея да кажа повече, за да не оспойля, ама бих посъветвала тея, дето не са гледали 8ми сезон, да му дадат шанс. Не е перфектен, ма ми избива на 4ти, 5ти сезон като усещане в края. То това шоу никога не е било кой знае колко качетвено откъм сюжет и прочее и се крепи на едната химия между братята, ама поне химията взе да работи пак, май.

Имаше няколко доста готини епизода - ЛАРП-а, примерно, беше голям ташак. :lol:

Пускам девети сега.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Официалният Supernatural топик

Post by passer-by » Sun Jan 10, 2016 1:22 am

Amelia wrote:бих посъветвала тея, дето не са гледали 8ми сезон, да му дадат шанс. Не е перфектен, ма ми избива на 4ти, 5ти сезон като усещане в края. То това шоу никога не е било кой знае колко качетвено откъм сюжет и прочее и се крепи на едната химия между братята, ама поне химията взе да работи пак, май...

Един вид, сюжетът на първите пет сезона и този на следващите са ти съпоставими, а химията между братята не само не ти писва с нескончаемото зацикляне и буксуване в до болка позната почва, ами и за още питаш. Някак подозирам, че някои анимета са те направили по-благосклонна. :mrgreen:

Радващо е, че най-после намери западно заглавие, което да ти оправи вкуса от онуй "Семейство Сопрано", дето се чудеше как толкова хора го превъзнасят. :wink: :P
Щом и до края на 8-и сезон те кефи Свръхнатуралното, би трябвало безпроблемно да овършееш всичко докъдето е стигнал 11-ият и да зачакаш да обявят 12-ия, което обикновено става най-късно докъм края на юни. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Sun Jan 10, 2016 2:51 am

Имам различна оценъчна скала за предполагаеми шедьоври и сериалчета, които съм избягвала години наред, щото още на ниво плакат си личи, че ще са долнопробна боза. Толкова е просто, че би трябвало всеки да може да го разбере. :lol:

Иначе, да. Първите 5 сезона като сюжет са сравними с 6ти и 8ми дотук. 7ми беше по-слаб, но всичките са слаби поначало. Ако не е ясно, това шоу го гледам само и единствено заради двете ай-кендита в него. И тук-таме се намира по някой друг проблясък с другите персонажи или с хомора. Вече не знам ти защо изобщо си се пънал да го гледаш. То още от самото начало си показва кво представлява.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Официалният Supernatural топик

Post by passer-by » Sun Jan 10, 2016 2:55 am

Не виждам какво чудно има да съм го гледал, че и да са ми допаднали първите пет сезона. Периодът на Ерик Крипки си беше много добре планирана обща история, с много добри самостоятелни епизоди с готин хумор и приятни второстепенни персонажи (Боби, Мег, първата Руби, Бела, Джо, Елън, тате Уинчестър), плюс яки Кастиел и Кроули преди да ги преекспонират и изтъркат. Без да забравяме къртещият саундтрак, твърдо наложен от Крипки и поизчезнал след него.
Не всички гледаме сериал, за да точим лиги по главните актьори все пак. :mrgreen:

Хареса ми това с "предполагаемите" шедьоври. :lol:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Официалният Supernatural топик

Post by Amelia » Sun Jan 10, 2016 3:20 am

Предполагаеми са до доказване на противното. Сопранос е много добър сериал с най-добре написания главен герой ЕВЪР. В смисъл, до този момент не съм виждала по-добре направен персонаж в никаква достъпна за човешкия ми ум медия. Но сериалът има много проблеми. Дали ще го класифицирам като шедьовър, ще зависи от това с какво го сравнявам.

Суперначуръл за сметка на това е сюжетна дупка още от първи епизод и аз, честно, така и не видях добре замислен сюжет в него. Очевидно е, че няма дългосрочна стратегия и повече от половината неща са моментни хрумки. Разни сюжетни дупки се кърпят с бели конци, другаде зейват нови. Чак към 3ти сезон започва да се връзва някаква по-сложна история, но и тя борави с най-елементарните сюжетни врътки - просто загубих бройката на деус екс макина моментите в тоя сериал. Изобщо, аргументацията, че харесваш първите 5 сезона заради сюжета, а последните 5 не харесваш заради сюжета, за мен не работи, щото качеството на сюжета е в общи линии доста сходно и доста ниско. С пресонажите също си правят всякакви волности. Та така.

Саундтракът има твърде много американски рок'н'рол в него, който като цяло ми действа като Импалата на Дийн. Предполага се да ме кефи, щото е ретро-секси, пък аз през цялото време си мисля за нещо по-добре изглеждащо и работещо, правено извън САЩ.

ПП. Не точа лига по актьорите, а по героите. Има ОГРОМНА разлика. :lol: Реалните Дженсън Акълс и Джаред Падалеки не ме интересуват изобщо. Те са ми просто като гласа на сеютата в анимето - инструмент, който доизгражда персонажите. Които са доволно долнопробни и те, но поне са моя любим тип долнопробност. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest