Абсурдистан, отгоре, отдолу и отвътре... (Part IV)

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Mar 22, 2011 12:45 am

Тва с цената на петрола в Европа е ебаси спекулационното безобразие. В Северна Америка що е толкова по-евтин? Аре, при нас има нефтени пясъци, човек ще каже, че сами си го правим (което не е вярно баш). Ма в Щатите? Втф е тая разлика от едно над 50% в цената?
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Mar 22, 2011 12:46 am

В щатите имат нулев акциз. Но те са си малко тъпички.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue Mar 22, 2011 1:45 am

В Германия и Австрия в цената на бензина, ако не се лъжа, е включена в цената на горивата и пътищна такса или както там го водеха.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Mar 22, 2011 12:28 pm

12:17
РФИ: България е против военната операция
Френското радио РФИ съобщи, че съвсем изненадващо най-яростните критики срещу войната в Либия дойдоха именно от България. Вчера пред медиите българският премиер Бойко Борисов окачестви въздушните удари, провеждани от международната коалиция, като авантюра, основана на петролни интереси. Никога няма да оставя нашите пилоти да вземат участие в това, отсече Борисов
На този тип чара му е в мълчанието.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Tue Mar 22, 2011 12:50 pm

Не знам дали наистина е казал "Никога няма да оставя нашите пилоти да вземат участие в това," но ако го е направил, това му е било грешката. Нашите пилоти и да искат, не могат да участват в "това", понеже не разполагаме с техническите възможности. Нещо, което е добре известно, съответно никой не би си направил труда да ни кани - просто защото е безсмислено.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Mar 22, 2011 1:05 pm

Лошото е че този път популизма ще ни излезе през носа. Познай от кой ще ни трябва най-масивна подкрепа за еврозоната - Франция, Германия и Италия. По случайност това е тяхно шоу.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 22, 2011 1:23 pm

This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zeiss_optik
Arcanist
Posts: 771
Joined: Fri Feb 18, 2011 7:20 pm

Post by Zeiss_optik » Tue Mar 22, 2011 4:10 pm

Не е авантюра - мародерство е: уж за защита на мирното население, а всъщност - заради нефта. Ако беше само за защита на хората - суданските джанджевиди изклаха стотици хиляди цивилни в Дарфур, но никой не си мръдна пръста. На Джон Гаранг даже не му дадоха думата в ООН, а убийството му не възмути никого. Франция цели 6 години след началото на геноцида в Дарфур се сети да изпрати няколко хиляди войника там (а Дарфур заема територия колкото самата нея!), които войиници така и си останаха без снабдяване.
Само че в Судан няма нефт, а Либия държи цели 2% световен дял от него.
Че ще защитят цивилните - да, може и да ги защитят. Но не тяхната защита е целта на операцията.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 22, 2011 7:05 pm

В тази връзка, ето списък с критерии, на които държавата ви трябва да отговаря, ако искате да бъдете освободени: http://neverojatno.wordpress.com/2011/0 ... obojdenie/
:mrgreen:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Mar 22, 2011 7:17 pm

В Южен Судан също има петрол, макар и няколко пъти по-малко , отколкото в Либия, сигурно не са достигнали лимита, над който САЩ решават да докарат самолетите и евентуално армията. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 22, 2011 7:34 pm

Е ко не достигнаха, оня изрод от години буквално мори от глад немюсюлманското население. Там се вихри отвратителен геноцид. Още помня един репортаж по Евронюз от една августовска вечер през 98-ма. И най-лошото е, че не спира. Омар Хасан ал Башир трябва да бъде убиван бавно и мъчително, за предпочитане в продължение на години. :evil:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Tue Mar 22, 2011 7:55 pm

RRSunknown wrote:Не съм казал че Шанхай е по-пренаселен от София - казах че има повоече автомобили на човек. Това е нещо съвсем различно.
Сори, не съм се изразил правилно, но все пак мисля, че не си прав.
Както и да е, важното е, че нито бензина ни е безин, нито нафтата ни е такава. Даже дизела и газта се водят отпадъчни материали, а цената им е до небето.
10ст паднаха при това само след седмица активни и пасивни протести, само че на бензина - дизела си е все така 2,5 за водица :?

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Mar 22, 2011 8:25 pm

Хм, рекордът при цените на петрола беше в периода май-юни 2008-ма, когато чукна къде 150 долара за барел. Тогава Лукойл незабавно вдигна цените на горивата, в частност на бензина, до... май беше лев и педесе. Когато няколко месеца по-късно цената на петрола влезе в някакви разумни граници, Лукойл не си намали цените, защото се оправда, че бил купил много от скъпия петрол и използвал именно него, за да прави бензин и пр. Очевидно се налага схващането, че Лукойл е изкупил всичкия възможен петрол от скъпата партида от 2008-ма, защото днес, три години по-късно, петролът е някъде 120 долара за барел, а бензинът е някъде към 2,35.

Пункт две. Приятели, повярвайте ми, аз съм ултраненационалист и смятам българина за генетичен отпадък, но при все това категорично отказвам да проумея, че у нас заплатите са такива, каквито са, щото от нас по-мързеливи, калпави и некадърни нямало. Като оставим настрана, че мнозинството кадърни хора, завършили смислени университети, а не разни П*ТКИ, ВСУ-та, БСУ-та и търговищките филиали на Камчатския институт по ядрено самолетостроене, приложна нумизматика и международно право на молекулярния културизъм напусна страната, а останалите се канят да последват примера им при първа възможност, истината е, че стандартът ни на живот не ни позволява, нито материално, нито морално, нито чисто физически, да имаме някакви норвежки цени, докато заплатите масово са такива, каквито са.

Приказките "ама те работят малко, затова е така" да ги разправят на бабите си. Не съм чула дотук за човек, който не е IT-специалист или не работи в чуждестранна фирма, дето някой работодател да му е зачел труда, да му е признал, че работи за трима и да го поощри с нужното възнаграждение. Това чисто утопично би могло да се случи, но в родната действителност не става така. Проблемът в това отношение е от години. Просто има нещо, което е ужасно объркано. Абсолютно невъзможно е да се стремиш да постигнеш европейски цени на стоките и услугите, докато цената на труда е практически замразена. Не става така. Каквито и оправдания да има, колкото и да го гълчаме народа, че е мързелив и некадърен, това положение води до разруха. И очевидно е, че изходът не е в саденето на картофи в междублоковите пространства, за да си подпомогнем домакинствата.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
ninja_senso
Scholar
Posts: 109
Joined: Tue Aug 31, 2010 8:36 pm

Post by ninja_senso » Tue Mar 22, 2011 8:33 pm

Евала за последните пост на Марфа. Няма такова нещо като генетичен мъзел или т.н. Просто като те мачкат и ти казват: давам ти лев и да си ми благодарен - ще е така. :?
Включително и там, където съм сега е така: счупваш се от работа, при това не само аз, а и колегите, а накрая няма мерси няма нищо :x

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Tue Mar 22, 2011 8:36 pm

ninja_senso wrote:
RRSunknown wrote:Не съм казал че Шанхай е по-пренаселен от София - казах че има повоече автомобили на човек. Това е нещо съвсем различно.
Сори, не съм се изразил правилно, но все пак мисля, че не си прав.
Както и да е, важното е, че нито бензина ни е безин, нито нафтата ни е такава. Даже дизела и газта се водят отпадъчни материали, а цената им е до небето.
10ст паднаха при това само след седмица активни и пасивни протести, само че на бензина - дизела си е все така 2,5 за водица :?
Отпадъци? Това не е вярно може би от 1916 насам.

Марфи - 2008-а при пика и безнина и дизела бяха забили сериозно в двата лева. Цените бяха около 2.10 -2.20.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest