Моите крака (и стомах, пък и вкусови рецептори...;р)

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Oct 14, 2004 10:55 am

Ксел, нищо лошо не искам да кажа за чубрицата... ма все пак.. с моркови... :? Мушмулата също не я възприемам като добавка, Мор. Таис... ракийка? С моркови :?: :?: :?: Ма не... осъзнайте се бе, хора!!!

Ксел, морковите са изключително полезни... А сокът от моркови и ягоди е приказен. Плодовете придават невероятен аромат и сладост на морковения сок и на сетивата просто не им остава никакъв избор, освен да се наслаждават - вкус, аромат, че и този прекрасен летно-оранжев цвят!

И освен това ... не знам дали някой е опитвал carrot cake, обаче аз най-отговорно заявявам, че е много вкусно нещо...
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Oct 14, 2004 11:14 am

it figures eh ;p

Image

;p Подозирам, че има някаква тръпка в изстискването и поглъщането на сок от морков, обаче кхъм някак ще се въздържа ;р

П.С. Правителството знае всичко за морковите ма ги покрива малките перверзници!
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Oct 14, 2004 11:17 am

Ксел... Както е казано: "Понякога лулата е просто лула"... В случая - "Понякога морковът е просто морков" :P
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Oct 14, 2004 11:41 am

Морковите не са това което са ;р
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Oct 14, 2004 12:44 pm

eх, а какви моркови имаше навремето... :lol:

Ланис, осъзнай се - моркови с ягоди??? :shock: а за ракийката - мноооого върви със салатка от морковки... може салатката да е от моркови и зеле :wink:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Oct 14, 2004 2:51 pm

А какви пюренца имаше от моркови....

Таис, нищо лошо няма да ме чуеш да кажа за салатка от моркови и зеле. Даже и само моркови - пак е прекрасна... е, малко така веднъж едва не минах и пръстите си на рендето, ма в името на морковената консумация - бива:). И ракийката наистина си върви добре с нея.

Обаче сокът от моркови и ягоди... няма какво да се осъзнавам. Пия го най-редовно. Освен когато го няма в магазина... Ей на, и в момента това пия... (бутилката почти свърши :cry: )

Обачееее... какво стана с лирическото отклонение на тема ириси?
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 14, 2004 2:58 pm

Рее се Някъде Там ;)

Ще ми дадеш да пробвам пък тогава - и ягодите, и кейка :) А салатата от моркови и зеле е върла тривия пред значително по-одухотворената салата от настъргани моркови, майонеза, чесън, лимон и орехи - изключая класическата краставицо-доматена, това ми е най-любимата салата :)))
This is it. Ground zero.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Oct 14, 2004 3:03 pm

Със сока ще е лесно.... Обачеееее... кейкът не умея да го приготвям... не съм опитала де... Добри хора ме нахраниха с него и оттам знам, че е вкусен.

Колкото до Одухотворената салата - аз бих пропуснала майонезата... Но и с нея звучи много добре, признавам:).

И чакам лирическото отклонение... или и за твоята муза трябва да залагаме примки и капани, като за тази на Кселос :wink:
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 14, 2004 3:08 pm

Виж сега, обаче както и да го въртим и да го сучем, остава фактът, че морковите имат едно агрегатно състояние - варени - което абсолютно ги компрометира отвсякъде. С една краставица подобно нещо никога не би могло да се случи...
This is it. Ground zero.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Oct 14, 2004 3:16 pm

Хайде сега - компрометира ги!!!

Няма такова нещо. Зависи как и с какво ги ядеш (виж това не може да се каже за чушките).

Мисля, че в кейка слагат просто рендосани моркови... без да са варени... но не зная наистина, не съм присъствала на процеса на приготовление... но независимо от технологията - прекрасно нещо се получава накрая като резултат. Зайо просто нищо не разбира, това мога да кажа:)

Краставиците... е, нищо лошо за тях... Яла съм и панирани краставици - пак бяха хубави... Е.. със захар някак си мисля, че няма да мога да ги понеса... Ма знае ли човек:)
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Oct 14, 2004 3:17 pm

Допускам, че може, но за разлика от морковите не се е намерила извратена секта, която да иска да ги вари. Въобще единственият зеленчук, който има смисъл да се готви е картофът. За останалите това си e обикновено убийство.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Oct 14, 2004 3:21 pm

Съгласен съм - не може да се каже за чушките, защото чушките са прекрасни във всякакъв вид, освен като въглени ;) Така че Морвининя, не си права!
This is it. Ground zero.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Oct 14, 2004 3:38 pm

Вижте какво, чушките са онова изключение, което само доказва правилото. Освен това са много по-яки сурови. Печеното им (признавам, поносимо) състояние е продукт главно на нуждата да се сготви пълнежа в тях, като заедно с това пропада и чушката... В крайна сметка, салатаите с пресни чушки са толкова в пъти по-добри от тези с печени...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Thu Oct 14, 2004 3:38 pm

Ей на! За чушките просто няма никакъв шанс да се разберем! Чак ме е срам, че ги споменах в контекста на морковите! Безобразие!

Чушките придобиват някакъв годен са консумация вид, когато са панирани... но пък това значи респективно и пържени, пък то пърженото не е чак толкова полезно.. Но все пак - вкусно е.. доколкото чушката не се усеща чак толкова много ... имам предвид същността й на чушка... като такава...
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Oct 14, 2004 4:09 pm

единственият зеленчук, който има смисъл да се готви е картофът.
бах маму, чак ся разбрах, че картофа бил зеленчук... ;Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 1 guest