Черните Златки на наукоподобните психози

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Nov 12, 2012 6:26 pm

Дневник са доста по-адекватни от това. Според мен просто е ирония цялата снимка ;р
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Nov 12, 2012 7:50 pm

АЗ КАТО ВИ ГОВОРЕХ, НЕ ПРИКАЗВАХ!!!!!!!!! АМА КОЙ ДА МЕ ЧУЕ!!!!!!!!
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Nov 13, 2012 11:51 am

Абе всъщност тука Морви излезе с една идея, която на мен изобщо не ми беше хрумнала - май съм станал прекалено циничен :( Възможно е девойката просто да е снимала *красива* следа от самолет в небето, без никакви асоциации с каквото и да е от последните пет години.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Tue Nov 13, 2012 1:03 pm

Възможно е, но с оглед напоследъчните събития е крайно малко вероятно.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Veritas
Scholar
Posts: 128
Joined: Fri Dec 12, 2008 11:38 am

Post by Veritas » Tue Nov 27, 2012 1:22 am

Захар и вода
Самото интервю не ми направи особено впечатление, като цяло реакцията ми беше "Хубаво, открихме топлата вода", но някои от коментарите са златни.
Spoiler: show
Интересно за физик подобно мнение? Но явно някои като теб не четат и учат много ,сам си го просиш това отношение!Ако бе се поровил в дебелите книги ,щеше да разбереш, че механизма да действие на този тип лекарства е съвсем различен - те не внасят в организма вещество а информация именно затова носителя е е вода и захар те имат свойството да "помнят "информация а свободно преминават през почти всички тъкани и мембрани в организма ,е дати" подскажа " когато някои е болен или здрав състоянието му се определя от неговия тип реакция към вътрешни или външни дразнители когато реакцията е патологична вибрацията в тъканите е друга не нормална и именно хомеопатичния медикамент подбран по редица условия коригира състоянието създавайки възможност за резонанс с изпадналата честота тоест подобното лекува подобно ,Можеш да прочетеш Науката хомеопатия на Г. Витулкас ,или Съдбата като шанс на Родегер Дилке -хора с нобелови награди , нова и интересна гледна точка и опит за теб ,От опит и практика Хомеопатията за мен действа !
The truth shall make ye fret.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Nov 27, 2012 1:46 am

Нда, Витулкас и на мен ми е попадал. Наскоро рових в научната литература да видя дали има някви сериозни изследвания за т.нар. памет на разтворителя и погасяване на "болни" вълни щото имах екзотичната идея да ползвам това инфо като тема на един задължителен семинар, на който трябваше да презентирам. И познайте кво. Всички статии с подобни понятия бяха все в журнали за хомеопатия. Една статия няма с реално научно изследване в хард-кор научно списание. А ако някой някога беше правил смислени изследвания за памет на разтворител, щяха поне в някое от химичните журнали да са писали за това.
Изобщо, дебелите книги, които могат да се отворят по тея теми са с информационната акуратност на Библията в общи линии. А нито един от тея двамата цитирани няма Нобелова награда.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Fri Nov 30, 2012 4:38 pm

Много забавна аналогия - как се чувства човек, когато спори с някого за псевдонаука: http://www.guardian.co.uk/science/brain ... e-argument :)

Добре измислена, добре написана, много забавна и... леко тъжна.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 22, 2012 4:37 pm

ПРИНЦИПИ НА ОКУЛТНАТА АРХИТЕКТУРА
Spoiler: show
http://www.beinsadouno.com/wiki/index.p ... 0%B2%D0%B0

:mrgreen:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 22, 2012 11:35 pm

А, тея са на мамка ми хората. Чудех се кога ще изникне нещо и от тях тука. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Dec 23, 2012 2:33 am

Гледам, че тоя сайт е дъновистки - някой знае ли достатъчно да съмарайзне основните идеи на дъновистите?
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Dec 23, 2012 3:56 am

Еми на:


и това:
http://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Deunov

В общи линии, изкривено християнство, мешано с разни източно-философски идеи като тая за прераждането + квато окултна простотия се сетиш (астрология, нумерология и прочее логии дето не са никви логии всъщност). Тресе ги и стандартния окултен расизмец, ма то май си е нормално за повечето секти. Учениците на Дънов го смятат за някъв от ранга на Христос (даже дали не беше преродения Христос направо), а пичът е излялял през живота си ляляне достатъчно да напълни пет библиотеки. Така че учението му не може да се съмарайзне лесно. От време на време се опитва да звучи научно и като го прави е покъртителен колкото креационистите. В безбройните му ляляния се намират и някои смислени приказки, ма то при това количество изприказвани приказки все нещо трябва да е налучкал както трябва. Последователите му са нема такава шайка! Там е фани единия па удари другия. Нещото е популярно и извън България, да му се ненадеваш - има бая фенове във Франция. Всъщност, пичът е наплякал такъв епохален буламач от сякви митологии, философски школи и ню ейдж простотии в учението си - та почти всеки "инакомислещ" идиот може да си намери нещо интересно в него. С това си обяснявам и популярността му. Освен безкрайно мъдрите мъдри писани мъдрости, които учениците изучават самосиндикално или в организирани групи, има и набор от леки физически упражнения (наричат се Паневритмия), които се правят по изгрев слънце със специален музикален съпровод, чието музикално и текстово съдържание все едно е правено от четвъртокласник, но всъщност са писани от самия Дънов и някои негови ученици. Некви ей такива работи. Като цяло намирам нещото за сравнително безобидна идиотия и ако майка ми не хвърляше луди кинти за закупуване на всичките беседи на Дънов във всичките им възможни издания, вероятно щях да ги имам и за още по-безобидни. Имаха и те няколко велики схизми и се изпоразпаднаха на ненам колко издателства и кръжеца там. Баща ми може би ще ви ги опише като по-зловредни, щото той е тоя дето беше изнасилен да става рано да кара майка ми на Паневритмия.

Изобщо, забавно е. Свекървата пък се увлича от източната философия и един път ми хвалеше Мулдашев. Майка ми вече ги числи тея към Черната ложа, иначе преди и тя се увличаше по тях. Сега всичките тея книги стоят в кашон на тавана низвергнати, щото Учителят е Пътят и Истината и Животът. И двете имат навика да ми излизат с някви алтернативни методи за лечение и да ми ги рекламират като святата и чиста истина без да са ги пробвали нито веднъж. Аз се опитвам да накарам и двете да прочетат некой друг учебник вместо тея бълвочи, ама засега претърпявам пълен крах в тея си начинания. Честно, не знам аз и Сашко как сме се пръкнали такива при това положение, а може и да сме станали такива точно заради това...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Vash
Paragon
Posts: 610
Joined: Fri Jan 27, 2006 12:17 am
Location: София

Post by Vash » Sun Dec 23, 2012 9:25 am

Спомням си, че тоя го имаше в една детска енциклопедия за влиятелни българи. Например Иван Рилски, Левски, Ботев и накрая - Дънов. И преди да знам кой е ми стоеше доста странно там. Сега преглеждам спора в българската уикипедия, някъв ужас е там просто.

"It was an octopus, centipede, spider kind o' thing, but they was a haff-shaped man's face on top of it..."

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Apr 04, 2013 3:16 pm

Една интересна таблица :D
Spoiler: show
Image

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Apr 04, 2013 3:46 pm

Картинката е много добра.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Apr 04, 2013 6:23 pm

Супер яка е, но все пак аюрведа = new age bollocks ми идва в повече :)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests