Se7en - Джамът.

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

Става ли седмицата за чеп за зеле?

Yes
24
47%
Нет
1
2%
Evil %$$% , sinister %$#$. ... Debian foreva
3
6%
"XP си е от младостта" - Лили Иванова.
14
27%
Язе рупам ябълки оти съм от село.
9
18%
 
Total votes: 51

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Feb 11, 2010 7:49 am

Абе я кажете кои кодеци да си сложа? Досега карах на СССР ама нещо с тях звукът в медиа плейъра ми е бясно нисък и само на ВЛЦ е нормално.... е може колонките на лаптопа да са зле :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 14, 2010 2:30 am

На мен ми го направи още веднъж. Свързано е по някакъв начин с iTunes. Също така за пръв път от ХР насам имам забавяне при изключването от типа "еди коя си програма нещо се изключва бавно, искаш ли да я насилиш анално, за да побърза?", макар да траят по една-две секунди.

Но ГРОЗНОТО е, че KMPlayer почна да ми прави проблеми напълно безпричинно от вчера насам без да съм променял нищо никъде. Като го максимайзна или дори го уголемя малко повече от половината екран, започва да забавя образа (без да бави звука) и да блокира, та се изключва само от таск мениджъра. Днеска се издразних прекомерно и си свалих последната му версия. Вместо да махне проблема, тя ДОБАВИ към него включване от поло 30 секунди (в които е пълен блок програмата, естествено), в края на които вади ерър съобщение, на което трябва да дам ОК, за да заработи нормално (това без да броим максимайзването). Същото се случва с всеки следващ файл, независимо дали съм гасил KMP-то, или не. ПОМОЩ?!

Бтв, и аз съм си със CCCP-то, което си имам още откак съм дошъл и си го инсталирах на вистата. Трябва ли да сменям? С какво, ако да?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Feb 14, 2010 3:13 am

Пробвай друг плеър, за да видиш дали е от кодеците или плеъра.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 14, 2010 3:57 am

Пробвах, от плейъра е. Което не значи, че не е от кодеците де :mrgreen: Но ениуей, аз искам да го оправя тоя проблем, щото съм си свикнал с KMP и искам да продължа да си го ползвам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 14, 2010 6:16 am

Това не е съвсем за тука, ама не ми се търси по-подходяща тема - бд-то на компа ми цикли ЗВЕРСКИ на двд-та и доста по-малко на БД-та. Има ли някакъв шанс това да не е хардуерно?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Sun Feb 14, 2010 9:42 am

никакъв
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Xellos
Moderator
Posts: 20303
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Feb 16, 2010 3:14 pm

Забавно, на Вайото - /VGN мънечкия несесер/, му проработи от клавиатурата Fn и trackpoint-a с поредица драйвери за Виста със сума ти гимнастики. :idea:
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6937
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Feb 16, 2010 3:26 pm

След 5 дни с Windows 7 съм предимно доволен. Върви по-бързо от XP, повечето игрици също го дават по-благо. Като изключим безумието, че 64 битовата инсталация се чупи по някаква причина и в крайна сметка се оказах с 32 битова версия :roll:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Feb 16, 2010 4:47 pm

С изключение на някакви особености в управлението на повече от четири гигабайта памет конкретно под Windows (за които ще трябва някой ден да разуча повече подробности), честно казано, не смятам, че обикновените суеци като нас имат някаква полза от 64-битова операционна система. Добре де, може би в някои случаи би имало смисъл от 64-битово ядро, но за всичко останало по-скоро е само хабене на ресурси - малко дисково пространство, повече памет и от време на време по-бавно изпълнение, защото по-малко инструкции се събират в кешовете на всички нива. Ако човек не се занимава с много тежки изчисления и още по-тежка обработка на огромни изображения или страшни и ужасни масиви биоинформатични данни, 64-битовите приложения са просто загуба на ресурси - или в най-добрия случай безполезни :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6937
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Feb 16, 2010 5:12 pm

Е, идеята беше да си виждам 4 ГБ като 4 ГБ, а не като 3.325 ГБ, ама не пожела. Как да е 32 битовата си работи нормално.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Feb 16, 2010 5:38 pm

Така де, така, това с четирите гигабайта под Windows май наистина е единствената причина човек да иска да ползва 64-битова ОС. Хм. Шашава работа.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 11, 2010 4:03 am

Имам въпрос. Някакви гнусни реклами са ми налазили браузърите и като пусна Спайбот да ги изтреби, един от тях не ще да умре, щото не можел да бъде отстранен в момента и трябвало да рънна програмата като администратор. Тоя термин "администратор" го имаше и във Вистата, и тук се мярка от време на време. Ще ми каже ли някой какво е и как да го пусна, за да не ме занимават с глупости от рода на това, че не мога да кътвам файлове и други такива идиотии?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Mar 11, 2010 5:36 am

намираш спайбот в старт менюто, кликаш с десен бутон върху него и казваш "рън ез администратор"
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 11, 2010 5:58 am

The power of right-clicking shines yet again! :mrgreen: Мерси :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 12, 2010 5:25 am

Не се гаси туй, що не гасне, обаче :/ Мозилата продължава да се опитва на произволни страници да ме препраща на разни ОЗВУЧЕНИ реклами с линкове към тях. Не изглежда по-опасно от това, но дори обединената мощ на Спайбот, Адауеър и CCleaner не ме оправят...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 7 guests