Случи ми се нещо интересно, Part II

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Thu Nov 20, 2008 12:44 pm

Дали се водят добри?! На една идея от 800 на всичко, свързано с английски, и над 600 на математика... човеко, ако действително се чудиш дали тези резултати се водят добри, имаш дори по-голям проблем със самочувствието от мен! :lol:

Браво! :) И честито - и късмет нататък, щото все пак не всичко зависи от SAT-а, ама като те знам теб, и с другите неща ще се пребориш :)
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 20, 2008 12:47 pm

Да бе, много си се гордея с него :mrgreen: Знам аз как да ръчкам и на какви басове да се хващам 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Thu Nov 20, 2008 9:14 pm

Roland wrote: Знам аз как да ръчкам и на какви басове да се хващам 8-)
As long as losing is what you like. :mrgreen:
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Sat Nov 22, 2008 3:00 am

Taкова прибиране от центъра на София до вкъщи отдавна не ми се беше случвало :shock:

За вятъра говоря... За този вятър, който усетихме при блока на Емо и който го накара да се прибира на прибежки, след като му трябваше известно усилие изобщо да успее да отвори вратата на колата ми. За този, същия вятър, който ме накара при блока на Симеон да си призная, че ме е страх от ламаринените платна на оградата на съседния строеж и да преместя колата от другата страна на улицата. За вятъра, заради който в Лозенец чух гръмотрясък на съседна улица и две минути по-късно, когато минах оттам, видях съборена точно такава ограда от ламаринени платна - две платна изкривени, други две - направо легнали през улицата, като едва бяха оставили достатъчно ширина, че да мина покрай тях. За вятъра, който беше съборил транспаранта, опънат над Витошка на входа на Южния парк, та той се влачеше по улицата и колите внимателно заобикаляха въжетата, на които още висеше от единия стълб. За онзи вятър, който усетих да ми отклонява колата, докато катерех нагоре бул. България.

И най-вероятно заради който двайсетина секунди след това уличното осветление на бул. България изгасна.

В този момент стрелката на моя вътрешен creep-o-meter затрептя опасно точно на границата на червената зона - и добре, че беше така, защото минутка по-късно ми се наложи да намаля и да заобиколя кофа за боклук - кръгла, метална, тежка кофа за боклук, която вятърът беше обърнал, съборил и проснал по средата на пътя!

Направо се чудя как така у нас не е спрял токът и LAN-аджиите не са решили превантивно да изкл#@"/*$%(_NO CARRIER
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Nov 22, 2008 9:51 am

Мдаа за сметка на това днеска кротко си вали на големи парцали сняяяяг. Аз тамън трееше да лепим са джамовете на Люлин с силиконец върху почупения маджун превантивно. Е шанс, кат се стопи през седмицата тогава. Но пък ше тествам зимните гуми утре.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
cordelia
Adept
Posts: 217
Joined: Sun Sep 28, 2008 2:42 pm

Post by cordelia » Sat Nov 22, 2008 12:04 pm

В София вали сняг, в Пловдив дъжд. С вятър. Гаден вятър. Счупи две спици на чадъра ми и изкриви всички останали. За малко да ме отвее. В такива моменти почти мога да повярвам, че вятърът е живо същество. почувствах се като мъничка лодчица сред ужасна буря.
The good face pain. But the great - they embrace it.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Sat Nov 29, 2008 6:25 pm

Днес успях да се отърва от една стара видеокарта която продадох за 35 лева :) и току що успешно реинсталирах Вхиндолса и сега го тествам с форума
(така и не успях да настроя кирилизатора и се принудих да сложа Flex Type).
Сега спирам да пиша и отивам да настройвам че почнах да се дразня на някои неща които бях забравил като постоянно изкачащата иконка с предупреждение че съм си махнал защитите.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Fri Dec 05, 2008 6:07 pm

Днес се справих с едно дребно проблемче и съм ужасно хепи от това :D
VMITW!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Dec 06, 2008 1:42 am

RRSunknown wrote:Днес успях да се отърва от една стара видеокарта която продадох за 35 лева :) и току що успешно реинсталирах Вхиндолса и сега го тествам с форума
(така и не успях да настроя кирилизатора и се принудих да сложа Flex Type).
Сега спирам да пиша и отивам да настройвам че почнах да се дразня на някои неща които бях забравил като постоянно изкачащата иконка с предупреждение че съм си махнал защитите.
За кирилизацията:

http://www.microsoft.com/globaldev/tools/msklc.mspx

безценна програма, за която Драгъна ме светна. Създаваш си сам клавиатурната наредба и изобщо не се занимаваш с квито и да е готови кирилизаторски пакетчета, обикновено тествани само на своя компютър. Така и така повечето от тях вероятно са правени баш с нея :mrgreen:

Не че имам толко против ФлексТайп, колкото повечето хора, но няма как да се отрече, че си има недостатъците.
This is it. Ground zero.

Xellos
Moderator
Posts: 20325
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 06, 2008 9:57 am

Мдаа, сещам се за прословутия "Инжинер" :mrgreen: Мене ми трябва обаче и hypen-ация да има често за тва слагам flexword-a.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Dec 06, 2008 12:24 pm

А като си създам клавиатурна подредба и сейвна файла, какво правя по-нататък? :oops:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Dec 06, 2008 4:17 pm

Ами би трябвало да ти прави и едно exe инсталатор, което да ти инсталира длл-чето. Нейде от менюто дай Create package или нещо от сорта.

За хифенация и правопис - Уърд си има български пакет, в пъти по-читав от ФлексУърд ;р (макар че аз хифенация не ползвам, та за нея не гарантирам)
This is it. Ground zero.

Бобсън
Arcanist
Posts: 779
Joined: Fri Feb 08, 2008 11:34 pm

Post by Бобсън » Sun Dec 07, 2008 3:07 am

В Петък като част от програмата на Панаира на Книгата в НДК имаше среща-разговор с Руски писатели фантасти на тема Съвременната фантастика. Участваха Гостите Сергей Лукьяненко, Андрей Лазарчук и
Дмитрий Быков.
Тази среща трябваше да се проведе в 16:30ч, но него ден почина Руският Патриарх Алексийй 2и. това доведе до объркване в програмата и срещата по едно време се поотмени след което се пренасрочи за 17ч.

имаше задаване на въпроси от публиката и гостите отговаряха. и така докъм 18 ч. след което се слуъчи едно отиване на гости на свой човек на наш човек, където дойдоха и тримата руски фантасти. И там седнахме на една маса и както си му е реда в Петък вечер окъсняхме...


Не ме оставят да откажа алкохола... приятели били...

User avatar
dellusion
Warmage
Posts: 1248
Joined: Thu Dec 28, 2006 10:36 am
Location: София

Post by dellusion » Mon Dec 08, 2008 10:47 am

Смених си квартирата(за пореден път). И тъкмо бях решил, че от тук не мърдам поне 2-3 години, защото апартамента е наистина много добър, се оказа че има един много сериозен проблем в блока. Нещо с канализацията в мазето не е наред и като падне малко дъжд, изглежда от каналите някви води изплуват и наводняват мазето. Или нещо такова. Като резултат в коридора на блока започва да мирише много неприятно, сещате се на какво. Но по-притеснителното е, че може да има някакви зарази излизащи от каналите.

Та искам да попитам някой дали се е сблъсквал с такъв проблем и ако да - как е постъпил. Може ли да се направи някакъв ремонт? Или поне нещо да се подменят тръбите или там каквото е... ? Или трябва пак да се местя... :(
Look at the darkness...
...around me.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Mon Dec 08, 2008 7:55 pm

Мдаа, това ми е до болка познато. Обаче знай, че не е задължително да има течове, за да миришат каналите, може да е просто заради дъжда и в сухо време да няма никакъв проблем. Хвърли един поглед в мазето, ако имаш ключ или питай някой съсед как стоят нещата. Може пък да не е чак толкова зле. Ако канализацията е наистина спукана, запушена и преливаща (а това не е свързано с климатичните явления), има 2 решения:
1. едни оранжеви камиони, които отпушват доста успешно. Това са така наречените коли - л...арки. Със сигурност обаче някой от живеещите в блока ще се скръндзи на няколкото лева, които ще трябва да дава на всяко отпушване и ще предпочете да си му/ви мирише (особено ако той е от горните етажи).
2. ремонт. Струва скъпо. В нашия блок правиха такъв преди 8г. и тогава излезе около 2000 лв на вход; днес, предполагам, цените са в пъти по-високи. Подмениха тръбите в мазето и пред целия блок. Оказа се, че навремето при строежа му са сложени не само прекалено тесни тръби, но и накриво разположени и с обратен наклон. Мазетата ни се наводняваха в продължение на години и само широко прогласеното в медиите потъване и разцепване на панелки със същия проблем в Надежда накара съседите ми да се споразумеят най-накрая за ремонта. Свикахме общо събрание, всеки си плати дела и т.н.
Оттогава, мисля, няма проблем, но аз никога не слизам в мазето. :?

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 2 guests