За/Из/По-губени във WoW (общи приказки и истории) експанжън

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 31, 2009 12:22 pm

ами там е работата, че дори не ставаше въпрос за скатаване... да не говорим, че последните седмици той влизаше всеки път да помага на рейда с ресто-шамана си, защото бяха нужни хилъри... а и той е много добре облечен ДК и много скилд-играч... ситуацията бе, че просто искаха да му дадат урок, само дето урока бе за сметка на рейда...

за битката с Генерала, погледното от различен ъгъл, проблема явно бе в дпс-то, ама не, че е малко, а че бе в повече отколкото танка можеше да понесе... редовно 2-3-ма бяха над танка в Омена, като в определени моменти, боса просто хукваше към съответното рейндж-дпс... и не мога да кажа, че бе въпрос на контролиране на агрото от нас, защото бе просто масово явление (дори на моменти спирахме да дпс-ваме)... дишахме маса кастъри във врата на танка и ДБМ постоянно ми пищеше, че аха-аха и аз ще съм следващата любимка на Генерала... просто танка не правеше достатъчно агро... нямам представа какво правеше, как го правеше, но това бе резултата... той дори го осъзнаваше и попита уориъра дали мисли, че ще успее да направи повече агро от него, че да се сменят... уориъра танк веднага отказа, но там причината е и че той вече има комплекси от тази битка... докато, когато танква ДК - въпросния Кзану, проблем с агрото не сме имали... не само, но и размотаване из терена няма...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Jul 31, 2009 12:39 pm

Ако сте го правили с местене - от там идват проблемите.

Ние нямаме DK танк - обикновено го правим генерала с танк друид или warrior + 2 disc priest-a винаги. Всички healers влизат в боса за да няма излишно бягане от shadowcrash, на първия enrage - shield wall (с глиф за да е готова пак за четвъртия enrage), на втория и третия по 1 pain suppresion и после се повтаря това докато падне боса. Не се мести при enrage защото само се размива и dps и aggro и всичко. С друид е почти същото. Пак не се мести, Barkskin на всеки enrage + Pain Suppresion, като на всеки трети enrage няма suppresion, а само -20% от Barkskin. Не че е проблем с 2 disc priest-a де. Като му метнем 1 щит и прокнем Divine Aegis и двамата по няколко пъти и не се усеща.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 31, 2009 12:50 pm

оо, при нас е едно търчане по терена, не е истина... той уориъра затова и се депресира, а прийстове слагат точки в таланта за шийлд за 60% спийд-рън, че да търчи танка по-бързо... а когато танка е палата - търчи и към зелено петно да си пълни мана... познай каква мъка е за рогетата и мелее-шамана това местене, заради интеръптите... :( а и не само за тях - снощи 3 магета сме кантърспелвали на всеки КД, за да помагаме да няма пропуснат интеръпт и танка като хукне нанейде с бос-а и ни излиза извън рейнджа... мдам, тежко е с мана-зависим танк (гледам, че и при вас не е мана-зависим)... докато с ДК е песен - върти си куул-дауните и не мърда, държи и здраво агро... а и нашия ДК-танк наистина си знае работата, защото просто е добър играч... това ми е много болно също - че държим скилд-играчите извън рейда, но за сметка на това го пълним с полу-идиоти, като един от хънтърите ни, дето ни е облечен за хероик Улдуар, ни тактики знае, а и през цялото време бе навсякъде по терена... :evil:

Едит: даже снощи гледах как си тестваха макротата холи-прийстовете да съобщават в рейда, кога са турили Гардиън спирит на танка, за да се редуват... :(
затова пък все повече рейндж-дпс се радваме на Уел-чето, дето един от холи-прийстовете ни слага близо до мястото, дето се групираме - голям кеф - кликнеш на него и скачаш в зеленото петно... излизаш от петното и пак кликваш на уелчето...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Jul 31, 2009 12:58 pm

От търчането е проблема - затова ти се струва и че DKто прави повече aggro - не е така, просто не му се налага да тича. Ако сте с паладин танк и има чак толкова проблеми с маната също не е трудно - един DK дърпа vapor до танка и го чупи. Хем танка с по 1 крачка настрани може да пълни мана, хем healers с по 1 крачка в страни може да влизат във vapor и пак да не може да хвърля shadow crash по тях. Само трябва да се внимава да не се дръпне в мелетата - винаги има полузаспали хора за които СВЕТЕЩОТО ЗЕЛЕНО ПЕТНО ПОД ТЕБ КОЕТО ТИ ПРАВИ МНОГО DMG не ги притеснява ни най-малко и не мърдат :)

За паладин тактиката е същата като за warrior само заменяш Shield Wall с Divine Protection (даже няма нужда от глиф). Двата disc priest-a са задължителни обаче. Holy priest е повече от безсмислен на тази битка - навикайте ги да минават дисциплина. Единия ни priest дето е 100% Holy, 100% attendance от MC насам даже си събра disc gear специално за боса (защото 700 haste / 11% crit е много яко за Holy ама леко глуповато за дисциплина).

При нас много рядко се налага caster да влиза в зелено, по принцип се чупят само за healers. Ама бая мъка беше докато ги научим да не nuke-ват ако не са в черно петно.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 31, 2009 1:16 pm

различно е при нас... може би сме единствена гилдия, дето си има само един ДК в рейда и то - танк... понякога се вясва по някой ДК-дпс, дето сме взели на изпитателен срок, но е голяма рядкост... имаме един дисц. прийст - Ланис, останалото - холи... лично аз дпс-вам върху черно петно, на икономичния фрост-файър билд съм и маната ми свършва на около 50% от боса... но вие сте хард-кор гилдия - дпс-а ви е пълноценен... при нас рейда, ако и когато е пълен (защото е рядкост), е запълнен с хора без нужния гиър, опит и т.н., и основната част от дпс-а се прави от 6-7 макс. човека, та мана от зелено петно си трябва...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Goshko
Misting
Posts: 268
Joined: Wed Jul 29, 2009 10:38 am

Post by Goshko » Fri Jul 31, 2009 1:33 pm

То и ние сме една Hardcore гилдия с тия двумесечни почивки :D

Честно казано не знам какви магии правят маговете и лоците за да имат мана. Обикновено warlocks се оплакват, понякога и някой mage. Elemental shaman, shadow priest или BOOMkin не съм чувал да каже че няма мана. Може да опиташ build-a който препоръчват за hard mode на този бос - 19/0/52 възможно най най икономичния е.

EDIT: готово
Last edited by Goshko on Fri Jul 31, 2009 2:47 pm, edited 1 time in total.
When in danger, When in doubt, Run in circles, Scream and shout.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 31, 2009 1:42 pm

ами вероятно никакви магии не правят, просто общото ви дпс е много повече от нашето, поради изтъкнатата по-горе причина, че не един и двама играча от дпс-състава ни не са облечени и подготвени за тази битка... а и май не съм споменала, но ние дори играем БЕЗ елементъл шаман, защото си нямаме... не смея да си помисля как би било, ако снощи имахме и тотем на елементъл шаман, при положение, че без него дърпахме агро, като невидели... :?

билда ще си го запазя в другата тема, за когато започнем да правим хард-мод на Генерала... ако някога това се случи... но като гледам, оставам с трайното впечатление, че основния ни проблем е, че рейд-лидерите просто не ги бива за тази работа... :roll: а това вече е наистина голям проблем... за съжаление само с това разполагаме в момента.

Едит: ааа, изчезнал е линка към аркейн/фрост билда, би ли ми го линкнал отново, че аз пък го затворих :?

Едит 2: мерсиии, пренесох го, сега ще го поразгледам по-подробно :D за хард-модове съм готова на всичко... едно време, няма да забравя как двете магета в рейда се телепортвахме в Айрънфордж да минаваме на дийп-фрост само за битката с Илидан, докато се раздаваше луут-а от Консила... :D еех, славни времена бяха, какъв спирит, каква дисциплина, но и какъв рейд-лидер си имахме, еех... :D
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 31, 2009 3:32 pm

уф, ще го напиша отделно, че трети едит ми се струва по-прекалено от втори пост, а модераторите ще ни извинят :D

таа... искам да попитам защо са сложени точки, и то пълни 3, в Shatter-таланта? :roll: имам предвид, той ми вдига крит-шанса на магиите, ама срещу замръзени таргети, а не мисля, че има начина да замразя Генерала и съответно ми се обезсмисля малко... може би просто не се сещам в момента за причина, но ако на тебе ти хрумва я сподели, плс... а вероятно е за бройката, че да мога да мина на по-долен ред таланти... но са предположения... но пък от друга страна, ако ще е за вкарване на 3 точки във фрост, защо да не са в първия ред - на Ice Floes-таланта, дето ще ми редуцира КД на Айс-блока и на Айс-вейнса... :roll:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Xellos
Moderator
Posts: 20317
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Jul 31, 2009 3:50 pm

Опцията на форума за Лични Съобщения е активна също ако ше е диалог само 2 страници ;р

Иначе срещу 1200г довечера мое си затвора очите ;р ма пустия щит е 600 само а го искам бързо, че изчезват от ах-то титанските.
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 31, 2009 3:54 pm

Браги, тези две страници с обсъждане на тактики за битката с Генерала са много по-полезни от 10 страници от обичайния спам, така че ще ме извиняваш, ама личните съобщения ще ги запазя за лични неща.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

Svetlio
Sorcerer
Posts: 472
Joined: Wed Aug 02, 2006 10:57 am

Post by Svetlio » Fri Jul 31, 2009 4:16 pm

Ти, Ники, да четеш внимателно, вместо да мърмориш, че като си земеш щита, ще ходим двама да го дуо-кил тоз Генерал, дето толкоз ги мъчи :lol: :lol: Е ако не днес, то след два експанжъна със сигурност 8-)

Дзверо се похвали, че изринал соло целия Зул'Гуруб... не може това да го понеса - друид да може, а паладин да не може :lol: , явно ще трябва да се ходи пак при троловете :roll:

User avatar
Pag
Merchant
Posts: 99
Joined: Wed Jun 03, 2009 11:41 am

Post by Pag » Fri Jul 31, 2009 4:17 pm

Дзяк, да не ви изпусна от поглед :D
На мен при Генерала маната ми стига за 10, за 25 на около 25-30% от боса закъсвам. Предния път пробвахме вариант за мейджовете - уанд и един два спела извън шадоу петната и здраво наливане в петната
Получи се без да стъпя дори веднъж в зелениката.
Pagane lvl80
Blood Elf
Xavius

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Fri Jul 31, 2009 4:22 pm

HAKKAR DOWN!
ZG CLEARED!!!

BEAR POWAH!!!!!11!
Не мое да мъмриш, брат!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Fri Jul 31, 2009 4:24 pm

привет, Паг, къде зачезна и ти, жено? :D
значи и вие имате по-добро общо дпс от нас... на мене снощи инстант-пиробластите буквално ми стопяваха маната :? а пустите кантър-спели допълнително ми покачваха и агрото :(

ей, го на - и пилето се обади да се похвали :lol: за какво ти е този ЗГ, бре? :shock: я се включи конструктивно в дискусията! :evil:
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Dzvero
Sorcerer
Posts: 469
Joined: Fri May 21, 2004 11:21 am
Location: Nibiru

Post by Dzvero » Fri Jul 31, 2009 4:38 pm

ZG solo = e-peen boost!

Ne moga da diskutiram zashtoto nqmam kirilica na domashniq comp :oops:
Myrzi me da tyrsq!
Bqgam da si pravq quest chaina za epic flying form, iskam pernat mount!
Не мое да мъмриш, брат!

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests