Номинации/награди Оскар 2005

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Feb 02, 2006 3:37 pm

Двамата мъже просто са каубои в буквалния смисъл на думата - кравари (май пасяха овце всъщност), а не някакви герои на Дивия запад, което щеше да е наистина прекалено голяма гавра...
Last edited by Morwen on Thu Feb 02, 2006 9:13 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Feb 02, 2006 8:49 pm

:lol: :lol: :lol: http://imdb.com/features/rto/2006/poll/worstresults

Забележете за режисура и най-добър филм.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Thu Feb 02, 2006 8:54 pm

Тази класация е доста относителна, и би трябвало по-скоро да се нарича най-харесвани и най-мразени филми/актьори/режисьори и т.н. Просто погледнете най-добрите за 2005 (според същата анкета), и ще видите, че едни и същи заглавия присъстват горе-долу на същите места и в двете класации.
This signature is not yet rated

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 02, 2006 9:18 pm

Мда, и според мен хич не струва...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Feb 02, 2006 9:37 pm

Видях, просто беше забавна :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Feb 03, 2006 11:09 am

Вай! Сега видях, че в "Планината..." участва Хийт Леджър! Ама не може така, вижте сега! Така добре си тънех в блажена неосведоменост допреди малко!

В тази връзка определено имам една огромна забележка към Анг Ли: ако искаше филмът му да стане трайно недостижим в получените Оскар-и, трябваше другият каугей да е Уил Смит. Всъщност още по-добре щеше да бъде, ако той се появеше в началото като жена, бореща се за правата си в една толкова мъжка професия като овцепасането. Драмата щеше да се разгори при очевидно несподелената му любов към Хийт, която трае, докато последният всъщност не открие, че черната му другарка всъщност е травестит, което би му позволило да даде воля на бушуващите си страсти.

Саундтракът трябваше да е в изпълнение на Бионсе, задължително на френски, то се знае, като най-драматично щеше да звучи в момента, в който каугеят-травестит се среща със сестра си (Холи Бери), която му разказва колко е репресирана от белите в родната Алабама и моли брат си да се върне вкъщи...
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Feb 03, 2006 1:08 pm

Marfa wrote:Вай! Сега видях, че в "Планината..." участва Хийт Леджър! Ама не може така, вижте сега! Така добре си тънех в блажена неосведоменост допреди малко!

В тази връзка определено имам една огромна забележка към Анг Ли: ако искаше филмът му да стане трайно недостижим в получените Оскар-и, трябваше другият каугей да е Уил Смит. Всъщност още по-добре щеше да бъде, ако той се появеше в началото като жена, бореща се за правата си в една толкова мъжка професия като овцепасането. Драмата щеше да се разгори при очевидно несподелената му любов към Хийт, която трае, докато последният всъщност не открие, че черната му другарка всъщност е травестит, което би му позволило да даде воля на бушуващите си страсти.

Саундтракът трябваше да е в изпълнение на Бионсе, задължително на френски, то се знае, като най-драматично щеше да звучи в момента, в който каугеят-травестит се среща със сестра си (Холи Бери), която му разказва колко е репресирана от белите в родната Алабама и моли брат си да се върне вкъщи...

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Image

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Feb 03, 2006 1:19 pm

Ще ме накарате накрая да го гледам Brokeback от компа да видя "what was all the fuss about"... :D

Марф - трябва да те вземат за консултант на продуцентите, стремящи се на всяка цена към Оскар, успехът им ще е гарантиран всяка година. :D 8-)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Fri Feb 03, 2006 2:03 pm

Ми да! Навита съм! Само дето трябва да организирам работите някак и аз като Слави Трифонов. Нали се сещаш: "Вий що не ма земете мене у Холивуд, а?"
:mrgreen: :twisted:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Feb 06, 2006 1:56 pm

Image


:twisted: :D
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Fri Feb 10, 2006 9:32 am

снощи го гледах това ГНУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУУС
просто сам отвратена честно,и анг лее и хиит ми паднаха в очите,то не бяха голотии не беше чудо,по едно време реших че е първия вторник на месеца и дават гей порн по xxl

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Image

Xellos
Moderator
Posts: 20327
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 10, 2006 10:26 am

тва е третия опит явно на crab people за инвазия над света (ref: South Park is Gay )
„Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че можем да правим всичко от нищо. ... За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което тук имат хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.”

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Fri Feb 10, 2006 8:20 pm

Е, стига де, съвсем нямаше някаква прекалена голотия и гей сексцени в филма, нали и аз го гледах днес. :D

Не ми се видя нищо особено, началото е адски скучно, развлачено и неубедително, във втората половина нещата се пооправят, има няколко наистина силни сцени, но като цяло е средна работа Brokeback.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Кикаха
E'lir
Posts: 196
Joined: Sat Jul 16, 2005 10:23 am

Post by Кикаха » Sat Feb 11, 2006 12:13 am

И аз не знам какво да мисля... :?

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sat Feb 11, 2006 2:05 am

Така, ще пиша на латиница защото съм дълбоко възмутен от развитието на темата и се надявам за мен да направите едно изключение, и без това поствам от дъжд на вятър. Сутринта може да си едитна поста, ако направо натисна cyrillize става кофти мешавица


(Добрият модератор реши да помогне и кирилизира поста както трябва :) - бел. Демандред)...


И така, първо за това, което очевидно вълнува и Пенка чистачката в момента - Brokeback Mountain. Единствените мнения, които ми харесаха в цялата тема и бяха доста точни са на Симеон и на Морвие,може би защото го гледахме заедно и си ги казахме нещата на място. Просто филмчето е меко казано прехвалено и същевремнно мнооооого скучно. Първият един час можеше да бъде направен в рамките на 20тян минути без да се загуби дори малко от тоя велик "оскаров" драматизъм, търсен от китайчето. Планината е пълна дупка, но накратко няколкото неща, които ме грабнаха:
-Играта на Леджър. Не че е нещо велико, но просто пичът е КОРЕННО различен от почти всичките си други роли. Тихият, мрачен каубой, които никога не се усмихва и "He ain't queer" по негови думи на дадени моменти кефи на максимум. Най-готината сцена беше когато безумно красивата му нова приятелка получи само едно изречение през зъби и той дори не си дигна погледа от яденето си в закусвалнята.Момчето очевидно може да играе и е далеч по-приятно за гледане от гадния олигофрен Лео, с които ми бяха в една категория за доста време.
-Музиката. Е ще ме прощавате, ама мелодията от средата на филма, която е и в трейлъра си е просто гениална. Това може би ще бъде единственият заслужен наистина оскар на Brokeback-а.
-Природата и операторското майсторство с което беше показана. Не, няма такава планина.
-Сцената с обяда в къщата на Гиленхал, която си беше откровено забавна.
-Последната среща на двамата, много силна и добре направена драматична сцена. Може би само в нея не се чустваше това гадно напяване от целия филм "ИСКАМЕ ОСКАРА".

Оскарите в последните години определено загубиха голяма част от авторитета си в очите на сериозния киноман и мисля че тази година ще е още по-решаваща те напълно да спрат да интересуват кой и да е нормален човек. Аз самият съм си искрено бесен че се впечатлявам много когато някои мой любим актьор вземе статуетката...Предположенията и желанията ми за тази година накратко:
-Филип Сиймор Хофман и неговото смазващо превъплъщение в Труман Капоте ще е може би единственият Оскар, за които едва ли може да има две мнения. Както някъде бяха написали - Хофман Е Капоте. Които е гледал филмчето - знае. За съжаление с изключение на него филмът не е нищо особено.
-Джордж Клуни. За 3 години този човек се превърна от секс символ в не много силен сериал в много талантлив режисьор и кино-актьор с незабравимо присъствие на екрана.Good Night and Good Luck е много, много силен филм стига да имате настроение за него и да не ви отблъсква мисълта да сте съпричастни на американците и борбата на един велик журналист за свобода на словото. Самият Клуни със сигурност ще прибере оскара за поддържащата си роля в Syriana, който напук на цялата си аклтуалност, реалистичност и гениален сценарий беше подминат в "големите категории". За режисьор Анг Ли със сигурност, макар моята надежда да е Спилбърг, но за това по-надолу.
-Мюнхен - страхотен филм, може би филмът, които от тазгодишната "реколта"(не съм гледал само walk the line no трейлърът изглежда много добре) наистина ме докосна някак си. Една от последните сцени в която Ериц Бана чука жена си и в това е вплетено бруталното застрелване на 9те невинни невъоръжени мъже ме хвърли в джаза отвсякъде. Но за съжаление предполагам че Мюнхен едва ли ще вземе нещо друго освен монтаж, просто навсякъде другаде дебне много грубо Brokeback-ът...
-CRash - друг идеен филм с много добър сценарии, които ще вземе може би само въпросният сценарии и нищо друго...И да, защото каубоите са просто в друга категория за сценарии...Макар че точно в категорията за оригинален сценарий съм силно раздвоен между него и Syriana да си призная.
-За главна женска - гледал съм само north country, но просто съм убеден че ще е или Witherspoon, или отчаяната домакиня Хуффман.

Въобще тези оскари и по-скоро тези номинации за мен са си развитие и това много ме радва, дори да не е за добро винаги. Актриси като Witherspoon и Кира Knightley очевидно се развиват от безумните си стереотипни ролички в блокбюстури и тъпи романтични комедии и правят сериозно и може би стойностно кино. За Джордж Клуни споменах. Стивън Спилбърг в цялата си изтърканост слава богу се дръпва от долни божи като War of the worlds и прави хубаво кино като едно време ( е не, съвсем де, ама е стъпка в правилната посока:) ). Смешник като Heath Леджър се съзтежава в една от големите категории. Изобщо хубави неща, стига на някои въобще да му пука за тях след като каубоите гайове си тръгнат с пълна кошница.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 0 guests